Reklama

Abba, Ojcze!

Niedziela częstochowska 16/2005

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Boże, Ojcze Wszechmogący! My, młodzi, zgromadzeni na tej pożegnalnej modlitwie w intencji Ojca Świętego Jana Pawła II, stajemy na wprost Biskupiego Domu w Częstochowie, spoglądając na balkon, z którego również do nas przemawiał przed laty Ojciec Święty. Stajemy jako różne młodzieżowe wspólnoty Kościoła Częstochowskiego, Ruch Światło-Życie, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży i inne grupy młodych. Stajemy szczególnie my, częstochowscy studenci wraz z rektorami, senatami i nauczycielami z naszych uczelni. Stajemy wszyscy razem, by Tobie, Boże, podziękować za dar osoby Jana Pawła II. Pozwól nam, Panie, w tym ostatnim pożegnaniu zwrócić się osobiście do tego, który w Twoje imię przez tyle lat przemawiał do nas.
Umiłowany Ojcze Święty, nasz Ojcze Kochany, Abba - Tatusiu!
Kto w nas teraz uwierzy, tak jak Ty nam wierzyłeś? Kto, zamiast tylko wyliczać nam grzechy powie, że naprawdę nas kocha i pokłada w nas nadzieję? Jak to teraz będzie bez Ciebie, Janie Pawle II? Stajemy przy Twojej trumnie, jak dzieci przy umierającym ojcu, by jeszcze raz otrzymać błogosławieństwo i przyjąć testament na nasze życie. Tu, na tych Alejach prowadzących do Matki Boga, gdzie w 1991 r. stali młodzi całego świata, my, młodzież częstochowska jeszcze raz przyrzekamy, że będziemy przy Jezusie i Kościele, że będziemy pamiętać i będziemy czuwać.
Najpierw będziemy - będziemy wierni Bogu, któremu Ty byłeś wierny do końca; Kościołowi, któremu Ty służyłeś; aż do przelania krwi; będziemy przy Maryi, w blasku której, żyjemy i uczymy się; będziemy przy Ojczyźnie, by z jej serca nie wydarli Chrystusa i nie rozdrapali jej na strzępy. Janie Pawle II, my, młodzi, obiecujemy, że będziemy, tak jak Ty byłeś - do końca i cały.
Przyrzekamy pamiętać o wierze, prawdzie, sprawiedliwości. Wiem, że bardziej Ci zależy, żebyśmy pamiętali o Bogu niż o Tobie, ale będzie nam łatwiej, gdy wspomnimy Twoją osobę, gdy będziemy czytać Twoje nauczanie, gdy będziemy dalej tworzyć nowych ludzi plemię - pokolenie Jana Pawła II. Nie gniewaj się, że chcemy tu, w tym miejscu przyrzec, że będziemy pamiętać o Tobie, bo ta pamięć zawsze skieruje nas ku Bogu.
Ojcze Święty, obiecujemy czuwać. Składamy Ci tę obietnicę na ulicy naszego miasta, aby wszystkie Twoje słowa znalazły przełożenie na codzienne nasze życie. Bo choć my, młodzi, nie tracimy wiary i potrafimy, jeśli trzeba, solidarnie ją wyznawać, to trudniej nam życ wiarą na co dzień. Ukochany Janie Pawle II, czuwałeś do końca, nie chciałeś odpoczynku ni emerytury, nie brałeś urlopów od Pana Boga i nie mówiłeś, że przecież coś Ci się od życia należy. Obiecujemy czuwać, by nie wpaść w szpony grzechu i tworzyć cywilizację miłości.
Pozwól nam na koniec, Ojcze Święty, jeszcze raz zaśpiewać tę pieśń z VI Światowego Dnia Młodzieży; pozwól nam, aby dziś jej słowa kojarzyły nam się z Bogiem Ojcem i z Tobą, bo wierzymy, że jesteś już u Miłosiernego Ojca w niebie.
W imieniu studentów i młodzieży

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2005-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Trzy ważne tematy podejmuje dzisiejsza Ewangelia: rozpoznać Jezusa, pójść za Nim i dawać świadectwo

2026-01-14 18:56

[ TEMATY ]

rozważania

O. prof. Zdzisław Kijas

Agata Kowalska

Ewangelia uczy, że nikt nie jest gotów wybrać się w drogę za Jezusem, poddać się Jego wymaganiom czy też poświęcić się dla Niego, jeśli wpierw nie (roz)pozna w Nim swojego Zbawiciela.

Jan zobaczył podchodzącego ku niemu Jezusa i rzekł: «Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata. To jest Ten, o którym powiedziałem: „Po mnie przyjdzie Mąż, który mnie przewyższył godnością, gdyż był wcześniej ode mnie”. Ja Go przedtem nie znałem, ale przyszedłem chrzcić wodą w tym celu, aby On się objawił Izraelowi». Jan dał takie świadectwo: «Ujrzałem ducha, który zstępował z nieba jak gołębica i spoczął na Nim. Ja Go przedtem nie znałem, ale Ten, który mnie posłał, abym chrzcił wodą, powiedział do mnie: „Ten, nad którym ujrzysz ducha zstępującego i spoczywającego na Nim, jest Tym, który chrzci Duchem Świętym”. Ja to ujrzałem i daję świadectwo, że On jest Synem Bożym».
CZYTAJ DALEJ

Jedlina-Zdrój. W drodze do diakonatu stałego

2026-01-14 11:33

[ TEMATY ]

diakonat stały

Janusz Radziszewski

Archiwum prywatne

Janusz Radziszewski podczas przyjęcia posługi lektoratu. Obrzędowi przewodniczył bp Rudolf Pierskała

Janusz Radziszewski podczas przyjęcia posługi lektoratu. Obrzędowi przewodniczył bp Rudolf Pierskała

Do posługi diakona stałego w diecezji świdnickiej przygotowuje się Janusz Radziszewski z Jedliny-Zdroju. Przed nim już ostatnia prosta formacji, czas szczególnego skupienia, modlitwy i porządkowania doświadczeń życia, które Pan Bóg przez lata wpisywał w jego drogę powołania.

Ta droga prowadziła przez bardzo różne środowiska i doświadczenia, które dziś układają się w spójną historię służby. 30 czerwca 2025 roku Janusz Radziszewski przyjął posługę lektoratu, choć z Liturgiczną Służbą Ołtarza związany jest nieprzerwanie od 1988 roku, od czasów szóstej klasy szkoły podstawowej. Posługa słowa od lat była więc naturalną przestrzenią jego zaangażowania w Kościele. Obecnie podejmuje on formację dla przyszłych diakonów stałych w Diecezjalnym Ośrodku Formacyjnym w Opolu.
CZYTAJ DALEJ

Świadoma pielęgnacja włosów na co dzień – jak dbać o ich kondycję i zdrowy wygląd?

2026-01-14 18:41

[ TEMATY ]

Artykuł sponsorowany

Materiał sponsora

Świadoma pielęgnacja to znacznie więcej niż tylko szybkie mycie głowy, to przede wszystkim głębokie zrozumienie porowatości oraz równowagi PEH. Wiele osób boryka się z matowymi pasmami, ponieważ sięgają po przypadkowe kosmetyki, nie czytając w ogóle składów na etykietach. Zmiana podejścia wymaga bacznej obserwacji tego, jak twoje włosy reagują na konkretne składniki podczas codziennych rytuałów piękna. Okazuje się, że nawet drobna modyfikacja w rutynie potrafi przynieść wręcz spektakularne efekty wizualne w krótkim czasie.

Zrozumienie balansu między proteinami, emolientami i humektantami stanowi absolutny fundament posiadania zdrowej i lśniącej fryzury każdego dnia. Jeżeli twoje pasma się puszą lub są przesuszone, prawdopodobnie brakuje im odpowiedniego nawilżenia lub ochronnych olejków zabezpieczających łuskę. Czasami jednak domowe metody są niewystarczające i konieczna staje się profesjonalna regeneracja, aby przywrócić utracony blask zniszczonym końcom. W takich przypadkach warto sprawdzić ofertę pod adresem https://www.fryzomania.pl/category/botoks-do-wlosow, gdzie znajdziesz specjalistyczne produkty dedykowane zniszczonym strukturom. Intensywna odbudowa włosów pozwala na skuteczne wypełnienie ubytków w strukturze, co znacząco poprawia ich elastyczność i sprężystość. Pamiętaj, że nadmiar protein może prowadzić do szorstkości, dlatego umiar w stosowaniu kuracji jest zawsze wskazany. Regularna obserwacja fryzury pozwoli ci szybko dostosować plan pielęgnacyjny do aktualnych potrzeb twoich wymagających pasm. Sprawia to, że codzienna stylizacja staje się o wiele łatwiejsza i mniej frustrująca, a efekty utrzymują się dłużej.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję