- Ten znak jego obecności w relikwiarzu chcemy, aby dotarł w szczególności do najmłodszych jasnogórskich pielgrzymów. Wiemy, że błogosławiony był wielkim czcicielem Maryi. W swoim życiu inspirował do czytania Pisma Świętego, kochał ludzi, ale przede wszystkim nieustannie podkreślał, że drogą do nieba jest właśnie Eucharystia - przypomniał o. Waldemar Pastusiak. Kustosz Jasnej Góry zauważył, że Kościół daje młodym piękne autorytety, czego dowodem jest włoski nastolatek, który zachęca każdego z nas, abyśmy w swoim życiu dążyli do świętości.
Przekazanie relikwii bł. Carla Acutisa na Jasną Górę odbyło się 10 października 2021 roku. Jasnogórski relikwiarz, który umieszczono przy Cudownym Obrazie autorstwa Mariusza Drapikowskiego, artysty z Gdańska ma formę monstrancji, na której z układów scalonych płyty głównej komputera, symbolizującej pasję nastolatka, wyrastają kłosy zboża nawiązujące do chleba eucharystycznego - wielkiej miłości chłopca. Kustosz sanktuarium zauważył, że ten relikwiarz ma być przesłaniem dla młodych, że korzystanie z komputera wcale nie musi być rozbieżne z tym, żeby być człowiekiem Bożym, głębokiej wiary, świetnie funkcjonującym w dzisiejszym świecie.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Reklama
O. Pastusiak zauważył, że dla przybywających na Jasną Górę grup pierwszokomunijnych zostały zaprojektowane specjalne pocztówki z modlitwą do bł. Acutisa. - Widoczny jest na niej portret błogosławionego, relikwiarz, który znajduje się na Jasnej Górze i oczywiście Wizerunek Matki Bożej. Natomiast na odwrocie jest modlitwa za wstawiennictwem włoskiego nastolatka- wyjaśniał kustosz. Dodał, że na pocztówce umieszczono także kod QR, który po zeskanowaniu telefonem przekierowuje na jasnogórskie media, aby dzieci mogły poznać historię sanktuarium i być bliżej Maryi.
Maj na Jasnej Górze jest „białym” miesiącem pielgrzymek dzieci pierwszokomunijnych. Niemalże codziennie przybywają najmłodsi dziękując Matce Bożej za Jezusa, za dar Jego Obecności w Eucharystii. Michał, Marek i Teresa z parafii Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Grobnikach podkreślali, że kochają Jezusa, ponieważ On jest zawsze przy nich, wybacza im grzechy, pomaga i kocha bezwarunkowo.
Z kolei Patrycja z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nakle Śląskim zapewniała, że dzień w którym przyjęła sakrament Komunii Świętej jest dla niej najlepszym dniem w życiu, ponieważ dzięki niemu mogła się spotkać z Jezusem.
Lena i Zuzia z parafii Przemienienia Pańskiego i Bożego Miłosierdzia w Jurkowie zauważyły, że przyjeżdżają do Maryi jak do Mamy, by podziękować Jej za swojego Syna. Najmłodsi przywożą do Matki Bożej serca pełne intencji, pamiętają o swoich bliskich, ale też modlą się w intencjach Ojczyzny i pokoju na świecie.
Reklama
Ks. Bogdan Pacyniak z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jóźwikowie oraz parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Sarbicach podkreślił, że przywozi dzieci pierwszokomunijne na Jasną Górę, aby rozbudzić w nich miłości do Matki Bożej. Kapłan zauważył, że wielokrotnie na katechezach przybliża dzieciom postać bł. Carlo Acutisa wyjaśniając, że tak, jak autostradą możemy szybko dotrzeć do wyznaczonego celu tak, dzięki Eucharystii możemy dotrzeć do celu, którym jest niebo. - Nastolatek miał czas dla Boga, rodziny i bliźnich. Ewangelizował poprzez Internet. On może być pięknym wzorem szczególnie dla młodych - mówił ks. Pacyniak.
Bł. Carlo Acutis urodził się 3 maja w Londynie, w jego żyłach płynęła cząstka polskiej krwi, ponieważ jego babcia była Polką. Błogosławiony był czcicielem Matki Bożej i miał szczególne nabożeństwo do św. Jana Pawła II. Nastolatek zmarł w 2006 r. w wieku 15 lat na białaczkę, ofiarowując swoje życie za papieża i Kościół. Jego życiowym mottem były słowa: „Wszyscy rodzą się jako oryginały, ale wielu umiera jako fotokopie”.
Teraz cały świat czeka na datę jego kanonizacji.