A przecież wystarczy tak niewiele, wystarczy dostrzec człowieka, który tak samo jak my, chce być po prostu szczęśliwym. Czyż sam Prymas Tysiąclecia, patron Szkoły Podstawowej w Kiełczewie, nie wzywał do miłości bliźniego?
Stawiając sobie za wzór tak godnego Polaka i jednocześnie przeżywając w tym roku 22-lecie nadania naszej szkole imienia kard. Stefana Wyszyńskiego, postanowiliśmy zorganizować Gminno-Dekanalny Konkurs „Każdy inny – wszyscy równi!”. Honorowy patronat nad konkursem objęli: wójt gminy Małkinia Górna, Bożena Kordek oraz proboszcz parafii Prostyń, dziekan dekanatu łochowskiego ks. kan. Józef Poskrobko.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Całe przedsięwzięcie zostało zorganizowane ze środków budżetu gminy Małkinia Górna oraz dzięki wsparciu proboszcza parafii Prostyń.
Główne cele naszego konkursu to: kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postaw i wartości chrześcijańskich, którym był wierny Prymas Tysiąclecia; nabywanie wrażliwości na potrzeby innych, radość ze wspólnego spędzania czasu z osobą wymagającą naszego wsparcia, poznanie jej marzeń i możliwości, a także problemów i słabości; określanie sposobu niesienia pomocy potrzebującym; zachęcanie dzieci i młodzieży do twórczego myślenia, a także wyrażania własnych przeżyć i refleksji za pomocą środków plastycznych, literackich i multimedialnych.
Reklama
Na konkurs wpłynęło 77 prac uczniowskich z 12 szkół podstawowych z terenu dekanatu łochowskiego, gminy Małkinia Górna oraz spoza tego terenu. Komisja konkursowa nie miała łatwego zadania w wyłonieniu zwycięzców, gdyż poziom wykonania prac był bardzo wysoki.
Podczas uroczystej gali podsumowującej, która odbyła się 26 maja, wszyscy zwycięzcy i laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Opiekunowie natomiast podziękowania za twórcze przygotowanie swoich uczniów do tego przedsięwzięcia.
Serdeczne podziękowania należą się dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Kiełczewie Andrzejowi Korosiowi, za wsparcie i pozytywną motywację w realizacji konkursu oraz naszym honorowym patronom: wójt Bożenie Kordek i proboszczowi, ks. Józefowi Poskrobko, za zaangażowanie i okazane serce, bo bez ich pomocy, nie byłoby możliwe przeprowadzenie naszego przedsięwzięcia, o tak dużym zasięgu.
Jako organizatorzy wierzymy, że konkurs będzie odbywał się cyklicznie i już dziś, z głowami pełnymi pomysłów, rozpoczynamy prace przygotowawcze do kolejnej edycji, na którą zapraszamy wiosną przyszłego roku.