Reklama

Solidarni ze swoim Patronem

W ostatnich dniach w wielu częściach świata ludzie modlili się o zdrowie dla Ojca Świętego Jana Pawła II. Z propozycją wspólnej modlitwy w intencji chorego Papieża - Patrona swojej szkoły wystąpili uczniowie ZSO nr 2 w Legnicy. Inicjatywę tę poparła dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne oraz ks. Józef Borowski - proboszcz parafii pw. św. Wojciecha.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

8 lutego 2005 r. uczniowie liceum i gimnazjum wraz z przedstawicielami dyrekcji, grona pedagogicznego uczestniczyli we Mszy św. odprawionej w intencji szybkiego powrotu do zdrowia Ojca Świętego. Eucharystię w kościele pw. św. Wojciecha odprawił dyrektor Wydziału Katechetycznego Legnickiej Kurii Biskupiej ks. Marek Mendyk, który jest również duszpasterzem Diecezjalnej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Ołtarz, na którym sprawowana była Eucharystia, jest szczególnym znakiem jedności z Janem Pawłem II. Przy tym właśnie ołtarzu, 2 czerwca 1997 r. modlił się za nas i z nami Ojciec Święty podczas swojej wizyty w Legnicy. Uczniowie w wielkim skupieniu uczestniczyli we Mszy św., biorąc udział w przewidzianych dla świeckich funkcjach liturgicznych. W homilii ks. Marek powiedział, że Bóg ukochał człowieka, przeniknął go swoim światłem oraz dał mu zdolność kochania i realizowania siebie przez miłość. Dostrzec człowieka i pomóc mu - to nasze życiowe zadanie. Tę misję niestrudzenie wypełnia Apostoł Miłości - Jan Paweł II. Ciągle przypomina, że najważniejszym przykazaniem jest miłość Boga i bliźniego. Tę miłość Ojciec Święty ciągle okazuje ludziom, a szczególnie cierpiącym i poniżonym. Ksiądz Dyrektor podkreślił, że kiedy przekazał informację o tej Mszy św. swoim współpracownikom, to wywołała ona wielką radość i jednocześnie podziw, że młodzi ludzie tak spontanicznie solidaryzują się z Ojcem Świętym, pamiętają o nim i ofiarują mu taki piękny dar. Mamy nadzieję, że Wszechmogący Bóg udzieli wielu potrzebnych łask swojemu Namiestnikowi, aby nadal sprawował swoją misję apostolską i nadal prowadził ludzi do Chrystusa.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2005-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rozważanie na niedzielę: Bóg nie marnuje straty

2026-07-24 09:17

[ TEMATY ]

rozważania na niedzielę

Diec. Bielsko-Żywiecka

Cukier przez wieki był skarbem bogatych. Przywożono go z daleka, z trzciny cukrowej, a jego cena zależała od statków, imperiów i wojen. Nikt nie przypuszczał, że wielka rewolucja zacznie się od czegoś tak zwyczajnego jak burak. Ta zaskakująca historia cukru prowadzi nas do Ewangelii o Bogu, który potrafi ukryć skarb w tym, co niepozorne, odrzucone i pozornie przegrane.

Podziel się cytatem W tym odcinku pojawia się przejmująca historia ojca, który stracił piętnastoletnią córkę w wypadku. Przez lata zmagał się z bólem i przebaczeniem, aż odkrył, że przebaczyć nie znaczy zapomnieć ani uznać, że nic się nie stało. Przebaczyć to pozwolić Bogu wejść w ranę, która mogłaby zamknąć serce na zawsze.
CZYTAJ DALEJ

Śląskie: Jolanta L. zeznawała w śledztwie ws. śmierci ks. Blachnickiego

2026-07-22 16:40

[ TEMATY ]

ks. Franciszek Blachnicki

Archiwum Główne Ruchu Światło-Życie

Jolanta L., która dawniej nosiła nazwisko Gontarczyk i według Instytutu Pamięci Narodowej w latach 80. w RFN wraz z mężem brała udział w inwigilacji ks. Franciszka Blachnickiego, zeznawała w środę w katowickim IPN jako świadek w śledztwie, w którym badane są okoliczności śmierci tego duchownego.

Ks. Blachnicki - założyciel Ruchu Światło-Życie – zmarł w 1987 r. w niemieckim Carlsbergu. Według ustaleń IPN został otruty.
CZYTAJ DALEJ

Najdłuższa w Polsce - ruszyła 42. Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

2026-07-25 15:47

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Szczecińska

Szczecińska Pielgrzymka/facebook.com

Dwadzieścia dni i ponad 650 km liczy najdłuższa pątnicza wyprawa w Polsce - w sobotę 25 lipca rano z zachodniopomorskiego Pustkowa wyruszyła 42. Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.

„Szczecińska” to najdłuższa pod względem dystansu i liczby dni pielgrzymka piesza w Polsce. Od kilku lat rusza niemalże z plaży w nadmorskim Pustkowie, sprzed Bałtyckiego Krzyża Nadziei, będącego repliką krzyża na Giewoncie i liczy wtedy 651,8 km. Wcześniej wychodziła od ojców paulinów w pobliskim Łukęcinie. Jedna z grup promienistych ruszała z kolei ze Świnoujścia, skąd dystans do Jasnej Góry wynosił 633,5 km. Natomiast trasa z samego Szczecina wynosi 531 km.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję