Reklama

Niedziela Kielecka

Bp Marian Florczyk odprawi Mszę św. w Dyminach na stulecie urodzin Jana Pawła II

W przededniu stulecia urodzin Karola Wojtyły, 17 maja o godz. 15 bp Marian Florczyk będzie sprawował Mszę św. dziękczynną za życie i pontyfikat Jana Pawła II w rodzinnej parafii Matki Bożej Fatimskiej w Dyminach, gdzie zgromadzono liczne pamiątki związane z Ojcem Świętym.

[ TEMATY ]

Bp Marian Florczyk

100. rocznica urodzin JPII

diecezja kielecka

KD

Pamiątki po św. Janie Pawle II

Pamiątki po św. Janie Pawle II

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Co roku w okolicach urodzin papieża z inicjatywy bp. Mariana organizowana była Rowerowa Majówka Rodzin, której przewodniczył. Brało w niej udział wiele rodzin, setki osób z Kielc i z regionu. W tym roku ze względu na pandemię integracyjna wyprawa została odwołana. Jednak biskup pomocniczy zachęca wszystkich miłośników tego wydarzenia do łączności w modlitwie w 100-lecie urodzin papieża i odwiedzania miejsc indywidualnie bądź rodzinnie związanych z Janem Pawłem II oraz do przypominania nauczania papieskiego. Wśród miejsc wspominał płytę na Stadionie Leśnym, upamiętniającą przylot Ojca Świętego do Kielc 3 czerwca 1991 r., pomnik Jana Pawła II na placu przed katedrą, gdzie spotkał się On z przedstawicielami osób konsekrowanych. Stąd, jak przypomina, zawsze wyrusza Rowerowa Majówka Rodzin po wspólnej modlitwie i błogosławieństwie. Biskup zaprasza także do nawiedzenia kościołów w Dyminach i w Kaczynie, które mają kaplice i ołtarze z jego relikwiami. Te świątynie zawsze znajdują się na szlaku Rowerowej Majówki. W gablotach w kościele w Dyminach i w Kaczynie można zobaczyć papieską sutannę i osobiste przedmioty papieża. Szczególnym miejscem na tym papieskim szlaku, jak podkreśla jest Masłów, gdzie papież sprawował Mszę św. i gdzie wygłosił homilię na temat 4 przykazania Dekalogu. W kościele Przemieniania Pańskiego Biskup będzie przewodniczył Mszy św. w rocznicę pielgrzymki Jana Pawła II na ziemię świętokrzyską. Potem Biskup wraz Proboszczem udadzą się pod pomnik Jana Pawła II przy lotnisku.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2020-05-12 15:50

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Florczyk dla KAI: nie możemy patrzeć na wszystkich młodych przez ten sam pryzmat

[ TEMATY ]

Synod o młodzieży

Bp Marian Florczyk

Bartkiewicz / Episkopat.pl

bp Marian Florczyk

bp Marian Florczyk

Nie możemy uznać, że na raz wszyscy młodzi ludzie znaleźli się poza Kościołem i Chrystus ich nie interesuje. Mamy w Polsce przykłady wspaniałych młodych ludzi, którzy są blisko Chrystusa, którzy żyją wartościami, którzy mają otwarte, dobre serce i się nim dzielą - przypomina w rozmowie z KAI bp Marian Florczyk, jeden z czterech biskupów, reprezentujących Polskę podczas trwającego Synodu Biskupów.

W rozmowie z KAI delegat KEP ds. Duszpasterstwa Sportowców przypomina, że rozpoczęte przed kilkoma dniami obrady synodalne służą uzupełnieniu tych refleksji, które zostały zebrane w dokumencie Instrumentum laboris.
CZYTAJ DALEJ

„Pionki” pójdą pierwsze

2025-11-22 08:01

[ TEMATY ]

felieton

Andrzej Duda

Samuel Pereira

Materiały własne autora

Samuel Pereira

Samuel Pereira

Gdy Andrzej Duda powiedział w wywiadzie dla Telewizji wPolsce24: „To są pionki. To Tusk decyduje tutaj. Pytanie, kto Tuskowi wydaje polecenia”, wielu usłyszało w tym jedynie polityczną publicystykę, a krytycy skupili się na samym słowie „pionki”. Ale jest w tym co mówi były prezydent także inna warstwa, dużo ważniejsza.

To ta sfera dotycząca odpowiedzialności. Władza, nawet jeśli wykonywana „na polecenie”, nie jest zwolnieniem z winy. Bo każdy pionek to jednak konkretna osoba, z własnym podpisem, decyzją, decyzją sprzeciwu lub jej brakiem.
CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: zakończyły się rekolekcje biskupów

2025-11-22 15:27

BP KEP

Na Jasnej Górze zakończyły się rekolekcje biskupów na temat „Być prorokiem nadziei”. W tym roku poprowadził je w dniach od 19 do 22 listopada ks. dr Jan Jędraszek SAC, filozof, rekolekcjonista i spowiednik z Domu Rekolekcyjnego Księży Pallotynów w Otwocku.

Ostatni dzień rekolekcji biskupów rozpoczęła Msza Święta w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej w intencji zmarłych kardynałów, arcybiskupów i biskupów. Uroczystej Eucharystii przewodniczył Prymas Polski abp Wojciech Polak.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję