Reklama

Aspekty

Szybkie testy

W walce z koronawirusem ogromną rolę odgrywają testy diagnostyczne. Pozwalają one stwierdzić, czy dana osoba jest zarażona. W diagnostykę zaangażowanych jest wiele podmiotów. Zakład Mikrobiologii Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie rozpoczął wykonywanie szybkich testów diagnostycznych do wykrywania zakażenia COVID-19. Badania wykonywane są na aparacie GeneXpert Real Time PCR. Wykonywanie szybkich testów rozpoczęto w Gorzowie 3 maja.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Jak informuje szpital: „Amerykańskie testy dotarły do Gorzowa w czwartek, w ostatni dzień kwietnia. Ich zakup był możliwy dzięki dotacji (2,5 mln zł), którą przekazał szpitalowi Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego.

W najbliższą środę (6 bm.) lecznica otrzyma kolejny aparat wykorzystujący metodę Real Time PCR m.in. do oznaczania COVID-19. Aparat ten będzie mógł testować aż 12 próbek w jednym czasie”.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2020-05-05 21:18

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Prezydent Andrzej Duda apeluje, aby pamiętać o starszych i samotnych oraz prosi o modlitwę

[ TEMATY ]

prezydent

koronawirus

Krzysztof Sitkowski/KPRP/prezydent.pl

Wszystkich, którzy w tym trudnym czasie nie opuszczają swoich domów odpowiedzialnie odpowiadając na apel #zostańwdomu, proszę o pamięć o starszych i samotnych (telefon!) - zaapelował we wpisie na Twitterze prezydent Andrzej Duda w związku z epidemią koronawirusa.

Prezydent poprosił również o modlitwę. "Wierzących proszę dodatkowo o modlitwę w intencji Ojczyzny, walczących z zagrożeniem, chorych i słabych" - dodał.
CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Przenajdroższej Krwi Chrystusa

[ TEMATY ]

nowenna

Przenajdroższa Krew Chrystusa

Adobe Stock

Nowenna do Krwi Chrystusa w każdej porze i potrzebie. Szczególnie do odmawiania przed rozpoczęciem lipca jako miesiąca szczególnej czci Krwi Chrystusa (22-30 czerwca).

Panie, Ty powiedziałeś: „proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam”. Zachęceni Twoim Słowem, przychodzimy dzisiaj do Ciebie, aby z ufnością przedstawić Ci nasze prośby. (chwila ciszy)
CZYTAJ DALEJ

Gdańsk: Uruchomiono inicjatywę ratowania kościoła św. Mikołaja w Kijowie za ok. 1 mln euro

2026-06-26 14:11

[ TEMATY ]

Kijów

Adobe Stock

Kościół św. Mikołaja w Kijowie

Kościół św. Mikołaja w Kijowie

Podczas Konferencji na rzecz Odbudowy Ukrainy URC 2026 w Gdańsku zainaugurowano międzynarodową inicjatywę ratowania kościoła św. Mikołaja w Kijowie, która przewiduje rozpoczęcie praktycznych prac renowacyjnych i pozyskanie około 1 mln euro na realizację projektu - podała Maria-Teresa Szybanowa, członkini rady opiekuńczej kościoła.

„W ramach współpracy międzynarodowej podpisano szereg dokumentów, które faktycznie rozpoczynają praktyczny etap ratowania świątyni. Przede wszystkim podpisano umowę między Polimex Mostostal SA a parafią św. Mikołaja w Kijowie, dotyczącą udostępnienia rusztowań budowlanych i niezbędnego sprzętu do przeprowadzenia najpilniejszych prac w świątyni” - napisała Szybanowa na platformie społecznościowej.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję