Reklama

Aspekty

Górzyca

Konsekracja dziewicy

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 19/2018, str. III

[ TEMATY ]

dziewica konsekrowana

Ks. Adrian Put

Elżbieta Lont w rozmowie z bp. Tadeuszem Lityńskim przed liturgią konsekracji

Elżbieta Lont w rozmowie z bp. Tadeuszem Lityńskim
przed liturgią konsekracji

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W kościele parafialnym w Górzycy 6 maja bp Tadeusz Lityński przyjął do grona dziewic konsekrowanych w naszej diecezji kolejną osobę. Elżbieta Lont od lat jest katechetką. Religii uczy od 1990 r. Obecnie od 25 lat mieszka i katechizuje w Górzycy. – Już od 18. roku życia myślałam o takiej drodze życia. Szukałam, jak móc to pragnienie zrealizować. Na początku nie wiedziałam, że istnieje możliwość indywidualnej drogi konsekracji. Jeździłam na różne rekolekcje i ciągle szukałam. Chciałam jednak być przede wszystkim blisko Pana Jezusa. Osiem lat temu zgłosiłam się do kapłana odpowiedzialnego w naszej diecezji za indywidualne życie konsekrowane i tak rozpoczęłam przygotowanie – powiedziała Elżbieta Lont.

W uroczystości bardzo licznie uczestniczyli parafianie, a także rodzina p. Lont. W obrzęd wprowadził i wyjaśniał go zebranym ks. kan. Zygmunt Zapaśnik, który w diecezji odpowiada za indywidualne formy życia konsekrowanego. Od tego dnia w naszej diecezji na stałe mieszkają i posługują trzy dziewice konsekrowane.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2018-05-09 10:54

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Mieroszów. Uczynić dar z siebie

[ TEMATY ]

bp Marek Mendyk

dziewica konsekrowana

Mieroszów

archiwum prywatne

Małgorzata Przybylska wraz z biskupem, kapłanami i paniami w powołaniu po uroczystości konsekracji

Małgorzata Przybylska wraz z biskupem, kapłanami i paniami w powołaniu po uroczystości konsekracji

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, miało miejsce wyjątkowe wydarzenie w diecezji - obrzęd konsekracji dziewicy.

Uroczystość, której przewodniczył bp Marek Mendyk, odbyła się w kościele św. Michała Archanioła w Mieroszowie. Osobą konsekrowaną została Małgorzata Przybylska, znana w lokalnej wspólnocie jako zaangażowana katechetka i animatorka życia parafialnego. To wyjątkowe wydarzenie stanowiło moment świętowania zarówno dla niej, jak i dla całej parafii.
CZYTAJ DALEJ

Łzy św. Józefiny Bakhita

1 października 2000 r., w strugach deszczu, na Placu św. Piotra w Rzymie Jan Paweł II kanonizował sudańską dziewczynę.

Była niewolnicą. Zabrano jej wszystko. Cały dziecięcy świat. Zapomniała nawet swojego imienia, bo przeżycia związane z niewolą były silniejsze niż pamięć o sobie. "Bakhitą", tzn. "Szczęśliwą", nazwali ją łowcy niewolników. Aż do śmierci pamiętała ciężar łańcuchów na nogach. Dlaczego została nazwana "Szczęśliwą"? Może szczęściem okazało się dla niej to, że żyła w dobie, gdy kończył się czas czarnego niewolnictwa?
CZYTAJ DALEJ

Kard. Czerny papieskim wysłannikiem na obchody Światowego Dnia Chorego

2026-02-08 10:52

[ TEMATY ]

kard. Czerny

https://pl.wikipedia.org/

Prefekt Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka będzie papieskim wysłannikiem na centralne obchody 34. Światowego Dnia Chorego. Odbędą się one 11 lutego w sanktuarium Matki Bożej Pokoju w Chiclayo w Peru. O tym, że ich miejscem będzie diecezja, której biskupem przez 11 lat był obecny papież, zdecydował jeszcze jego poprzednik, Franciszek.

W liście do swego specjalnego wysłannika Leon XIV przypomniał, że 12 lat temu przyjął tam sakrę biskupią i od tej pory nieustannie powierzał Matce Bożej zarówno swą działalność apostolską, jak też „postęp w wierze chrześcijańskiej świętego ludu Bożego” tej diecezji, a teraz „całego Kościoła”.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję