Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź - Chojny: Na wrześniowym pielgrzymim szlaku

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum Parafii

Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu wraz z początkiem września organizuje autokarową pielgrzymkę przez Zakopane, Ludźmierz oraz Kalwarię Zebrzydowską.

Podróż zaplanowana jest między 9 a 11 września 2022r. W programie nie zabranie najważniejszych miejsc takich jak m.in. Klasztor Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia na Krzeptówkach w Zakopanem, Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu, Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Wyjazd ok godz. 16:00 9 września z parafii pw. św. Franciszka z Asyżu (Łódź, ul. Przyszkole 2), powrót planowany jest 11 września ok. godz. 21.00.

Koszt udziału to 470 zł. Wszelkie informacje dostępne będą na stronie parafii.

Poniżej szczegółowy plan wyjazdu:

9 września (piątek)
 - godz. 16.00 – wyjazd z parafii pw. św. Franciszka z Asyżu (Łódź, ul. Przyszkole 2)
 - godz. 21.00 – przyjazd do Zakopanego, obiadokolacja i zakwaterowanie (Klasztor Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia na Krzeptówkach w Zakopanem)

10 września (sobota)
 - 
godz. 8.00 – śniadanie
 - godz. 9.00 – nawiedzenie świątyni pw. MB Częstochowskiej i cmentarza na Pęksowym Brzyzku (tzw. zakopiańskich powązek)
 - godz. 10.30 – wyjazd do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu
 - godz. 12.00 – Msza św. w Sanktuarium w Ludźmierzu
 - godz. 15.00 – nawiedzenie kaplicy na Jaszczurówce
 - godz. 16.00–19.00 – spacer po Zakopiańskich Krupówkach
 - godz. 19.30 – obiadokolacja
 - godz. 21.00 – Apel Jasnogórski w Sanktuarium MM Fatimskiej na Krzeptówkach

11 września (niedziela)
 - godz. 7.00 – Msza św.
 - godz. 8.00 – śniadanie
 - godz. 9.00–11.00 – spacer w Dolinie Chochołowskiej lub wjazd na Gubałówkę
 - godz. 12.00 – obiad
Wyjazd do Kalwarii Zebrzydowskiej
 - godz. 16.00–18.00 – nawiedzenie Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskie
 - ok. godz. 21.00 – przyjazd do Łodzi

Reklama

ŚWIADCZENIE: - Przejazd autokarem; zakwaterowanie w ośrodku rekolekcyjnym Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia; wyżywienie (śniadanie i obiadokolacja); bilety; ubezpieczenie

KOSZT UDZIAŁU: - 470 zł

2022-08-09 12:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zgierz: Wprowadzenie relikwii św. Siostry Faustyny do kościoła Św. Katarzyny

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Marianna Strugińska - Felczyńska

W niedzielę 11 kwietnia Ks. Abp Grzegorz Ryś Metropolita Łódzki dokonał wprowadzenia relikwii Św. Faustyny do kościoła Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Zgierzu.

Na początku Ks. Arcybiskup Grzegorz Ryś postawił pytanie, po co wprowadza się relikwie do kościoła? Przez relikwie rozumiemy doczesne szczątki świętych, a także przedmioty ściśle z nimi związane. Święci dają najlepsze świadectwo swojej wiary. Relikwie świętych uczą nas jak przeżywać Eucharystię. Podkreślił, iż w starożytności budowano świątynie poza murami miast na grobach męczenników. Przykładem takiej budowli jest Bazylika Świętego Piotra na Wzgórzu Watykańskim. Bazylika stoi na miejscu pochówku św. Piotra, pierwszego papieża – jego grób leży pod głównym ołtarzem. Świątynia jest nekropolią papieży, w tym świętych m.in. Leona Wielkiego, Leona III, Grzegorza Wielkiego, Piusa X, Jana XXIII i Jana Pawła II.

CZYTAJ DALEJ

Jak rozpoznać toksyczną osobę?

Niedziela Ogólnopolska 20/2022, str. 49

[ TEMATY ]

psychologia

Adobe.Stock

Zwróć uwagę na cztery zachowania osób, które spotykasz. Jeśli zauważysz któreś z nich, powinna ci się zapalić czerwona lampka.

Nie ma znaczenia, czy jesteś w pracy, na spotkaniu koleżeńskim/przyjacielskim/integracyjnym, czy właśnie unosisz się na skrzydłach romantycznego związku albo po prostu przeżywasz małżeńską codzienność, a może jesteś zaproszony/-a do rady rodzicielskiej lub zaraz wkroczysz w jakieś inne relacje mniej lub bardziej interesujące – zawsze uważaj na zachowania innych.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek : historie o tym, jakoby moje decyzje zasmucały Benedykta XVI, to „głuchy telefon”

2023-02-05 18:31

[ TEMATY ]

Franciszek

PAP/EPA/TIZIANA FABI / POOL

O tym, że Benedykt XVI zawsze wspierał obecnego Ojca Świętego, a także o przykładach jego reakcji na próby podważenia autorytetu Franciszka, mówił papież podczas konferencji prasowej na pokładzie samolotu, powracającego z wizyty apostolskiej w Demokratycznej Republice Konga i Sudanie Południowym.

Rozmawiając z towarzyszącymi mu w podróży dziennikarzami, papież Franciszek odniósł się m.in. do pytania o to, czy po śmierci Benedykta XVI odczuł w swojej posłudze rosnące napięcia pomiędzy różnymi „skrzydłami” Kościoła. „Zawsze mogłem o wszystkim porozmawiać z papieżem Benedyktem, wymienić się opiniami. On zawsze stał przy mnie, wspierając mnie, a jeśli pojawiały się jakieś trudności, mówił mi o tym i rozmawialiśmy” – mówił Franciszek. Jako przykład ilustrujący sposób reagowania Benedykta XVI, przywołał sytuację, w której do papieża seniora dotarły informacje o tym, jakoby papież Franciszek wspierał niesakramentalne związki par homoseksualnych. „Pewna osoba, uważająca się za wielkiego teologa, za pośrednictwem przyjaciela papieża Benedykta dostała się do niego i złożyła na mnie donos. Benedykt nie przestraszył się, zwrócił się do czterech kardynałów teologów najwyższej próby, i powiedział: wyjaśnijcie mi to, a oni mu wyjaśnili. I tak sprawa się zakończyła. To historia, która pokazuje, w jaki sposób działał Benedykt, kiedy pojawiał się donos. Pewne historie, które się powtarza, o tym, że Benedykt był zasmucony tym, co robi nowy papież – to opowieści z ‘głuchego telefonu’” – skwitował Ojciec Święty. Zapewnił też, że on sam konsultował z Benedyktem XVI niektóre swoje decyzje, a papież senior się z nimi zgadzał.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję