Reklama

Głos z Torunia

Inauguracja roku św. Ignacego

W toruńskim Kościele Akademickim miała dziś miejsce inauguracja Roku św. Ignacego. W patronalne święto kościoła - Zesłanie Ducha Świętego - Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił prowincjał Prowincji Wielkopolsko- Mazowieckiej Towarzystwa Jezusowego o. Tomasz Ortmann SJ.

2021-05-23 16:19

Renata Czerwińska

W homilii zwrócił uwagę na potrzebę rozeznawania duchowego oraz problem powierzchowności. W dobie przesytu informacji Ignacy, przebywający na długiej rekonwalescencji po bitwie pod Pampeluną, uczy podejmowania refleksji, dokonywania wyborów. "Potrzebujemy ludzi pełnych Ducha Świętego, którzy są w stanie nasłuchiwać Jego poruszeń. Jeśli nasze działania nie będą przepełnione Duchem Świętym, będą martwe - mówił Prowincjał - Tymczasem skłonność do refleksji, pogłębionego myślenia jest tym, co może nas otworzyć na działanie Ducha Świętego. Potrzebuje tego Kościół i my wierzący, społeczność akademicka, całe społeczeństwo".

Reklama

Na zakończenie Mszy św. superior toruńskiej wspólnoty, o. Zbigniew Leczkowski SJ, wręczył „medale w. Ignacego Loyoli osobom i grupom które przyczyniają się szczególnie do budowania żywego Kościoła, jakim stara się być środowisko Kościoła Akademickiego”. Były to: Maria Danielewska, prowadząca przy kościele kursy przedmałżeńskie i poradnictwo rodzinne, ks. dr hab. Tomasz Dutkiewicz, Wspólnota Życia Chrześcijańskiego oraz Duszpasterstwo Akademickie Studnia, a także Monika i Michał Białkowscy rozwijający środowisko Klubu Inteligencji Katolickiej w Toruniu.

Eucharystię uświetnił muzycznie chór Kościoła Akademickiego pod dyrekcją Anny Łęckiej przy akompaniamencie organisty, Marcina Łęckiego. Toruński Kościół Akademicki jest aż do 31 lipca 2022 świątynia jubileuszową, którą pobożnie nawiedzając, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Jubileusz Dziedziców Boga

2021-06-11 17:16

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Marek Kamiński

"Tu i teraz jestem szczęśliwym kapłanem, który spotkał się z ogromną łaską Pana Boga. Kapłaństwo jest dla mnie największą miłością, ja sam nie wybrałbym sobie takiej drogi. Ale Pan Bóg mnie wybrał. Jaka to radość być Kapłanem. Czy może być coś piękniejszego? ks. Jan Twardowski

CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Archidiecezja Łódzka: Trwa Doba Eucharystyczna

2021-06-12 09:39

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

W uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa rozpoczęła się Doba Eucharystyczna, czyli całonocne czuwanie w każdej parafii Archidiecezji Łódzkiej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję