Reklama

Aspekty

Wrócili uskrzydleni

Przedstawiciele Szkolnego Koła Caritas w Rzepinie odebrali nagrodę za pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie Dobra Jest Więcej.

[ TEMATY ]

Caritas

Caritas Diecezji Zielonogórsko‑Gorzowskiej

Rzepin

Szkolne Koło Caritas

Dobra jest więcej

ks. Damian Wierzbicki

Przedstawiciele Szkolnego Koła Caritas z Rzepina

Przedstawiciele Szkolnego Koła Caritas z Rzepina

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wręczenie nagród odbyło się w siedzibie Caritas Polska w Warszawie. - Po raz pierwszy wyróżniono nas na skalę ogólnopolską i to dla nas ogromna satysfakcja i motywacja do dalszej pracy. Statuetka, którą otrzymaliśmy, ma kształt skrzydeł. Mam nadzieję, że nasze skrzydła się powiększą i rozwiną się, byśmy mogli jeszcze owocniej pracować – mówi Alan Marciniak. Marysia Radkiewicz dodaje: - Fajnie było spotkać się z innymi SKC z różnych stron Polski. Taka integracja bardzo nas zbudowała.

Więcej o tym ukaże się w papierowym wydaniu Niedzieli (numer z 10 grudnia 2023).

Listę laureatów konkursu znajdziecie tutaj.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2023-12-04 11:40

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wrocław: Caritas przygotuje 750 paczek dla najuboższych

[ TEMATY ]

Caritas

pomoc

750 paczek dla najuboższych Wrocławian przygotowuje wrocławska Caritas. To część większego projektu finansowanego przez Gminę Wrocław i wspieranego przez Bank Żywności. Od poniedziałku do czwartku każdy może odebrać zaproszenie na taką paczkę.

750 paczek dla najuboższych wrocławian przygotowuje wrocławska Caritas. To część większego projektu finansowanego przez Gminę Wrocław i wspieranego przez Bank Żywności. Od poniedziałku do czwartku każdy może odebrać zaproszenie na taką paczkę.
CZYTAJ DALEJ

Święci Bazyli Wielki i Grzegorz z Nazjanzu

CZYTAJ DALEJ

Kard. Ambongo: lepsza przyszłość Afryki jest możliwa

2026-01-02 19:56

[ TEMATY ]

Afryka

Papież Leon XIV

Kard. Ambongo

@VATICAN MEDIA

Kard. Ambongo podczas spotkania z Leonem XIV

Kard. Ambongo podczas spotkania z Leonem XIV

Przewodniczący Sympozjum Konferencji Episkopatów Afryki i Madagaskaru (SECAM) podsumowuje miniony rok i komentuje papieskie orędzie na 59. Światowy Dzień Pokoju, które w szczególny sposób wybrzmiewa wśród mieszkańców Afryki. Hierarcha uważa, że prawdziwy pokój w Afryce nastąpi tylko poprzez nawrócenie jej mieszkańców oraz ich zaangażowanie na rzecz prawdy, sprawiedliwości i równości. Życzy sobie, aby rok 2026 był prawdziwym punktem wyjścia do wyzwolenia Afryki spod wrogich jej sił.

Odwołując się do orędzia Leona XIV na 59. Światowy Dzień Pokoju, kard. Fridolin Ambongo podkreśla, że jego adresatem są nie tylko chrześcijanie. „Ojciec Święty apeluje do wszystkich sumień. Do sumienia ludzkiego, ale także chrześcijańskiego. Każdy z nas, na swoim poziomie, musi uświadomić sobie swoją odpowiedzialność w dążeniu do pokoju na świecie” – zauważa.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję