Reklama

Niedziela Wrocławska

Myśl na tydzień - bp Maciej Małyga

[ TEMATY ]

Myśl na tydzień

Bp Maciej Małyga

ks. Łukasz Romańczuk

Biskup Maciej Małyga

Biskup Maciej Małyga

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

20.12.2022 – 26.12.2022
Nawet jeśli ktoś by został Mistrzem Świata, to i tak nie będzie to większa rzecz niż zaprowadzenie kogoś do Pana Jezusa.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2022-07-12 09:19

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wrocław: ks. Maciej Małyga przyjął sakrę biskupią

[ TEMATY ]

Bp Maciej Małyga

Ks. Rafał Kowalski

Biskup nominat Maciej Małyga

Biskup nominat Maciej Małyga

Jesteś postrzegany przez wielu, jako człowiek wielkiej łagodności i Bożej czystości – mówił w katedrze wrocławskiej, zwracając się do biskupa nominata Macieja Małygi, w czasie homilii bp Jacek Kiciński. – Ubogacaj tymi cnotami nasz Kościół wrocławski – dodał hierarcha. Uroczystej Eucharystii przewodniczył abp Józef Kupny. Metropolita wrocławski był także głównym konsekratorem swojego nowego biskupa pomocniczego.

Wraz z abp. Kupnym Mszę św. sprawowali biskupi z metropolii wrocławskiej, wśród nich współkonsekratorzy: bp Ignacy Dec – biskup senior diecezji świdnickiej oraz bp Jacek Kiciński z Wrocławia i kilkudziesięciu prezbiterów.
CZYTAJ DALEJ

Bł. Władysław z Gielniowa

CZYTAJ DALEJ

Wielka Brytania: Wkrótce katolików może być więcej niż anglikanów

2025-09-25 10:59

[ TEMATY ]

katolicy

anglikanie

pl.wikipedia.org

Wnętrze katedry w Canterbury

Wnętrze katedry w Canterbury

Katolicyzm w Wielkiej Brytanii zyskuje na sile i w niedalekiej przyszłości może liczebnie przewyższyć anglikanizm. Jeszcze niedawno taki scenariusz wydawał się niemożliwy – donosi hiszpański portal Religión en Libertad. Jak pokazują badania, katolicyzm w Wielkiej Brytanii przeżywa wyraźne ożywienie, zbliżając się do pozycji anglikanów zwłaszcza wśród młodych i w dużych miastach.

Znaczącym sygnałem zmian w strukturze chrześcijan w Zjednoczonym Królestwie jest Irlandia Północna. jak informuje Religión en Libertad, w spisie ludności z 2021 roku po raz pierwszy odnotowano przewagę katolików (45,7 proc.) nad protestantami (43,4 proc.). To historyczna zmiana w regionie, gdzie protestanci stanowili większość.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję