Reklama

Niedziela Łódzka

Łask: Wystawa 600-lat rzemiosła w Łasku

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

W Kolegiacie Łaskiej, w kaplicy św. Anny, jeszcze do 15.08.2022 jest możliwość obejrzenia niezwykłej wystawy.

Cech Rzemiosł w Łasku to organizacja, która od niespełna 600 lat istnieje na tym terenie. Ma ona charakter społeczny, zawodowy i gospodarczy. Wiodącą misją Cechu jest działalność dla dobra rzemieślników i przedsiębiorców oraz wsparcie i rozwój środowisk rzemieślniczych. Organizacja rzemiosła istnieje od momentu nadania praw miejskich, czyli od 1422 roku. Należy zwrócić uwagę na szczególnie ważną rolę w wkład Cechu w rozwój miasta i jego społeczności poprzez prowadzenie różnego rodzaju przedsięwzięć i inicjatyw.

Dom Rzemiosła, znajduje się przy ul.Kościuszki 22, i cieszy się ogromnym entuzjazmem wśród lokalnej społeczności. Jest miejscem szkoleń i dokształcania zawodowego rzemieślników.

Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP i św. Michała Archanioła do 15 sierpnia gości w swoich murach niezwykłą wystawę poświęconą historii Cechu Rzemiosł. Kaplica św. Anny niedawno wzbogaciła się o nowe witraże, co tym bardziej zachęca społeczność do odwiedzenia tego miejsca.

2022-08-09 10:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: 81. rocznica likwidacji niemieckiego obozu cygańskiego

2023-01-12 13:30

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

Dokładnie dziś – 12 stycznia - mija 81. rocznica likwidacji niemieckiego obozu cygańskiego, który był częścią Litzmannstadt-Getto.

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Pierwsze spotkanie Rady Duszpasterskiej Archidiecezji Częstochowskiej nowej kadencji

7 lutego w Kurii Metropolitalnej w Częstochowie po raz pierwszy w nowym składzie spotkała się Rada Duszpasterska Archidiecezji Częstochowskiej.

Po krótkiej modlitwie abp Wacław Depo wręczył dekrety nominacyjne członkom Rady. Następnie przedstawione zostały jej zadania i kompetencje. Członkowie Rady zostali również wprowadzeni w tematy związane z przygotowaniami do nawiedzenia kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w archidiecezji w latach 2024-25, poprzedzających to wydarzenie misji ewangelizacyjnych oraz jubileuszu 100. rocznicy powstania diecezji.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję