TOUR DE POLOGNE rozpoczął się 1 sierpnia. To najstarszy i najsłynniejszy w naszym kraju wyścig kolarski. Transmisje ze wszystkich etapów tej imprezy przeprowadziła już po raz 17. Telewizja Polska. Poczynania kolarzy widzowie mogli oglądać na antenach TVP 1, TVP Sport i pierwszy raz w jakości HD na kanale TVP HD. Obszerne relacje z imprezy również na sport.tvp.pl.
TVP INFO uczciło 66. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, nadając specjalne audycje poświęcone tematyce powstańczej. Zaproponowano widzom programy na żywo, transmisje, filmy dokumentalne. Oprawa graficzna anteny była również tematycznie związana tą narodową rocznicą.
ZARZĄD TVP podjął decyzję o zobowiązaniu dyrektorów do uproszczenia struktur jednostek organizacyjnych oraz podjęcia działań skutkujących zmniejszeniem liczby stanowisk kierowniczych i dyrektorskich w TVP SA o 25 proc.
NOWA USTAWA MEDIALNA została przegłosowana. 4 sierpnia Sejm przyjął nowelizację autorstwa Platformy Obywatelskiej. PO porozumiała się w tej sprawie z SLD. Projekt nowelizacji przewiduje zmniejszenie liczby członków zarządów i rad nadzorczych mediów publicznych, a także zakończenie kadencji władz Polskiego Radia i Telewizji w momencie wejścia ustawy w życie. Wcześniej Sejm powołał Witolda Grabosia i Sławomira Rogowskiego do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Zgłoszeni przez Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Sellin i Maciej Iłowiecki przez sejmową Komisję Kultury i Środków Przekazu zostali pozytywnie zaopiniowani, ale nie zostali wybrani. Krajową Radę Radiofonii i Telewizji w sumie tworzy teraz pięciu członków. Dwóch wybrał prezydent elekt Bronisław Komorowski. Są to Jan Dworak i Krzysztof Luft. Jednego członka - Stefana Pastuszkę z PSL - wybrał Senat.
(mł)
Pomóż w rozwoju naszego portalu