Reklama

Niedziela Małopolska

Abp Jędraszewski do młodych: Nie ma pełnego człowieczeństwa bez wiary w Pana Jezusa

– Nie ma pełnego człowieczeństwa bez wiary w Pana Jezusa, bo nie można siebie do końca zrozumieć bez Pana Jezusa – mówił abp Marek Jędraszewski do kandydatów do bierzmowania z parafii św. Brata Alberta w Krakowie.

2021-09-27 09:18

[ TEMATY ]

abp Marek Jędraszewski

Karol Porwich/Niedziela

Metropolita krakowski odwołując się do pierwszego czytania z Księgi Aggeusza arcybiskup podkreślił, że Bóg jest Panem dziejów i ludzkości. Zapewnia lud o swojej obecności i trosce, także w najtrudniejszych okolicznościach. Ewangelia z kolei daje odpowiedź na pytanie o to, kim jest Jezus Chrystus. Syn Boży przyszedł na świat po to, aby każdy człowiek został zbawiony przez Jego mękę, śmierć i zmartwychwstanie.Metropolita zaznaczył, że więzią miłości między Ojcem i Synem jest Duch Święty oraz, że na wyznaniu Piotra w Jezusa jako zbawiciela świata i odkupiciela człowieka zbudowana jest wiara Kościoła.

Reklama

Wskazując na krzyże na piersiach kandydatów do bierzmowania metropolita krakowski zauważył, że krzyż mówi prawdę o cierpieniu, ale mówi też o zwycięstwie Chrystusa nad złem, grzechem, kłamstwem, szatanem. – Chrześcijanin to człowiek powołany, by osiągnąć zwycięstwo mocą Ducha Świętego, poprzez to że idzie za Chrystusem, że nie boi się losu Chrystusa i dźwiga swój osobisty krzyż z wiarą – mówił hierarcha.

Podziel się cytatem

– Jest wielkie zmaganie o krzyż – mówił arcybiskup zwracając uwagę, że współczesny świat żyje, „jakby Pana Boga nie było" i chce usunąć krzyż z przestrzeni publicznej. – Jeśli dla każdej i każdego z nas krzyż Pana Jezusa znaczy naprawdę wiele, to nigdy od niego nie odejdziemy i nigdy nie będziemy się go wstydzić. Nigdy nie będziemy się od niego odwracać, nigdy nie powiemy, że jest nam niepotrzebny, że jest zawadą – podkreślał abp Jędraszewski.

– Niech dzień bierzmowania będzie początkiem jeszcze bardziej świadomej, jeszcze bardziej ufnej, jeszcze bardziej radosnej drogi z Panem naszym Jezusem Chrystusem, na życie wieczne – zakończył metropol.pra / Kraków

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rocznica nominacji abp. Marka Jędraszewskiego na urząd metropolity krakowskiego

[ TEMATY ]

rocznica

abp Marek Jędraszewski

Joanna Adamik, Katarzyna Katarzyńska | Archidiecezja Krakowska

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny - 8 grudnia mija dokładnie rok od nominacji abp. Marka Jędraszewskiego na urząd metropolity krakowskiego.

"Rok od nominacji na pasterza Krakowa i ponad 10 miesięcy od objęcia archidiecezji to sporo czasu, który pozwala ocenić sytuację w jakiej się znalazłem, a przede wszystkim Kościół, któremu z woli Ojca Świętego Franciszka przewodzę" - powiedział w rozmowie z Radiem Kraków arcybiskup Marek Jędraszewski podsumowując rocznicę powołania na metropolitę krakowskiego.

CZYTAJ DALEJ

Mamy papieża! – 43. rocznica wyboru kard. Wojtyły

2021-10-16 06:20

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

rocznica

konklawe

Biały Kruk

Kard. Karol Wojtyła został wybrany na papieża w poniedziałek, 16 października 1978 r., w drugim dniu konklawe. Biały dym zwiastujący dokonanie wyboru pojawił się nad Kaplicą Sykstyńską o godz. 18.18.

CZYTAJ DALEJ

Synod rozpoczęty

2021-10-17 10:43

Piotr Lorenc

17 października Mszą świętą o godz. 8:00 sprawowaną w bazylice katedralnej pw. Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu bp Grzegorz Kaszak rozpoczął diecezjalny etap synodu o synodalności ogłoszonego przez Papieża Franciszka.

W uroczystej inauguracji wzięli widział przedstawiciele wszystkich wspólnot działających na terenie naszej diecezji oraz koordynatorzy parafialni przybyli z całej diecezji.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję