Reklama

Archiwum

Niedziela 19/2018

Spis treści

dookoła świata

Dookoła świata

5

dookoła Polski

Dookoła Polski

7

Wybrane artykuły z edycji diecezjalnych

Niedziela wrocławska

Dary Ducha dla konsekrowanych
Anna Buchar

Od 28 kwietnia do 1 maja w Krzydlinie Małej niedaleko Wołowa odbywało się XV Ogólnopolskie Sympozjum Teologii Życia Konsekrowanego pod hasłem „Otrzymaliśmy w darze Ducha Świętego. Młode wino, nowe bukłaki”.

Dary Ducha dla konsekrowanych
Majówka na Ślęży
Anna Buchar

Majówki na Ślężę stały się tradycją. Każdego roku 1 maja kilkaset osób wyrusza na tę najwyższą w pobliżu Wrocławia górę, by modlić się tam za ludzi pracy i za osoby bezrobotne.

Majówka na Ślęży
Na skrzydłach wiary i rozumu
Z ks. prof. dr hab. Włodzimierzem Wołyńcem, rektorem PWT rozmawia Anna Buchar

Dokładnie pół wieku temu Stolica Apostolska uznała Papieski Wydział Teologiczny za kontynuację Wydziału Teologii Katolickiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Od tego czasu Wydział posiada prawo nadawania stopni akademickich jako kościelna wyższa uczelnia.

I Komunia św. Skromnie, czy na bogato?
Anna Buchar

Wokół Komunii św. rozwinął się prawdziwy biznes. Pomysły handlowców na to, jak zachęcić do zakupu skuterów, quadów czy laptopów (które od lat należą do najpopularniejszych prezentów komunijnych) jest masa.

I Komunia św. Skromnie, czy na bogato?
Ślady stare i nowe
Wanda Mokrzycka

Na szczęście w sobotę nikt u nas w domu nie wstaje późno, zatem bez pośpiechu zjadłyśmy śniadanie i wyruszyłyśmy z dwiema starszymi córkami w długo wyczekiwaną podróż.

Ślady stare i nowe
Pierwsza Komunia – szansa dana całej rodzinie
Oprac. Ag

Nie jestem proboszczem, ale obserwując uroczystości pierwszokomunijne z okna mojego pokoju,zauważam, jak wielu ojców tych dzieci, które są w kościele w czasie uroczystości, wychodzi na ulicę, na papierosa

Pierwsza Komunia – szansa dana całej rodzinie

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję