Reklama

Niedziela Łódzka

Skoszewy: Zanim wyruszysz na Jasną Górę

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

15 sierpnia 2022 roku w Sanktuarium Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny będzie mieć miejsce odpust parafialny. Od dziś wierni przez 9 dni trwają na modlitwie przygotowującej do tego wydarzenia.

- Do Starych Skoszew przybędą pielgrzymki ze Strykowa, z parafii świętego Marcina, która wyruszy o godzinie ósmej, z Niesułkowa z parafii świętego Wojciecha, która wyruszy ok. godziny dziesiątej, z Kalonki z parafii świętego Ojca Pio, która wyruszy o godzinie dziewiątej, indywidualna pielgrzymka z Brzezin z kościoła świętej Anny, która wyruszy około godziny ósmej. Przybędą także pielgrzymki z Kołacinka z parafii Wszystkich Świętych, jak również z parafii świętego Andrzeja Apostoła z Dmosina - diecezja łowicka. Tradycyjne hasło pielgrzymowaniu brzmi: „zanim wyruszysz na Jasną górę …. przyjdź do Starych Skoszew” – relacjonuje ks. Robert Batolik.

Główne uroczystości rozpoczną się już od godz. 11:00 kiedy to nastąpi przywitanie pątników, którzy, jak co roku, udają się z pobliskich miejscowości do tronu Matki Bożej Skoszewskiej.

Suma odpustowa o godz. 12:00 sprawowana będzie pod przewodnictwem ks. Ireneusza Kuleszy. Zgromadzeni wierni przez 9 dni przygotowywali się do uroczystości poprzez trwanie na wspólnej modlitwie nowenną przed odpustem. Każdego dnia zaproszeni są mieszkańcy okolicznych miejscowości na wspólne czuwanie w świątyni.

06.08 - godz. 19:30 – Eucharystia, Konferencja Maryjna, Apel Maryjny. Szczególnie zaproszeni - mieszkańcy miejscowości Boginia, Plichtów oraz wierni.

07.08 – godz. 17:30 - Koncert Pieśni Maryjnych, Apel Maryjny. Szczególnie zaproszeni - mieszkańcy Starych Skoszew, Schola 18+, Schola dziecięca, Wspólnota NMP, Orkiestra Parafialna oraz wierni.

09.08 – godz. 19:30 – Msza Święta za chorych, modlitwy o uzdrowienie, Apel Maryjny. Szczególnie zaproszeni – mieszkańcy Borchówki, Moskwy, Gr, Odnowy w Duchu Święty, Schola 18+ oraz wierni.

Reklama

10.08 – godz. 19:30 – Eucharystia, Nowenna do MBNP, Apel Maryjny. Szczególnie zaproszeni – mieszkańcy Bartolin, Warszewice oraz wierni.

11.08 – godz.19:30 – Eucharystia, Dzień rodziny, odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, Apel Maryjny. Szczególnie zaproszeni mieszkańcy – Byszewy, Janów, Wspólnota NMP oraz wierni.

12.08 – 19:30 – Msza Święta, Aldona Plucińska – konferencja o zwyczajach i tradycjach związanych z „Matką Bożą Zielną”, Apel Maryjny. Szczególnie zaproszeni mieszkańcy – Boginia, Plichtów, Koła Gospodyń Wiejskich oraz wierni.

13.08 – godz. 19:30 – Eucharystia, Nabożeństwo Fatimskie, Apel Maryjny. Szczególnie zaproszeni mieszkańcy – Stare Skoszewy, ministranci oraz wierni.

14.08 – godz. 17:30 – Akatyst, Apel Maryjny. Szczególnie zaproszeni mieszkańcy – Buczek, Janinów, Sierżnia oraz wierni.

2022-08-06 10:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: 350 osób zasiądzie przy wigilijnym stole Caritas

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Beata Pieczykura/Niedziela

Kiedy jesteśmy razem, potrafimy przezwyciężyć każdą biedę i mamy więcej nadziei – to przesłanie wigilii dla potrzebujących

Kiedy jesteśmy razem, potrafimy przezwyciężyć każdą biedę i mamy więcej nadziei – to przesłanie wigilii dla potrzebujących

W najbliższy piątek w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi odbędzie się świąteczne spotkanie dla podopiecznych 2 świetlic środowiskowych, 2 Domów Dziennego Pobytu, Punktu Pomocy Charytatywnej oraz Zakładu Aktywności Zawodowej. Podczas wydarzenia obecni będą także Ukraińcy – podopieczni Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom.

CZYTAJ DALEJ

Koziegłowy: profanacja figury Matki Bożej Fatimskiej

2023-01-30 16:33

[ TEMATY ]

profanacja

archpoznan.pl

Arcybiskup Stanisław Gądecki odwiedził miejsce profanacji figury Matki Bożej Fatimskiej w Koziegłowach k. Poznania. „Takie czyny wspólnota Kościoła przyjmuje z bólem i zobowiązuje się je naprawić poprzez obrzęd pokutny, który w tej parafii zostanie odprawiony w Środę Popielcową. Modlitwą otaczamy też sprawców, prosząc o ich nawrócenie” – czytamy w komunikacie Kurii Metropolitalnej w Poznaniu.

W piątek 27 stycznia w niedawno poświęconym kościele dokonano aktu wandalizmu – przewrócono figurę Matki Bożej, zdewastowano żłóbek, zniszczono nagłośnienie.

CZYTAJ DALEJ

Bp Zbigniew Zieliński nowym biskupem koszalińsko-kołobrzeskim

2023-02-02 12:14

[ TEMATY ]

Koszalin

diecezjakoszalin.pl

Ojciec Święty Franciszek przyjął rezygnację bp. Edwarda Dajczaka z posługi biskupa koszalińsko-kołobrzeskiego i mianował jego następcą dotychczasowego koadiutora diecezji, bp. Zbigniewa Zielińskiego - ogłosiła dziś w południe Nuncjatura Apostolska w Polsce.

Komunikat:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję