Reklama

Aspekty

Modlitwa w intencji Ojca Świętego w Rokitnie

W uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie 29 czerwca odbyło się spotkanie duchowieństwa diecezji zielonogórsko-gorzowskiej z okazji święta papieskiego. To odpowiedź na prośbę Ojca Świętego Franciszka o modlitwę w jego intencji.

[ TEMATY ]

modlitwa

Rokitno

papież Franciszek

Kamil Krasowski

Prezbiterium diecezji zielonogórsko-gorzowskiej zgromadziło się w rokitniańskiej bazylice na wspólnej modlitwie w intencji Ojca Świętego

Prezbiterium diecezji zielonogórsko-gorzowskiej zgromadziło się w rokitniańskiej bazylice na wspólnej modlitwie w intencji Ojca Świętego

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

- W czasie Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio przekazał prośbę Ojca Świętego Franciszka o modlitwę w jego intencji. Prosił, żeby w każdej diecezji wspólnota kapłańska razem z biskupami stanęła przy ołtarzu, aby ofiarować ten dar modlitwy - mówił na początku Mszy św. w rokitniańskiej bazylice pasterz naszej diecezji bp Tadeusz Lityński.

Dodał, że dotychczas modlitwa za pasterza Kościoła świętego była ofiarowywana przez Episkopat 13 marca, jednak w tym roku została przeniesiona na uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Podziękował kapłanom diecezji, że pomimo rozpoczynających się urlopów i wypoczynku odpowiedzieli na apel papieża Franciszka i dołączyli do modlitwy w jego intencji w Rokitnie.

Mszę św. w bazylice poprzedziła wspólna kapłańska modlitwa oraz adoracja Najświętszego Sakramentu. Homilię w czasie Eucharystii wygłosił ks. dr Grzegorz Cyran, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej w Gubinie.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2021-06-29 13:50

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Biskupi Niemiec i Austrii wzywają do modlitwy za Benedykta XVI

[ TEMATY ]

Benedykt XVI

modlitwa

Austria

Niemcy

Episkopat News

Katoliccy biskupi w Niemczech i Austrii apelują o modlitwę za chorego papieża-seniora Benedykta XVI. "Przyłączam się do wezwania papieża Franciszka do modlitwy" - powiedział w środę niemieckiej agencji katolickiej KNA przewodniczący Konferencji Episkopatu, biskup Limburga Georg Bätzing: "Moje myśli są z papieżem-seniorem. Wzywam wiernych w Niemczech do modlitwy za Benedykta XVI" – zaapelował.

Dzisiaj na zakończenie audiencji ogólnej papież Franciszek zwrócił się do wszystkich ze specjalną prośbą o modlitwę za swojego 95-letniego poprzednika. Dyrektor watykańskiego biura prasowego Matteo Bruni, komentując apel, zauważył, że "w ostatnich godzinach stan zdrowia papieża-seniora pogorszył się z powodu jego zaawansowanego wieku". W tej chwili jest pod kontrolą i stałym nadzorem lekarzy."
CZYTAJ DALEJ

Ktoś podszywa się pod dominikanów w sieci. Przeor wydaje komunikat

2026-01-12 20:17

[ TEMATY ]

Warszawa

dominikanie

Klasztor św. Józefa

o. Krzysztof Pałys OP

powolania.dominikanie.pl

Dominikanie z Klasztoru św. Józefa w Warszawie poinformowali, że ktoś bez ich zgody i wiedzy publikuje kazania o. Krzystofa Pałysa OP oraz innych braci w internecie. Ostrzegają także, że w sieci pojawiły się fałszywe konta podszywające się pod zakonników.

12 stycznia przeor Klasztoru - o. Lucjan Sobkowicz OP napisał na profilu warszawskich dominikanów w mediach społecznościowych, że ktoś z premedytacją próbuje wykorzystać wizerunek jednego z duchownych:
CZYTAJ DALEJ

Jubileusz 2033: pierwszy Rok Święty dla wszystkich chrześcijan?

2026-01-14 08:11

[ TEMATY ]

Ziemia Święta

Rok Święty

Vatican Media

Nadzwyczajny Jubileusz Odkupienia w 2033 r. mógłby być pierwszym Rokiem Świętym obchodzonym wspólnie przez wszystkich chrześcijan – uważa o. Frans Bouwen, który od 50 lat zajmuje się ekumenizmem w Ziemi Świętej. Przypomina, że Leon XIV zapowiedział ogłoszenie tego Jubileuszu podczas ekumenicznego spotkania z okazji 1700-lecie Soboru Nicejskiego.

O. Bouwen, który w przeszłości był m.in. odpowiedzialny za ekumenizm w łacińskim Patriarchacie Jerozolimy zauważa, że ta nietypowa geneza Roku Świętego 2033 nadaje mu charakter ściśle ekumeniczny. Sam Leon XIV już zaproponował zwierzchnikom niekatolickich Kościołów i Wspólnot kościelnych, wspólną pielgrzymkę do Jerozolimy.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję