Reklama

Przy wspólnym stole

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W okresie przedświątecznym abp Władysław Ziółek, metropolita łódzki, uczestniczył w spotkaniu opłatkowym pracowników Zakładów Mięsnych Pamso S.A., które odbyło się w restauracji „Jubilatka” w Pabianicach. Wraz z Metropolitą łódzkim przybyli: kapelan Księdza Arcybiskupa - ks. prał. Bartłomiej Rurarz, dziekan dekanatu pabianickiego, proboszcz i kustosz sanktuarium św. Maksymiliana - ks. prał. Ryszard Olszewski, proboszcz pabianickiej parafii pw. św. Mateusza - ks. prał. Jan Szuba, ks. kan. dr Jarosław Pater i ks. kan. Grzegorz Michalski, duszpasterz ludzi pracy. Gości oraz pozostałych uczestników spotkania przywitał prezes Zarządu Spółki Joachim Nowak.
Dla pracowników firmy, którzy zasiedli przy wspólnym stole, pokrzepiające były słowa Prezesa, że „Pamso” to nie tylko miejsce, gdzie gromadzi się załoga zakładów, ale przede wszystkim wspólnota celów i trosk. To łączy załogę w codziennym wysiłku budowania a poczucie, że jest ona jedną wspólnotą, którą można nazwać pracowniczą rodziną, dodaje sił do rzetelnej pracy.
W słowie skierowanym do uczestników spotkania abp Władysław Ziółek nawiązał do encykliki „Laborem exercens” Jana Pawła II. Ksiądz Arcybiskup zwrócił uwagę, iż Ojciec Święty podkreśla, że praca ludzka stanowi klucz do całej kwestii społecznej, jeżeli staramy się ją widzieć naprawdę pod kątem dobra człowieka. Praca stanowi podstawę kształtowania życia rodzinnego, które jest naturalnym prawem i powołaniem człowieka. Te dwa kręgi wartości - jeden związany z pracą, drugi wynikający z rodzinnego charakteru życia ludzkiego - muszą łączyć się z sobą prawidłowo i wzajemnie się przenikać. Praca i pracowitość warunkują także cały proces wychowania w rodzinie właśnie z tej racji, że każdy „staje się człowiekiem” m. in. przez pracę. Pasterz Kościoła łódzkiego życzył zgromadzonym dobrego zdrowia, pomyślności w życiu osobistym, a nade wszystko Bożej opieki.
Po wystąpieniu Metropolity łódzkiego nadszedł czas na dzielenie się opłatkiem oraz składanie życzeń indywidualnych. Rodzinny, przeniknięty wzajemną życzliwością nastrój podkreślała pięknie przybrana choinka i rozbrzmiewające kolędy.
Zakłady Mięsne „Pamso” S.A. w Pabianicach zatrudniają ponad sześćset osób. Wszystkie wyroby produkowane przez firmę oparte są na tradycyjnych, staropolskich recepturach. Na szczególne wyróżnienie zasługuje linia produkująca wyroby pod nazwą „Wiejskie smaki”. ZM „Pamso” są liderem na łódzkim rynku jeśli chodzi o sprzedaż wyrobów wędliniarskich.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2011-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Poznań: dominikanki proszą o pomoc po pożarze kaplicy klasztornej

2026-01-19 10:52

[ TEMATY ]

Siostry Dominikanki

prośba o pomoc

pożar kaplicy

Facebook

Zniszczenia po pożarze w kaplicy Sióstr Dominikanek

Zniszczenia po pożarze w kaplicy Sióstr Dominikanek

Fundacja Sióstr św. Dominika prowadzi zbiórkę na rzecz sióstr dominikanek z Poznania po pożarze kaplicy klasztornej. Zbiórka potrwa do końca roku. Do pożaru doszło w sobotę 17 stycznia po godz. 12.00. Kaplica, która stanowi centralne miejsce życia wspólnoty zakonnej, uległa poważnym zniszczeniom. Jak podkreślają siostry, jest to przestrzeń modlitwy i spotkań, w której odbywały się m.in. sobotnie Eucharystie, adwentowe i wielkopostne dni skupienia oraz modlitwy z udziałem dzieci.

Siostry wyrażają wdzięczność rodzicom i pracownikom przedszkola, którzy szybko zaangażowali się w pomoc przy pracach porządkowych po pożarze. Dziękują również osobom oferującym wsparcie oraz duchownym z parafii za pomoc duchową, udzielenie noclegu i zapewnienie ciepłych posiłków.
CZYTAJ DALEJ

Hiszpania/Pasażerowie po wypadku kolejowym: to był horror, jakby trzęsienie ziemi

2026-01-19 19:15

[ TEMATY ]

Hiszpania

katastrofa kolejowa

PAP/EPA

Przerażeni pasażerowie dwóch pociągów, które wykoleiły się w niedzielę w południowej Hiszpanii, opowiedzieli hiszpańskim mediom o swoich przeżyciach, porównując je do horroru. Ci, którzy wyszli cało lub z lekkimi obrażeniami z jednej z największych katastrof kolejowych w historii Hiszpanii, mówili o wygraniu losu na loterii.

Pasażerowie podróżujący z Malagi do Madrytu wspominali, że w niedzielny wieczór pociąg zaczął gwałtownie hamować, a ludzie i walizki - bezładnie przemieszczać się w wagonach.
CZYTAJ DALEJ

Każdy w swoim życiu musi bronić krzyża

2026-01-20 14:04

Biuro Prasowe AK

- Zmaganie o krzyż ciągle trwa i dotyka każdego pokolenia. Każdy w swoim życiu - mniej lub bardziej otwarcie - musi bronić krzyża – w swoim sercu, w swoim najbliższym otoczeniu, także w przestrzeni publicznej –w Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej mówił abp Marek Jędraszewski.

W niedzielę 18 stycznia na początku Eucharystii o. Cyprian Moryc OFM, kustosz Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej przywitał abp. Marka Jędraszewskiego i wszystkich zgromadzonych. – Bardzo się cieszymy. Dziękujemy na przyjaźń, za obecność – podkreślił gospodarz Polskiej Jerozolimy. Arcybiskup modlił się w intencji Misterium Kalwaryjskiego, do którego przygotowania rozpoczynają się dzisiaj. Przy tej okazji kustosz powitał też wszystkich twórców – aktorów, reżyserów i koordynatorów. – Modlimy się, aby Pan Jezus nam błogosławił w tym ważnym wydarzeniu – mówił o. Moryc.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję