Reklama

Niedziela Świdnicka

Diecezja świdnicka w geście solidarności z ofiarami trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii

Pomoc duchowa i materialna dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Zgodnie z sugestią abp. Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, bp Marek Mendyk, Biskup Świdnicki, podjął decyzję, że niedziela 12 lutego 2023 r. będzie w diecezji świdnickiej dniem modlitwy oraz pomocy materialnej dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.

Księża Proboszczowie proszeni są o włącznie do niedzielnej modlitwy wiernych na każdej Mszy św. stosownego modlitewnego wezwania, jak również o przeprowadzenie zbiórki do puszek. Zebrane ofiary należy wpłacić na konto Świdnickiej Kurii Biskupiej:

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Bank PEKAO SA 47 1240 1473 1111 0011 1019 5617

dopisek "Turcja"

2023-02-09 10:33

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Świdnica. W intencji zmarłych kapłanów

[ TEMATY ]

bp Marek Mendyk

diecezja świdnicka

wypominki

ks. Mirosław Benedyk/Niedziela

Bp Marek Mendyk podczas modlitwy za zmarłych kapłanów diecezji świdnickiej

Bp Marek Mendyk podczas modlitwy za zmarłych kapłanów diecezji świdnickiej

Dziś w sposób szczególny pamiętamy o osobach, które uczyły nas żyć, wierzyć i kochać – mówił bp Marek Mendyk, który w katedrze świdnickiej modlił się za zmarłych kapłanów.

Bp Mendyk rozpoczynając, w samo południe 8 listopada, Mszę świętą żałobną w asyście bp Ignacego Deca, bp Adama Bałabucha, ks. kan. Arkadiusza Chwastyka, ks. prał. Stanisława Przerady i ks. Tomasza Gwizdka, wymienił 72 nazwiska kapłanów diecezjalnych i zakonnych, którzy zmarli w ciągu 19 lat istnienia diecezji świdnickiej. Począwszy od ks. prał. Krzysztofa Wałeckiego (zm. 16.02.2005r.) po ks. kan. Grzegorza Umińskiego (zm. 21.07.2023r.).
CZYTAJ DALEJ

Prowincjał Marek Ochlak OMI biskupem na Madagaskarze

2025-04-17 12:46

[ TEMATY ]

nominacja

Paweł Gomulak OMI

Ojciec Święty Franciszek mianował 17 kwietnia 2025 r. o. Marka Ochlaka OMI, przełożonego Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, biskupem diecezji Fenoarivo Atsinanana na Madagaskarze.

Nowy oblacki biskup urodził się 14 marca 1966 r. w Nowym Mieście Lubawskim. Uczył się w oblackim Niższym Seminarium Duchownym w Markowicach k. Inowrocławia (1981-1985). Do Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej wstąpił w 1985 r. Po odbyciu nowicjatu w Kodniu nad Bugiem, 8 września 1986 r. złożył pierwszą profesję zakonną i rozpoczął studia seminaryjne w Obrze k. Wolsztyna, gdzie 8 września 1990 r. złożył śluby wieczyste. Święcenia prezbiteratu o. Marek Ochlak przyjął 20 czerwca 1992 r. z rąk bp. Zdzisława Fortuniaka, ówczesnego biskupa pomocniczego Archidiecezji Poznańskiej.
CZYTAJ DALEJ

Abp Depo do kapłanów: Chrystus nie chce naszej bylejakości

2025-04-17 14:47

Karol Porwich / Niedziela

Chrystus nie chce naszej bylejakości a tym bardziej zdrady. Nie chce układania Kościoła według naszych pomysłów - przypomniał kapłanom w Wielki Czwartek metropolita częstochowski abp Wacław Depo podczas Mszy Krzyżma w archikatedrze Świętej Rodziny w Częstochowie.

Karol Porwich / Niedziela
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję