Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Marsz pamięci dla świętego Jana Pawła II

Kilka tysięcy łodzian wzięło udział w marszu pamięci św. Jana Pawła II. Była to odpowiedź mieszkańców miasta na próbę podważania autorytetu papieża – Polaka.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wierni zgromadzili się w kościele św. Faustyny Kowalskiej na Placu Niepodległości. Tam odmówiona została Koronka do Bożego Miłosierdzia. - Przez orędownictwo św. Jana Pawła II błagamy, za Kościołem powszechnym, za Ojcem Świętym Franciszkiem, prosząc dla niego o łaskę zdrowia. Zawierzamy Ci Kościół łódzki i nasze miasto, któremu patronuje św. siostra Faustyna. Zawierzamy Ci wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia, każdego dnia gromadzących się tutaj na modlitwie w godzinie łaski. Zawierzamy Ci wszystkich tych, którzy zatroszczyli się o to dzisiejsze spotkanie modlitewne, by przejść w marszu, w modlitwie i refleksji, by dać świadectwo swojej miłości wobec Kościoła i św. Jana Pawła II. Miej miłosierdzie dla nas i całego świata! – mówił ks. Wiesław Potakowski, proboszcz parafii św. Faustyny.

Reklama

Marsz został zorganizowany przez parafię św. Faustyny, Wspólnotę Skała i Krucjatę Różańcową za Ojczyznę oddział w Łodzi. Swoje słowa skierował także metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś, odnoszą się do porannych wydarzeń dewastacji pomnika przez archikatedrą łódzką. - Kiedy przygotowywaliście ten marsz, nikt nie zdawał sobie nawet sprawy, że ktoś zdewastuje pomnik Jana Pawła II przy katedrze. Bardzo wam dziękuję, że jesteście! I bardzo was proszę, abyśmy przeszli ten marsz tak, jak tego by sobie życzył św. Jan Paweł II. Dziś, gry o 7 rano poszedłem pod pomnik, podszedł do mnie jeden człowiek i mówi tak: „Księże biskupie, nie ma słów”. A ja mu odpowiedziałem: „no to się pomódlmy”. I on mówi: „Słusznie”. Ja pierwsze 15 minut patrzyłem na ten pomnik, też nie miałem w sobie słów. Bo to wygląda na taki atak przemyślany, to nie jest tak, że ktoś w emocjach tak postąpił. I tak nasunęło mi się pytanie, które myślę podsunął mi Jan Paweł II: „czy ja wiem jak On by zareagował?”. Pomodliłby się za tego, który to zrobił. I następną godzinę spędziłem pod pomnikiem mówiąc najpierw koronkę, a potem różaniec w intencji tych, którzy to zrobili. Jestem pewien, że tak chciałby Ojciec Święty – mówił abp Grzegorz Ryś.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Marsz pamięci przeszedł ulicą Piotrkowską pod bazylikę archikatedralną. Tam wierni licznie otoczyli wyczyszczony pomnik św. Jana Pawła II i odśpiewali „Barkę” – ukochaną pieśń papieża. Zaprezentowano krótki program poetycko-muzyczny przygotowany m.in. przez aktorów: Mirosławę Marcheluk, Ryszarda Mroza oraz tenora Dariusza Stachurę, dyrektora Teatru Wielkiego w Łodzi.

Marsz pamięci dla św. Jana Pawła II zakończył się odmówieniem różańca, który ze względu na padający rzęsisty deszcz, odbył się we wnętrzu katedry. Wierni długo stali przy pomniku Papieża, składali kwiaty, palili znicze, modlili się.

2023-04-02 18:08

Ocena: +4 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ujazd: II Mistrzostwa Polski w Tańcu Narodowym

[ TEMATY ]

Łódź

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

W Ujeździe odbył się X Ogólnopolski Turniej Tańca Narodowego w Formie Towarzyskiej oraz II Mistrzostwa Polski w Tańcu Narodowym PTT.
CZYTAJ DALEJ

Nowenna do św. Krzysztofa

[ TEMATY ]

nowenna

św. Krzysztof

Karol Porwich/Niedziela

Nowenna jest szczególną formą modlitwy, odprawianą przez dziewięć dni. Jest więc wytrwałym przypominaniem so­bie o potrzebie realizacji słów Chrystusa: „Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam” (Mt 7,7). To swoista modlitwa wstawiennicza, polecana we własnej, czy też intencji bliźnich, ale opierająca się na szczególnym wstawiennictwie Pośredników, jakich Bóg postawił na naszej drodze życia.

CZYTAJ DALEJ

Poznań: pensjonariusz DPS-u zaatakował nożem pracownicę ośrodka

2025-07-23 15:32

[ TEMATY ]

DPS

pixabay.com

72-letni pensjonariusz jednego z DPS-ów w Poznaniu w środę około południa zaatakował nożem pracownicę tego ośrodka. Mężczyznę zatrzymała policja.

W środę około godz. 12.00 policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu przed DPS-em na ul. Ugory w Poznaniu – poinformował oficer prasowy KMP w Poznaniu podkomisarz Łukasz Paterski.
CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję