Reklama

Głos z Torunia

Zaproszenie

Toruń: Poezja jako powiernica prawdy. W schyłkowym chaosie zachodniej cywilizacji

Serdecznie zaproszamy na wydarzenie odbywające się w ramach Festiwalu „Kosmos Sztuki”. Dnia 24 października 2023 r. o godz. 16:30 w Sali Kameralnej CKK Jordanki (Aleja Solidarności 1-3, 87-100 Toruń) odbędzie się panel dyskusyjny „Poezja jako powiernica prawdy w schyłkowym chaosie zachodniej cywilizacji”.

2023-11-08 11:34

Materiał promocyjny

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wstęp na panel dyskusyjny jest wolny. Wejściówki do odbioru w Księgodzielni Kopernikańskiej (pawilon przy urzędzie marszałkowskim) od 7.11.2023

Moderatorem panelu będzie ks. Jan Sochoń - poeta, filozof, krytyk literacki, teolog i eseista

W dyskusji uczestniczyć będą:

Reklama

dr hab. Przemysław Dakowicz - poeta, krytyk literacki, eseista oraz historyk literatury

prof. Wojciech Kudyba - poeta, krytyk i historyk literatury

Jakub Pacześniak - poeta i tłumacz

Ideą festiwalu Kosmos Sztuki / Cosmos of Arts jest przedstawienie artystów i ich sztuki, reprezentujących różne dziedziny. Wyjątkowym aspektem proponowanego Festiwalu Kosmos Sztuki będzie jego interdyscyplinarność, a umiejscowienie działań w różnych przestrzeniach będzie wyraźnym znakiem przekraczania granic sal wystawowych i koncertowych, co stanowi cel i zamierzenie Festiwalu.

Inicjacja nowego projektu artystycznego Kosmos Sztuki / Cosmos of Arts to idealna propozycja na 2023, który w województwie kujawsko-pomorskim jest rokiem Mikołaja Kopernika z okazji jego 550.

Zapraszamy Państwa serdecznie do uczestnictwa w tym wydarzeniu.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jego kazania zachwycały miliony Polaków! Odkryj na nowo słowa ks. Piotra Pawlukiewicza

2023-11-28 10:47

[ TEMATY ]

książka

patronat

ks. Piotr Pawlukiewicz

B.M. Sztajner/Niedziela

ks. Piotr Pawlukiewicz (1960 – 2020) wygłosił tysiące kazań

ks. Piotr Pawlukiewicz (1960 – 2020) wygłosił tysiące kazań

Ksiądz Piotr Pawlukiewicz był jednym z najbardziej znanych polskich kaznodziei i rekolekcjonistów. Jego kazania były pełne humoru, a jednocześnie dotykały istotnych kwestii wiary i ludzkiego losu. Kapłan pozostawił po sobie setki stron rękopisów, prywatnych notatek oraz niepublikowanych kazań. To na ich podstawie powstała codziennik Dbaj o dziś! O powstaniu książki i niezwykłej relacji z ks. Piotrem opowiada ks. Jerzy Jastrzębski – jego wieloletni współpracownik.

Przez dziesięć lat współpracował Ksiądz z ks. Piotrem w seminarium duchownym, a w ostatnim roku jego życia mieszkał Ksiądz na tej samej parafii.

CZYTAJ DALEJ

Jezus nie obiecuje łatwej drogi, ale obiecuje tę właściwą

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii Łk 21, 12-19.

Środa, 29 listopada

CZYTAJ DALEJ

Czuwanie to wypełnianie obowiązków. Adwentowe Dni Formacji Katechetów

2023-11-28 17:00

Marzena Cyfert

Ks. Marcin Krawczyk

Ks. Marcin Krawczyk

Rozpoczęły się Adwentowe Dni Formacji Katechetów, zorganizowane przez Wydział Katechetyczny Archidiecezji Wrocławskiej we współpracy z Dolnośląskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu.

Pierwsza grupa katechetów rozpoczęła swoją formację dzisiaj w katedrze wrocławskiej od Eucharystii, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Marcin Krawczyk. Nawiązując do liturgii słowa, kapłan podkreślił, że pod koniec roku liturgicznego towarzyszą nam teksty apokaliptyczne, dotyczące czasów ostatecznych i końca świata. – Kiedy przyglądam się dzisiejszemu słowu, w mojej głowie, trochę pod włos różnym podnoszącym ciśnienie interpretacjom, pojawia się jedna bardzo ważna myśl: spokojnie, nic się nie dzieje! O tym pokoju chciałbym dzisiaj powiedzieć kilka słów – mówił ks. Krawczyk.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję