Reklama

Aspekty

Co mówi Duch do Kościoła?

1 września w kościele pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze odbyło się spotkanie księży posługujących w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej ze świeckimi ewangelizatorami.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

ks. Rafał Witkowski

ks. Rafał Witkowski

ks. Rafał Witkowski

Konferencję zatytułowaną „Co mówi Duch do Kościoła?” wygłosili: biblistka Mary Healy, pastor Robby Dawkins i charyzmatyk Marcin Zieliński. Prowadzący mówili o doświadczeniu głoszenia Dobrej Nowiny. Mary Healy jest doktorem teologii i pełni funkcję przewodniczącej Doktrynalnej Komisji ds. Międzynarodowej Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej w Rzymie. Jest też redaktorką znanego w Polsce „Katolickiego Komentarza do Pisma Świętego”.

ks. Rafał Witkowski

ks. Rafał Witkowski

ks. Rafał Witkowski

Drugi z prelegentów – Robby Dawkins ewangelizuje głównie w krajach muzułmańskich, gdzie uczy podstaw chrześcijaństwa i zakłada nowe wspólnoty. Marcin Zieliński jest świeckim ewangelizatorem i liderem wspólnoty „Chwała Panu” w Skierniewicach.

ks. Rafał Witkowski

ks. Rafał Witkowski

ks. Rafał Witkowski

Spotkanie wpisało się w temat Paradyskich Dni Duszpasterskich, które miały miejsce kilka dni wcześniej, a które były poświęcone relacjom i współpracy między duchownymi a świeckimi. Wśród duchownych był Pasterz Diecezji Bp Tadeusz Lityński oraz księża diecezjalni i zakonnicy posługujący w parafiach na terenie diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

ks. Rafał Witkowski

ks. Rafał Witkowski

ks. Rafał Witkowski

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2023-09-01 16:03

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Londyn: niepokojąca skala przestępczości wobec kościołów

2026-04-25 09:46

[ TEMATY ]

Londyn

Anglia

akty wandalizmu

Vatican Media

Tylko w 2025 roku w Wielkiej Brytanii codziennie dochodziło do 10 przypadków przestępstw lub aktów wandalizmu wobec kościołów. W całym kraju odnotowano co najmniej 3809 przestępstw popełnionych w kościołach i innych miejscach kultu.

O sprawie pisze portal Zenit. Nowe dane z Wielkiej Brytanii uwidaczniają, że miejsca kultu są coraz bardziej narażone – nie tylko na zaniedbania, ale także na stałą i niepokojącą falę przestępczości. Dane te zostały zebrane w ramach wniosków o udzielenie informacji publicznej. Ze statystyk wynika, że w 2025 r. w kościołach i innych miejscach kultu w całym kraju odnotowano co najmniej 3809 przestępstw. Dane udostępniło 37 z 45 jednostek policji, zatem prawdopodobnie nie oddają one w pełni skali problemu.
CZYTAJ DALEJ

Modlitwa do Maryi, Królowej Pokoju

[ TEMATY ]

modlitwa

Królowa Pokoju

Adobe Stock

Ave Regina Pacis, Królowa Pokoju w Santa Maria Maggiore

Ave Regina Pacis, Królowa Pokoju w Santa Maria Maggiore
Maryjo, Królowo Pokoju,
CZYTAJ DALEJ

Podano program podróży Leona XIV do Pompejów i Neapolu w rocznicę wyboru

W rok po swoim wyborze, 8 maja 2026, Papież Leon XIV uda się w pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Pompejach i do Neapolu. 8 maja przypada wspomnienie Matki Bożej Pompejańskiej. Papież w swojej mowie po wyborze zawierzył Maryi z Pompejów swoją misję i cały Kościół - przypomina Vatican News.

Papież rozpocznie wizytę duszpasterską od spotkania z osobami znajdującymi się w trudnej sytuacji życiowej, o które troszczy się sanktuarium w Pompejach jako część swojej posługi charytatywnej. Osoby potrzebujące otrzymują pomoc w miejscu nazywanym Świątynią Miłosierdzia (Tempio della Carità). Tam zostanie powitany przez abp. Tommaso Caputo, delegata papieskiego ds. Sanktuarium w Pompejach. Ojciec Święty wysłucha słów pozdrowień od podopiecznych a następnie skieruje swe słowo do zgromadzonych.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję