Reklama

Głos z Torunia

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Torunia

Ten płomień symbolizuje ciepło, a więc bezpieczeństwo, braterstwo, pokój i jedność. Czy dziś nie potrzebujemy tych ideałów, czy nie potrzebujemy drogi, która jest przepełniona pokojem i braterstwem, światłem i wzajemna życzliwością? - mówił bp Śmigiel podczas Eucharystii w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Toruniu.

[ TEMATY ]

Betlejemskie Światło Pokoju

Renata Czerwińska

Zobacz zdjęcia: Betlejemskie Światło Pokoju

14 grudnia do Torunia dotarło Betlejemskie Światło Pokoju. Na Mszy św. zgromadzili się przedstawiciele harcerzy z wszystkich hufców w województwie kujawsko-pomorskim, by następnie przekazać je do swoich miejscowości. Światło z groty Narodzenia Pańskiego dotrze w naszej diecezji m.in. do Działdowa, Grudziądza i Lubawy.


Toruński pasterz zwrócił w homilii uwagę na postać św. Jana od Krzyża, mistyka i Doktora Kościoła, specjalisty od nocy ciemnej w życiu człowieka. Jak zwrócił uwagę bp Śmigiel, także dzisiejsze czasy charakteryzują się ciemnością i zamętem, jednak "dzisiaj przychodzi do nas światło z Betlejem mimo przeciwności, a może nawet tym bardziej, że są przeciwności. Przychodzi, bo go potrzebujemy".

2020-12-15 11:13

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ziemia Święta: zapłonęło Betlejemskie Światło Pokoju

[ TEMATY ]

Betlejemskie Światło Pokoju

Krzysztof Świertok

Już po raz 30. zapłonęło Betlejemskie Światło Pokoju. Ten symbol pokoju Bożego Narodzenia zostanie następnie przewieziony do Wiednia, skąd trafi do ponad 30 krajów europejskich, w tym do Polski, a także na kontynent amerykański.

Z inicjatywy radia ORF w Górnej Austrii każdego roku światło zapala inne dziecko, które w sposób szczególny wyróżniło się spośród swoich rówieśników. W tym roku mianem „dziecka pokoju” wyróżniona została 12-letnia Melanie Walter i to ona zapaliła 20 listopada tegoroczne światło pokoju od oliwnej lampki w Grocie Narodzenia Jezusa w Betlejem. Uczennica szkoły muzycznej uważana jest wśród nauczycieli i kolegów za „wzór miłości bliźniego” i orędowniczkę pokoju.

CZYTAJ DALEJ

Ostatni taki prymas

Nie ulega wątpliwości, że wraz z odejściem kard. Józefa Glempa skończyła się w Kościele pewna epoka. Tak naprawdę jednak dobiegła ona końca już w roku 2009, kiedy przestał on pełnić urząd prymasa

Mocno już schorowany Ksiądz Prymas mówił do mnie niedawno: „Jestem gotowy na odejście. Mam świadomość, że nie spoczywają już na mnie zadania do wypełnienia. Nie mam też żadnych długów wobec nikogo. Testament napisałem, nawet ostatnio go uaktualniłem, oddając Kościołowi to wszystko, co otrzymałem od Kościoła. Jestem spokojny. Ufam, że jest Boże światło i że ono jest większe od ciemności…”.

CZYTAJ DALEJ

Kalisz: bp Bryl zawierzył swoją posługę św. Józefowi

2021-01-27 17:32

[ TEMATY ]

św. Józef

Bp Damian Bryl

flickr.com/episkopatnews

Biskup nominat Damian Bryl modlił się w Narodowym Sanktuarium św. Józefa i katedrze św. Mikołaja w Kaliszu. Była to pierwsza wizyta w Kaliszu bp Bryla, którego Ojciec Święty Franciszek powołał 25 stycznia na urząd biskupa kaliskiego.

Bp Damian Bryl rozpoczął swoją wizytę od modlitwy w odnowionej Kaplicy Cudownego Obrazu św. Józefa w kaliskiej bazylice, następnie złożył wizytę w katedrze św. Mikołaja w Kaliszu.

CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję