Reklama

Głos z Torunia

Opłatek Zakonu Maltańskiego w Toruniu

Trwająca pandemia koronawirusa nie zniechęciła organizatorów Opłatka Maltańskiego. Po raz siódmy udało się zorganizować to wydarzenie w Toruniu.

[ TEMATY ]

Zakon Maltański

Ewa Melerska

Zobacz zdjęcia: Opłatek Maltański w Toruniu

22 grudnia w toruńskiej katedrze odbył się Opłatek Maltański, organizowany przez Zakon Maltański i Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.

Reklama

Na wydarzenie zostali zaproszeni bp Wiesław Śmigiel oraz proboszcz parafii katedralnej ks. prał. Marek Rumiński.

Na najmłodszych czekała szczególna niespodzianka - odwiedził ich z prezentami biskup Mikołaj.

2020-12-23 12:26

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wielki Mistrz Zakonu Maltańskiego w szpitalu: ”jego stan jest krytyczny”

[ TEMATY ]

zakon

Zakon Maltański

Order of Malta

Wielki Mistrz Zakonu Maltańskiego, Fra’Giacomo Dalla Torre del Tempio di Sanguinetto został dziś przewieziony w stanie krytycznym do jednej z klinik w Rzymie. Dom generalny Zakonu Maltańskiego w Rzymie poinformował 28 kwietnia, że w styczniu u ich 75-letniego zwierzchnika zdiagnozowano chorobę, od tego czasu przechodził leczenie. Niestety, stan jego zdrowia gwałtowanie się pogorszył i musiał natychmiast zostać umieszczony w klinice.

Zakon Maltański angażuje się w różnych krajach świata w pomoc w rozwoju oraz w klęskach żywiołowych.

CZYTAJ DALEJ

Korea Płn.: religia opium dla ludzi, a chrześcijanie przestępcami

2021-01-27 13:29

[ TEMATY ]

chrześcijanin

Korea Północna

Forum/Reuters/Baz Ratner

W północnokoreańskich obozach pracy przetrzymywanych jest co najmniej 50 tys. chrześcijan. Przestępstwem, za które zostali skazani, było wyznawanie wiary w Chrystusa. Z powodu braku dostępu do Korei Płn. niezależnych obserwatorów dane są jedynie szacunkowe.

Jednak śledztwo oenzetowskiej komisji ds. praw człowieka jednoznacznie stwierdza, że w tym kraju nie jest respektowana wolność pod każdym względem, w tym religijnym i słowa.

CZYTAJ DALEJ

Starodruki z Paradyża w Zielonogórskiej Bibliotece Cyfrowej

2021-01-27 14:09

[ TEMATY ]

Paradyż

Starodruki

Zielonogórska Biblioteka Cyfrowa

Karolina Krasowska

Tematyka religijna przeważa, jednak są wśród nich również pozycje czysto historyczne - mówi Paweł Karp

Tematyka religijna przeważa, jednak są wśród nich również pozycje czysto historyczne - mówi Paweł Karp

Zielonogórska Biblioteka Cyfrowa wzbogaciła swoje zbiory o 63 tytuły z Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze oraz 11 tytułów z Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu.

Projekt otrzymał dotację w łącznej kwocie 114 500,00 zł z Programu Operacyjnego "Kultura cyfrowa" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz wsparcie finansowe Województwa Lubuskiego. Wszystkie starodruki przeszły prace konserwatorskie i zostały poddane odgrzybieniu. Wśród starodruków z Paradyża poddanych cyfryzacji znalazły się m.in. czterotomowa Biblia z 1497 r. z komentarzem Mikołaja z Liry, Antyfonarz z 1580 r. czy Mszał biskupa lubuskiego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję