Reklama

Archiwum

Niedziela 45/2023

Spis treści

Obserwator

Obserwator

Obserwator

6-7

Kącik dla dzieci

Kolorowanka

50-51

Niedziela z kulturą

Program telewizyjny

55-61

Niedziela z kulturą

Krzyżówka

64

Wybrane artykuły z edycji diecezjalnych

Niedziela Plus

Czy wiecie, co…
L.C.

... kryje się pod nazwą: Oratorium Najświętszego Serca w lubieńskim kościele?

Czy wiecie, co…
Gdzie bywali polscy monarchowie
Łukasz Piotrowski

Gdy umierają ostatni świadkowie historii, to architektura pozostaje niemym i jedynym źródłem mówiącym o minionych czasach.

Gdzie bywali polscy monarchowie
Pomocna dłoń
Ewa Biedroń

Jest bardzo ważna, daje dużo możliwości – zapewnia Julianna, jedna ze stypendystek Fundacji im. Arcybiskupa Jerzego Ablewicza.

Pomocna dłoń
Warto się dzielić
Maria Fortuna-Sudor

Pomyślałam, że my w Polsce nie mamy pojęcia, w jakiej biedzie żyją ludzie – wspomina Maria Ślusarz.

Warto się dzielić
Święci zamiast straszydeł
Oprac. za: parafiaandrzej.pl

Wielu nie przepada za zabawami w mrocznych przebraniach w Halloween. 31 października katolicy coraz częściej organizują zupełnie inne wydarzenia.

Święci zamiast straszydeł
Dzieło wyjątkowe
Oprac. za: naukawpolsce.pl

Datowane na XVII wiek duże fragmenty ikonostasu odnaleziono podczas badań w powiecie hajnowskim na strychu cerkwi św. Jana Teologa w Nowoberezowie.

Dzieło wyjątkowe
Szczęśliwy i doceniony
Oprac. za: diecezja.radom.pl

Viventi Caritate – Żyjącemu Miłością – to prestiżowa nagroda. Wybór tegorocznego laureata był dla nas oczywisty – powiedział Zbigniew Miazga z Funduszu im. bp. Jana Chrapka, działającego przy Caritas Diecezji Radomskiej.

Szczęśliwy i doceniony
Biskup Niezłomny
Oprac. za: Niedziela Kielecka

Gdy tworzyłem ten obraz, miałem świadomość, że bp Czesław Kaczmarek był świętym człowiekiem – podkreśla Sławomir Mazur, reżyser filmu o tym niezwykłym biskupie.

Biskup Niezłomny

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję