Reklama

Aspekty

Modlitwa w intencji Straży Granicznej

Bp Adrian Put sprawował dziś w zielonogórskiej konkatedrze Mszę św. w intencji funkcjonariuszy i funkcjonariuszek Straży Granicznej.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Okazją była 32. rocznica utworzenia Straży Granicznej i 14. rocznica powołania Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim.

W homilii skierowanej do funkcjonariuszy i funkcjonariuszek Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej biskup pomocniczy nawiązał do dzisiejszej Ewangelii o nawiedzeniu Elżbiety przez Maryję, która z entuzjazmem, radością, pośpiechem i poświęceniem odwiedziła swoją krewną, by jej pomóc, pokonując przy tym długą drogę do jej domu, bo ok. 150 km.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

- Chroniąc ziemię ojczystą, troszczycie się o bezpieczeństwo wewnętrzne naszej kochanej ojczyzny, a także – co ważne – o interes gospodarczy kraju. W obliczu zagrożenia jakiemu często stawiacie czoła, to nie tylko wypełnianie obowiązków codziennych, ale także wtedy kiedy pojawia się bardzo konkretne zagrożenie. Dlatego w tej uroczystej Mszy św. chcemy wam podziękować za sumienność, wytrwałość, skuteczność oraz odwagę, którymi kierujecie się każdego dnia, bo bez tego nie było by Straży Granicznej, a gdyby nie było Straży, jakie byłyby nasze granice? - mówił bp Adrian Put.

- W waszej służbie odnajdujemy ewangeliczny pośpiech Maryi, która gdy usłyszała o potrzebie swojej krewnej Elżbiety, bez wahania zostawiła wszystko i poszła do niej na służbę. A tak służyć może tylko ktoś, kto wie komu i dlaczego służy – wówczas potrafi to czynić z pośpiechem, entuzjazmem i zapałem. Życzymy wam zatem, aby poświęcenie włożone w służbę dla kraju było zawsze doceniane i miało odzwierciedlenie w ludzkiej życzliwości. Niech każdy dzień będzie pełen błogosławieństwa Bożego, a wśród społeczeństwa byście cieszyli się szacunkiem należnym waszej służbie – kontynuował biskup.

2023-05-31 12:46

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Modlitwa w intencji Ojczyzny w Zielonej Górze

[ TEMATY ]

Zielona Góra

Narodowe Święto Niepodległości

Bp Adrian Put

Karolina Krasowska

Bp Adrian Put modlił się w intencji Ojczyzny w zielonogórskiej konkatedrze

Bp Adrian Put modlił się w intencji Ojczyzny w zielonogórskiej konkatedrze

W Zielonej Górze 11 listopada odbyły się uroczystości z okazji 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Mszy św. intencji Ojczyzny w zielonogórskiej konkatedrze przewodniczył bp Adrian Put.

W obchodach Święta Niepodległości udział wzięli przedstawiciele władz państwowych i samorządowych oraz kombatanci, harcerze i poczty sztandarowe. Kompanię honorową wystawił 4. Zielonogórski Pułk Przeciwlotniczy z Czerwieńska.
CZYTAJ DALEJ

Ekstremalna Droga Krzyżowa okiem redaktora "Niedzieli"

2026-02-27 09:10

screen YT

Współpraca Tygodnika Katolickiego “Niedziela” oraz telewizji EWTN Polska pomogła przy powstaniu programu 7-odcinkowego o Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Prowadzący program ks. Łukasz Romańczuk z edycji wrocławskiej “Niedzieli” oraz dyrektor ds. mediów EDK opowiada o tym, jaka jest EDK.

W każdym odcinku zaproszony jest gość, który doświadczył minimum 40 km drogi, w ciszy, w nocy, rozważając 14 stacji drogi krzyżowej. W drugim odcinku naszego programu dla EWTN Polska rozmowa z Elżbietą Guziak, koordynatorem krajowym EDK oraz Jerzym Guziakiem koordynatorem wojewódzkim EDK. Rozmawiamy o Liderach rejonu, przygotowaniach oraz pięknych miejscach, które można na EDK zobaczyć. Oprócz tego przybliżona jest kwestia zachowania na trasie EDK
CZYTAJ DALEJ

Synodalność pomaga w słuchaniu się nawzajem

2026-02-27 22:29

Biuro Prasowe AK

To nie jest narzucanie jakichś opinii, ale słuchanie się nawzajem. (…) Polaryzacja widoczna jest na całym świecie. Synod pomaga rozbrajać te napięcia i wprowadzać harmonię. Księża, którzy słuchają wiernych, będą lepsi w swojej posłudze, jeśli będą ich słuchać dzięki synodalności – mówił kard. Jean-Claude Hollerich, relator generalny Synodu Biskupów na briefingu prasowym, który poprzedził pierwsze spotkanie z księżmi Archidiecezji Krakowskiej w ramach przygotowania do synodu diecezjalnego.

Kard. Grzegorz Ryś w czasie briefingu prasowego zwrócił uwagę, że spotkanie księży z kard. Jean-Claudem Hollerichem jest ważne, ponieważ Kościół krakowski jest „w drodze do synodu”. Metropolita krakowski podkreślił, że logika zbliżającego się synodu to praca grup synodalnych w parafiach. – Ponieważ ten synod jest budowany od dołu do góry, to potrzebujemy mieć do niego przekonanych najpierw tych, którzy za parafię wprost odpowiadają, czyli księży – mówił kardynał, zaznaczając, że ważne jest przekonanie proboszczów do idei synodalności, bo tylko wtedy będzie można za tym pociągnąć wszystkich wiernych.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję