Reklama

Polska

“Katecheza 2.0: czyli jak wychować młodzież w zwariowanym świecie?” - akcja zrzutka

“Katecheza 2.0” to profesjonalny i nowatorski program multimedialny ułatwiający wychowywanie młodzieży w duchu chrześcijańskim, przeznaczony dla rodziców oraz osób pracujących z młodzieżą. Dostarcza nowoczesne narzędzia wspierające wychowanie młodzieży w wieku 12-16 lat w duchu katolickim.

[ TEMATY ]

Katecheza 2.0

Mat.prasowy

“Mamy pomysł na to, jak w dzisiejszych zwariowanych czasach, pomóc rodzicom i katechetom w wychowywaniu młodzieży w duchu katolickim. Wykorzystujemy nowoczesny język i technologię, multimedia, muzyk, filmy oraz przede wszystkim - świadectwa naszych gości - aby trafić do młodzieży z pozytywnym przekazem” - stwierdzają autorzy projektu.

Rodzice korzystający korzystający z “Katechezy 2.0” mogą łatwiej i skuteczniej:

Reklama

> rozwijać wiarę swoich dzieci

> pokazywać im wartościowe treści (filmy, muzykę i teledyski)

> odpowiadać na trudne pytania, jakie często stawia młodzież

Reklama

> budować dobre relacje ze swoimi dorastającymi dziećmi

> utrwalać przekazane im wartości na resztę życia

Czym jest “Katecheza 2.0”?

> multimedialne materiały - filmy, muzyka, teledyski, zadania interaktywne dla młodzieży, gotowe scenariusze lekcyjne, zestawy profesjonalnych metod i narzędzi wspierających wychowanie rodzinne i nauczanie katechetyczne

> nowoczesna platforma e-learningowa - która służy rodzicom i katechetom do prezentowania wybranych treści swoim podopiecznym zarówno w domu, jaki w klasie (oraz w ramach nauczania zdalnego lub hybrydowego)

> zespół zaangażowanych osób - projekt współtworzą rodzice, osoby pracujące z młodzieżą, pedagogowie oraz młodzi ludzie, którzy dzielą się swoim świadectwem; twórcy programu bazują na własnych (czasem trudnych) doświadczeniach, ale też specjalistycznej wiedzy teologicznej, profilaktycznej i pedagogicznej.

Do tej pory autorzy projektu stworzyli już kilkanaście materiałów filmowych - lekcji multimedialnych, bonusów, teledysków, a nawet trzydniowe rekolekcje wielkopostne w zdalnej formie wideo, w których uczestniczyło niemal 1000 rodzin, parafii i szkół z całej Polski. Wszystkie udostępniane treści są darmowe i znajdują się na platformie www.katechezadwazero.pl - która skupia już 3 500 zarejestrowanych użytkowników. Jednak produkcja materiałów i koszty utrzymania platformy, są na tyle wysokie, że dalsze trwanie projektu staje pod znakiem zapytania. Koszt produkcji jednego odcinka sięga nawet kilkunastu tysięcy złotych (na tę kwotę składają się m. in. koszty sprzętu, montażu, aktorów, operatorów czy udźwiękowienia). Dlatego autorzy postanowili zwrócić się o pomoc do darczyńców za pośrednictwem znanego portalu crowdfundingowego - zrzutka.pl.

Wesprzeć projekt “Katecheza 2.0” (oraz dowiedzieć się o nim więcej) można pod adresem ZRZUTKA

“Dzięki akcji zrzutkowej zamierzamy stworzyć spójny i kompletny program zawierający 14 pełnych lekcji multimedialnych, na które składają się filmy edukacyjne, utwory muzyczne wraz z teledyskami, materiały dydaktyczne oraz bonusy, które - za pomocą naszej platformy www.katechezadwazero.pl - trafią do młodych ludzi w całym kraju. Serdecznie zachęcamy do wsparcia projektu oraz dzielenia się informacją o naszej akcji” - mówi Piotr Szwędrowski - współautor projektu.

2021-06-24 12:20

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rozpoczęły się największe rekolekcje w ramach nauki zdalnej

[ TEMATY ]

Katecheza 2.0

Ponad 850 szkół zgłosiło udział swoich podopiecznych w nowatorskich rekolekcjach on-line. Trzy materiały rekolekcyjne będą sukcesywnie publikowane od dziś (22 marca) do środy (24 marca), ale będzie można je obejrzeć także w późniejszym czasie.

Wydarzenie odbywa się w ramach programu edukacyjnego “Katecheza 2.0”, który od maja zeszłego roku oferuje darmowe materiały wideo wspierające nauczanie religii. Nauczyciele nadal mogą zgłosić swój udział w rekolekcjach: Zobacz

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Bp Długosz: dziękujemy za św. Józefa

– Dzisiaj dziękujemy Bogu Ojcu za wielkiego patrona Kościoła i wszystkich rodzin – św. Józefa – powiedział 19 września biskup senior Antoni Długosz w Archidiecezjalnym Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym Kalwaryjskiej Matki Zawierzenia na Kalwarii w Praszce.

Tego dnia miejscowy kościół parafialny Świętej Rodziny był kolejnym kościołem stacyjnym archidiecezji częstochowskiej w Roku św. Józefa wyznaczonym przez abp. Wacława Depo.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję