W dobie mnożących się rozwodów i społecznego przyzwolenia dla życia w konkubinacie takie uroczystości są radością. W połowie września br. złoty jubileusz małżeństwa świętowało 14 par małżeńskich, zaś 1 para świętowała diamentową rocznicę ślubu. Imprezę zorganizował Urząd Stanu Cywilnego Gminy Mierzęcice wspólnie z proboszczem parafii św. Mikołaja w Targoszycach ks. kan. Januszem Rakoczym.
Świętowanie tak wspaniałego jubileuszu rozpoczęto od Eucharystii celebrowanej w kościele św. Mikołaja. Mszę św. i słowo Boże do jubilatów wygłosił ks. kan. Janusz Rakoczy. Kaznodzieja podkreślił rolę odpowiedzialności w pożyciu małżeńskim. "W dzisiejszym świecie nastawionym na konsumpcję, karierę i sukces, nieliczącym się z pojedynczym człowiekiem, jesteście dowodem na to, że warto opiekować się drugim człowiekiem, przezwyciężać trudności, które niesie codzienność, odnajdywać wspólną drogę życia". Oprawą muzyczną Eucharystii zajęła się znana artystka operowa Bożena Grudzińska-Kubik. W Mszy św. oprócz jubilatów uczestniczyły ich rodziny (wcale spore!), władze samorządowe Gminy Mierzęcice. Druga część uroczystości odbyła się w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Sadowie, w czasie której wręczono jubilatom medale "za długoletnie pożycie małżeńskie" przyznane przez Prezydenta RP. Otrzymali je państwo: Marianna i Antoni Słowińscy (diamentowy jubileusz), Zofia i Antoni Asman, Sabina i Stanisław Czapla, Michalina i Stanisław Dulik, Czesława i Zenon Gajda, Ryszarda i Eugeniusz Kukuła, Anna i Piotr Olszówka, Irena i Czesław Pawełczyk, Barbara i Stefan Sidor, Regina i Adolf Słowińscy, Franciszka i Józef Skibińscy, Pelagia i Antoni Pawłowscy, Janina i Stanisław Kozieł, Wiesława i Tadeusz Sarn, Janina i Józef Urbańczyk. Ks. kan. Janusz Rakoczy, który nie po raz pierwszy współorganizuje taką uroczystość, ofiarował jubilatom pamiątkowe obrazy z wizerunkiem Matki Bożej.
Par z długim stażem małżeńskim nie brakuje w Gminie Mierzęcice. Podobna uroczystość odbyła się 6 miesięcy wcześniej. Złote gody obchodzili państwo: Janina i Wacław Cichoń, Wanda i Kazimierz Czapla, Joanna i Władysław Dębowiec, Henryka i Ryszard Gawron, Stefania i Paweł Hyra, Sabina i Bronisław Machura, Janina i Dionizy Misiak, Helena i Eugeniusz Sroka, Henryka i Henryk Swoboda. Uroczystą Mszę św. celebrował wówczas ks. Emil Ilków w kaplicy Najświętszej Marii Panny w Boguchwałowicach.
Pomóż w rozwoju naszego portalu