Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Odpust ku czci św. Stanisława Kostki w katedrze łódzkiej

- W zamożnej rodzinie kasztelańskiej przyszedł na świat Stanisław Kostka. Osiemnaście lat później, odchodząc do Boga, opuszcza ten świat w opinii świętości. Można by o nim powiedzieć, że nie przeżył całego życia, on przebiegł przez życie doskonale! Liczył się tylko Pan Bóg i pełnienie Jego woli – mówił na wstępie sumy odpustowej ks. Ireneusz Kulesza, proboszcz parafii archikatedralnej.

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Julia Saganiak

W homilii bp Osial zwrócił się do dzieci, które tego dnia obchodziły rocznicę przyjęcia I Komunii św. – Kiedy patrzę na życie św. Stanisława Kostki, to on był bardzo dobrym chłopcem, on widząc różne pokusy, nie dał się złapać, on pozostał cały czas wolny, on wybrał Boga, a nie te różne uciechy tego świata – powiedział biskup łowicki. Duszpasterz podkreślał, że każdy z nas może wielokrotnie ulec pokusom, ale Pan Bóg pomaga z nich wyjść, stać się wolnym od złego. Dlatego tak ważna jest niedzielna Eucharystia, do której uczestnictwa zachęcał dzieci bp Wojciech Osial. – Proszę was, i święty Stanisław Kostka nam o tym przypomina, pamiętajcie, żeby nie dać się złapać i być tam, gdzie jest Źródło wszystkiego, co najpiękniejsze – podsumował.

Biskup łowicki zwrócił się również do rodziców, aby nieustannie troszczyli się o tworzenie rodziny, która jest największym skarbem życia ziemskiego, w duchu Bożej prawdy. – Możesz mieć w życiu mało, ale jeśli masz dom i wiesz, że w tym domu ktoś na ciebie czeka, to masz wszystko. I dlatego czyńmy wszystko, aby nie zniszczyć rodziny. Dzisiaj rodzina jest bardzo zagrożona, a to największy skarb! – podkreślał duchowny. Odnosząc się do słów papieża Jana Pawła II wypowiedzianych w Łowiczu w czasie pielgrzymki do Polski, zwrócił uwagę wiernych na trzy ważne sprawy. Po pierwsze, rodzice nie mogą zapomnieć o przekazywaniu wiary swoim dzieciom, między innymi przez uczęszczanie na niedzielną Mszę św. – Piękna jest taka rodzina, która przychodzi razem, aby Panu Bogu dziękować, aby Pana Boga prosić. To nie znaczy, że w takiej rodzinie nie ma trudności, problemów, ale taka rodzina jest silna, bo ona wie, gdzie jest Źródło – wyjaśnił. Drugim ważnym elementem życia jest modlitwa, która chroni, leczy i prowadzi do świętości. Trzecim istotnym wyzwaniem jest zachowanie tradycji naszych ojców. – Bardzo wam dziękuję za to, że jesteście i proszę, byście pośród wielu rzeczy, które dajecie dzieciom, dawali Pana Boga, dawali wiarę – zakończył bp Osial.

Reklama

Podczas Mszy św. dzieci wraz z rodzicami odmówili Akt Zawierzenia opiece św. Stanisława Kostki.

Św. Stanisław Kostka urodził się w 1550 r. na Mazowszu. Jest patronem młodzieży.

2022-09-18 16:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: życzę wam niemowlęctwa, które potrafi odkryć Boga!

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

– Życzę wam niemowlęctwa, które ma siłę odsłaniać, kiedy w nas narastają te wszystkie warstwy poznawania Pana Boga, wiary, religii, Kościoła… żebyśmy mieli tę zdolność - od Ducha Świętego - docierania do tego, co istotne, że Bóg jest Miłością, Obdarowaniem, Łaską Szczęściem, a to dopiero rodzi z naszej strony zobowiązanie i odpowiedź. - mówił abp Grzegorz Ryś.

CZYTAJ DALEJ

Adwentowe opowieści o przodkach Mesjasza

2022-11-28 14:49

[ TEMATY ]

Biblia

"Od Abrahama do Jezusa" to seria krótkich filmików, w których bp Piotr Przyborek opowiada o przodkach Mesjasza ujętych przez św. Mateusza w pierwszym rozdziale Ewangelii.

CZYTAJ DALEJ

Belgijscy biskupi po wizycie ad limina: doceniono nasze doświadczenia

2022-11-29 14:32

[ TEMATY ]

Watykan

Włodzimierz Rędzioch

Belgijscy biskupi spotkali się w Watykanie z dobrym przyjęciem i zrozumieniem. Co więcej, prefekt jednej z dykasterii przyznał nawet, że Stolica Apostolska uczy się od Kościoła w Belgii. Wskazuje na to w rozmowie z Radiem Watykańskim biskup diecezji Liège. Tamtejszy episkopat przebywał w Rzymie z wizytą ad limina, pierwszą od 12 lat. Biskupi zostali przyjęci przez Papieża na trwającej ponad dwie godziny audiencji. Zorganizowano też dla nich spotkanie z szefami różnych dykasterii.

Bp Jean-Pierre Delville przyznał, że biskupi zabiegali w Watykanie o dopuszczanie kobiet do diakonatu oraz o możliwość wyświęcania na kapłanów żonatych mężczyzn. Zachwalali też belgijski model relacji państwo-Kościół. Ich zdaniem to dzięki ingerencji państwa i ustanowieniu parlamentarnej komisji Kościół uporał się z problemem nadużyć seksualnych. Ordynariusz Liège zauważa, że w Belgii plaga ta miała wyraźne ramy czasowe. Dotyczyła zasadniczo ostatnich 40 lat minionego stulecia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję