Reklama

Polska

Poznań: ponad 900 paczek ze świątecznymi potrawami wydała Caritas

Ponad 900 paczek z tradycyjnymi wielkanocnymi potrawami wydali dziś wolontariusze Caritas, harcerze i siostry elżbietanki osobom ubogim, potrzebującym i bezdomnym, które przyszły do jadłodajni Caritas przy ul. Łąkowej w Poznaniu. Z uwagi na trwającą pandemię potrzebujący, podobnie jak w ubiegłym roku, nie mogli zasiąść do wspólnego stołu w Niedzielę Zmartwychwstania.

[ TEMATY ]

Caritas

Poznań

caritaspoznan.pl

„Pan Jezus, zwyciężając śmierć, pokazał nam, że należy cenić życie. Zmartwychwstania doświadczamy także tu, na ulicy. Nie jesteśmy sami. Jest z nami Pan” – mówił bp Szymon Stułkowski do osób stojących przed jadłodajnią prowadzoną przez siostry elżbietanki.

Poznański biskup pomocniczy poprowadził uroczystą modlitwę oraz rozdawał wraz z wolontariuszami i siostrami elżbietankami paczki świąteczne dla ubogich.

Reklama

Potrzebujący ustawili się w długiej kolejce, wypełniając całą ulicę Łąkową. Porządku oraz zachowania odpowiedniego dystansu między osobami pilnowali wolontariusze i harcerze.

Życzenia spokojnych, zdrowych i pełnych nadziei świąt Zmartwychwstania Pańskiego, mimo panującej niecodziennej sytuacji, złożył ks. Marcin Janecki, dyrektor poznańskiej Caritas.

Wszyscy wysłuchali też fragmentu Ewangelii o zmartwychwstaniu Chrystusa, która była słyszalna dzięki nagłośnieniu.

Reklama

Każdy potrzebujący, podobnie jak w ubiegłym roku, otrzymał na wynos żurek, białą kiełbasę, sałatkę, jajka oraz dodatkowo świąteczną paczkę z żywnością o przedłużonym terminie ważności oraz środki do dezynfekcji. Nie zabrakło też tradycyjnych wypieków świątecznych, które przygotowali poznaniacy oraz osoby zaangażowane w Parafialnych Zespołach Caritas.

Podziel się cytatem

„Osoby, które otrzymały dziś wielkanocne potrawy, są ubogie, bezdomne, samotne i niepełnosprawne. Większość z nich codziennie korzysta z posiłków, które przygotowują cztery prowadzone przez nas w Poznaniu jadłodajnie. Taka forma wsparcia była dla nich w ten dzień szczególnie potrzebna i ważna” – zaznaczył ks. dyrektor Janecki.

2021-04-04 15:58

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Poznań: ogólnopolska konferencja blogerów chrześcijańskich

[ TEMATY ]

internet

konferencja

Poznań

blog

BOŻENA SZTAJNER

O tym, czy Internet jest najskuteczniejszym narzędziem współczesnego duszpasterstwa, wyzwaniach, jakie stoją przed blogerami katolickimi, i roli, jaką odgrywają videoblogi dyskutowano podczas I Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Blogerów Chrześcijańskich, która 22 lutego odbyła się na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

„Żyjemy w świecie, który posługuje się mediami, a świat Internetu jest tym, w którym możemy szerzyć dobro i Ewangelię” − powiedział ks. prof. UAM dr hab. Paweł Wygralak, dziekan Wydziału Teologicznego UAM, witając uczestników konferencji.

CZYTAJ DALEJ

„Cud św. Januarego”: krew przechowywana w ampułce ponownie się upłynniła

2021-09-21 08:37

[ TEMATY ]

św. January

cud św. Januarego

twitter.com/Chiesadinapoli

W niedzielę krew patrona Neapolu, przechowywana w ampułce w katedrze w tym mieście, ponownie się upłynniła. „Cud św. Januarego” został ogłoszony przez metropolitę abp. Domenico Battaglię.

Kościół katolicki obchodzi 19 września wspomnienie św. Januarego. Od kilkuset lat tego właśnie dnia krew patrona Neapolu upłynnia się. Tak też stało się i tym razem. Abp Domenico Battaglia wyjął w niedzielę ampułkę z relikwiarza przechowywanego w Królewskiej Kaplicy Skarbu św. Januarego.

CZYTAJ DALEJ

Bp Wiesław Śmigiel: nowy biskup bydgoski to doświadczony duszpasterz

2021-09-21 13:57

[ TEMATY ]

Bp Wiesław Śmigiel

Bp Krzysztof Włodarczyk

Karol Porwich/Niedziela

Bp Krzysztof Włodarczyk

Bp Krzysztof Włodarczyk

„Nowy Biskup Bydgoski to doświadczony duszpasterz, gorliwy biskup i dobry człowiek” – napisał w swoim słowie do diecezjan bp Wiesław Śmigiel, dziękując jednocześnie za możliwość wypełnienia misji administratora apostolskiego.

Poniżej treść komunikatu

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję