Reklama

Niedziela Łódzka

Wiewiórczyn: W miłości i otwartości

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum

Sierpień to miesiąc pielgrzymek na Jasną Górę. Jedni ruszają w drogę a inni przyjmują pielgrzymów w swoich domach. Wiewiórczyn leży na trasie wielu pielgrzymek. Jedne tylko przechodzą a inne zatrzymują się na terenie naszej Parafii. Pierwszą z nich jest franciszkańska brązowa grupa z Brodnicy, która jest częścią pielgrzymki z Ziemi Lubawskiej.

09 sierpnia jako pierwsi podjęli pielgrzymów Ziemi Lubawskiej mieszkańcy Anielina. Pielgrzymka zatrzymała się przy kaplicy w Anielinie na obiad. Po obiedzie Ziemia Lubawska powędrowała do Łasku a grupa Brodnicka zatrzymała się na nocleg w Wiewiórczynie. W tym roku ponad siedemdziesięciu pielgrzymów mieszkańcy przyjęli w swoich domach.

Nikt nie spał w szkole, która była otwarta i przygotowana na przyjęcie pielgrzymów. Grupa z Brodnicy pielgrzymowała po raz czterdziesty. By uczcić rocznicę o godz. 19.00 w kościele parafialnym odbył się koncert zespołu Apostolat Jezusa i Maryi. O godz. 20.00 jak co roku było nabożeństwo pokutne zakończone Apelem Jasnogórskim. Następnego dnia po mszy św. o godz. 7.00 pielgrzymi ruszyli w dalszą drogę. "Gość w dom - Bóg w dom" powiada staropolskie przysłowie.

Przygarnęliśmy i nakarmiliśmy Chrystusa, który odwiedził nas w utrudzonych pielgrzymach.

2022-08-11 09:00

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łask: Adwentowe czyny miłości

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Adrian Anielak

Ministranci z parafii św. Faustyny Kowalskiej w Łasku wraz ze swoim opiekunem ks. Adrianem Anielakiem, postanowili przygotować sianko na stół wigilijny dla swoich parafian.

CZYTAJ DALEJ

Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca

[ TEMATY ]

pierwsze soboty miesiąca

Karol Porwich/Niedziela

Osobom, które będą uczestniczyć w pierwszosobotnich nabożeństwach, Maryja obiecuje towarzyszenie w chwili śmierci i ofiarowanie im wszystkich łask potrzebnych do zbawienia.

1. Wielka obietnica Matki Bożej Fatimskiej

CZYTAJ DALEJ

Do Rokitna pielgrzymował Fatimski Apostolat Niepokalanego Serca Maryi

2023-02-04 16:17

[ TEMATY ]

Rokitno

pierwsza sobota miesiąca

Fatimski Apostolat Niepokalanego Serca Maryi

Karolina Krasowska

Pielgrzymi z Fatimskiego Apostolatu Niepokalanego Serca Maryi odnowili dziś akt zawierzenia Matce Bożej

Pielgrzymi z Fatimskiego Apostolatu Niepokalanego Serca Maryi odnowili dziś akt zawierzenia Matce Bożej

Nie straszne im śnieg, deszcz i niesprzyjające warunki atmosferyczne. Od trzynastu lat, niestrudzenie, w każdą pierwszą sobotę miesiąca pielgrzymują z Międzyrzecza do Rokitna, wypełniając warunki nabożeństwa, o które Maryja prosiła w Fatimie.

4 lutego do Maryi Cierpliwie Słuchającej przybył Fatimski Apostolat Niepokalanego Serca Maryi. Za każdym razem uczestnicy pielgrzymki wypełniają cztery warunki, o które Matka Boża prosiła w Fatimie, a więc spowiedź, Komunię świętą wynagradzającą, Różaniec oraz medytację nad jedną tajemnicą różańcową w duchu wynagrodzenia za bluźnierstwa i grzechy przeciwko Jej Niepokalanemu Sercu. Dziś, w obecności bp. Tadeusza Lityńskiego, pielgrzymi odnowili akt zawierzenia Maryi, a pasterz diecezji udzielił im na trud pielgrzymowania i wynagradzania w duchu fatimskiego testamentu swojego pasterskiego błogosławieństwa.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję