Reklama

Głos z Torunia

Papież na nasze czasy

- Nie jest łatwo prowadzić w tych czasach łódź Chrystusową. W takich czasach potrzeba nam takiego Ojca Świętego jak papież Franciszek, który odważnie zmierza się z problemami stojącymi przed Kościołem, który wskazuje na ubóstwo, pokorę, na zwyczajność, ale też daje pierwszeństwo Słowu Bożemu w każdej sytuacji - mówił bp Wiesław Śmigiel w toruńskiej katedrze.

Renata Czerwińska

W uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła w Kościele trwa modlitwa w intencji Ojca Świętego. "Prosimy dla niego o siłę i dary Ducha Świętego aby w tym trudnym czasie – a każdy czas ma swoje trudności – potrafił odważnie, zdecydowanie i z całym zaangażowaniem prowadzić Kościół". Toruński pasterz zauważył, że choć nieraz Kościół przeżywał trudne chwile i zdawało by się, że po ludzku nie ma już dla niego nadziei, Bóg wkraczał w jego historię, powołując chociażby wielkich świętych. "Siła Kościoła nie leży w strukturach, ale w mocy Słowa Bożego, sakramentów i świadectwie ludzi, którzy bez reszty zaufali Panu Jezusowi". Pytanie, które w dzisiejszej Ewangelii Jezus zadaje uczniom, jest skierowane do każdego z nas osobiście: "A wy za kogo Mnie uważacie?".

We Mszy św. uczestniczyli klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu, siostry zakonne oraz wierni świeccy.

2021-06-29 20:59

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Płock: nagroda „Świadek wiary” dla społeczniczki katolickiej

2022-09-26 18:57

[ TEMATY ]

wiara

małżeństwo

nagroda

Płock

Adobe Stock

Ewa Zaręba z Płocka, społeczniczka, założycielka stowarzyszenia dla małżeństw i rodzin, organizatorka konferencji naukowych dla rodzin, otrzymała w tym roku nagrodę „Świadek wiary”, przyznawaną przez Kapitułę Kolegiacką św. Michała w Płocku. Wręczenie nagrody odbyło się w płockiej farze.

Nagrodę „Świadek wiary” otrzymują ją osoby, które podejmują działalność o szczególnym znaczeniu dla rozwoju kultury chrześcijańskiej. Przewodniczącym Kapituły nagrody jest ks. prał. dr hab. Jan Krajczyński, prof. UKSW, kanonik dziekan Kapituły Kolegiackiej św. Michała.

CZYTAJ DALEJ

17. edycja akcji "Milion dzieci modli się na różańcu"

2022-09-26 10:53

[ TEMATY ]

różaniec

©Pavlo - stock.adobe.com

Ruszyła rejestracja do udziału w akcji Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, w ramach której 18 października dzieci z całego świata będą modlić się na różańcu w intencji pokoju - poinformowało biuro prasowe PKWP.

"Kampania +Milion dzieci modli się na różańcu+ nawiązuje do słów św. ojca Pio. Wskazał on, że +kiedy milion dzieci odmawia różaniec, świat się zmienia+" - czytamy w komunikacie przekazanym w poniedziałek PAP.

CZYTAJ DALEJ

TikTok, YouTube i Instagram: katoliccy influencerzy stawiają na wiarę i modlitwę

2022-09-26 15:21

[ TEMATY ]

ewangelizacja

Adobe.Stock

W siedzibie francuskiego episkopatu odbyło się spotkanie „cyfrowych misjonarzy”. Zostali na nie zaproszeni katoliccy influencerzy obecni na TikToku, YouTubie i Instagramie. Przybyło ponad 40 osób z całej Francji. Warunkiem udziału było aktywne uczestniczenie w życiu Kościoła, duża liczba subskrybentów oraz publikowanie treści zgodnych z doktryną katolicką.

Kapłani, siostry zakonne i ludzie świeccy dawali świadectwo o swoim szczególnym sposobie ewangelizacji w sieci. Praktycznie wszyscy stwierdzili, że mają już doświadczenia nawróceń, które dokonały się dzięki obecności ewangelicznego przekazu w sieci. Potwierdzali, że w mediach społecznościowych potrzeba pozytywnego przekazu skupionego na wierze, modlitwie i życiu religijnym.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję