Reklama

Koszalin

Grali o pokój

Młodzi piłkarze z Polski zmagali się z rówieśnikami z Ukrainy w ramach meczu pod hasłem „Gramy o pokój”. To inicjatywa miejscowej Caritas.

Niedziela Plus 8/2022, str. XI

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Młodzi koszalinianie z klubu KKPN Bałtyk Koszalin zagrali przeciw chłopcom z Ukrainy – podopiecznym Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej i działającego przy niej Centrum Wsparcia Integracji. Ukraińskich kolegów wsparli wolontariusze Szkolnego Koła Caritas ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego. Mecz skończył się wynikiem 6: 2 dla Ukrainy.

Sportowej rozgrywce patronował bp Krzysztof Zadarko, przewodniczący Rady KEP ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

– Wszystkie inicjatywy, które służą sprawie pokoju, a teraz zwłaszcza w tej części Europy, należy podejmować, i to na wszelkie możliwe sposoby – powiedział bp Zadarko. – Papież Franciszek wezwał nas do modlitwy, a my do modlitwy dokładamy bycie razem przez szlachetną rywalizację.

Sportowa inicjatywa ma także pokazać, że od 2020 r. Centrum Wsparcia Integracji świadczy realną pomoc – m.in. prawną – w legalizacji pobytu czy tłumaczeniu dokumentów obcokrajowcom przebywającym na Pomorzu Środkowym.

Mecz transmitowała na swoim kanale w serwisie YouTube telewizja diecezjalna Dobre Media. Sportowa rozgrywka będzie kontynuowana w okolicach Dnia Dziecka.

2022-02-15 13:17

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Irlandia: Kobieta zaatakowana nożem w kościele tuż przed Mszą świętą

2026-07-23 11:04

[ TEMATY ]

Irlandia

Adobe Stock

ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE

ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE

Diecezja Waterford i Lismore jest głęboko wstrząśnięta gwałtownym incydentem, do którego doszło przed Mszą św. w kościele Świętego Krzyża w Tramore - czytamy w oświadczeniu diecezji Waterford i Lismore.

Kobieta po pięćdziesiątce została poważnie ranna w ataku nożem tuż przed Mszą świętą we wtorek rano w kościele Świętego Krzyża w Tramore w Irlandii. Jej życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo - informuje portal kath.net. Sky News donosi: Lokalni mieszkańcy opisują ją jako przyjazną i łagodną kobietę, należącą do lokalnej grupy Legionu Maryi; grupa ta regularnie odmawia różaniec w kościele przed poranną Mszą świętą.
CZYTAJ DALEJ

Słowo metropolity gdańskiego nt. korzystania z posługi duszpasterzy Kościoła Polskokatolickiego

2026-07-22 19:01

[ TEMATY ]

Archidiecezja gdańska

Archidiecezja Gdańska

Z chrześcijańską troską i pasterską odpowiedzialnością zwracam się dzisiaj do Was wszystkich w sprawie, która dotyka samej istoty naszej wiary, jedności Kościoła oraz godności sprawowania świętych sakramentów i sakramentaliów.
CZYTAJ DALEJ

Trzeźwy sierpień. Dlaczego rezygnacja z kieliszka może być aktem miłości

2026-07-23 20:42

[ TEMATY ]

rodzina

abstynencja

Adobe Stock

„Naprawdę wytrzymasz cały sierpień bez kieliszka?" — to pytanie słyszy co roku niemal każdy, kto decyduje się na sierpniową abstynencję. Pobrzmiewa w nim zwykle lekkie powątpiewanie, czasem drwina. A przecież dobrowolne odstawienie alkoholu na miesiąc to ani dziwactwo, ani przesadna dewocja. To jedna z najstarszych i najbardziej praktycznych form chrześcijańskiej miłości bliźniego.

Zacznijmy od tego, czym miesiąc trzeźwości nie jest. Katechizm potępia pijaństwo i nadużywanie, a nie kieliszek wina do obiadu. Sierpniowa abstynencja nie jest więc żadnym zakazem, którego trzeba przestrzegać pod grzechem — sam Chrystus przemienił przecież wodę w wino na weselu w Kanie Galilejskiej.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję