Organizatorzy przygotowali 4 trasy o długościach: 6, 18, 32 i… 80 kilometrów.
Pierwszy, najkrótszy wariant, to tzw. „Bielańska Szóstka” – 6km. Trasa przebiega chodnikiem, ścieżkami parkowymi i leśnymi. Zakończenie przy kościele Niepokalanego Poczęcia NMP, ul. Dewajtis 3.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Nieco bardziej wyćwiczeni mogą spróbować swoich sił w „Wiślanej Osiemnastce” – 18km. Jej trasa prowadzi ścieżkami pieszymi, leśnymi i parkami. Start i zakończenie przy kościele św. Jana Kantego, ul. Krasińskiego 31.
Trzecia opcja to „City Trail” – 32km. Trasa w większości biegnie chodnikami i ścieżkami nad Wisłą i zakamarkami stolicy. Start i zakończenie przy kościele św. Jana Kantego.
A dla tych, którzy lubią duże wyzwania, zaplanowano „Ultra Katol” – prawie 80 km. Jak podkreślają organizatorzy, trasa jest bardzo trudna. Będzie to wymagający i długi cross. Piaszczysty i nadbrzeżny piękny trail. Na trasie nie obędzie się bez przeprawy przez rzekę, a następnie kontynuowanie biegu wałami Wisły i dotarciem na Kopiec Powstania Warszawskiego. Trasę uważnie trzeba przemierzać ze śladem GPX, bo jest kilka punktów, gdzie można się pogubić, a szlak nie jest oznaczony.
Uczestnicy zobowiązani są do zabrania własnego prowiantu, nawodnienia, ciepłych ubrań, naładowanego telefonu, 30 zł oraz dodatkowego kompletu baterii do czołówki. Start i zakończenie przy kościele, ul. Krasińskiego 31.
Reklama
- Trenujemy, jak zawsze, z zachowaniem bezpieczeństwa i rozporządzenia Rady Ministrów, dlatego trening odbywa się na 4 różnych dystansach oraz startach w kilka osób co 5 min. Na odcinkach trasy, które nie znajdują się ani w parku, ani w lesie, zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów należy mieć zakryte usta i nos – zaznacza ks. Krystian Strycharski, wikariusz parafii św. Jana Kantego na Żoliborzu, od lat zapalony maratończyk, który także wystartuje w trailu dla Niepokalanej.
Warunkiem uczestnictwa w biegu jest dokonanie wpłaty w wysokości co najmniej 20 PLN na Dom Pomocy Społecznej w Niegowie. Nr konta znajduje się na stronie maratończyk.pl.
Bieg będzie odbywał się w godzinach wieczornych i nocnych, zatem konieczne jest posiadanie własnej, sprawnej latarki lub czołówki. Nie będzie pomiaru czasu.
Każdy uczestnik zobowiązany jest do podpisania zobowiązania, że bierze udział w treningu na własną odpowiedzialność. Będzie to możliwe w dniu biegu w biurze treningowym od 16:30 – 18:00.
Start poprzedzi Msza św. w kościele św. Jana Kantego, ul. Krasińskiego 31, o godz. 17.00.