Reklama

Wydarzyło się...

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Nowa Dęba
Szpital Powiatowy w Nowej Dębie uzyskał Certyfikat Akredytacyjny nadany przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia w Krakowie na okres trzech lat. Jako wyraz wdzięczności za to osiągnięcie pracownicy tej placówki odbyli pielgrzymkę na Jasną Górę, aby przed Tronem Jasnogórskiej Pani podziękować za wszelkie łaski i błogosławieństwo Boże oraz powierzyć się Bożej Opatrzności. W drodze powrotnej nawiedzono także Gidle. W pielgrzymce wzięło udział ponad 100 osób wraz z Księdzem i Dyrektorem tej placówki.
(XMW)

Stalowa Wola
14 listopada br. chóralny śpiew rozbrzmiewał w parafii Opatrzności Bożej w Stalowej Woli najpierw podczas Mszy św., którą sprawował ks. Jerzy Warchoł, proboszcz parafii. Potem miał miejsce koncert chórów „Gaudium” z parafii św. Floriana pod dyrekcją Jadwigi Ciby i parafialnego „Soli Deo”, prowadzonego przez Przemysława Myślińskiego. Koncert dedykowany był Ojcu Świętemu. Na zakończenie zaśpiewano wspólnie ulubiony utwór Ojca Świętego „Barkę”.
(ks. Krzysztof Kułaga)

Radomyśl nad Sanem.
Pod hasłem „Rodzina kolebką kultury” przebiegać będą w Radomyślu trzydniowe rekolekcje dla twórców i animatorów życia kulturalnego. Ich rozpoczęcie zaplanowano na 10 grudnia. Chętni mogą dokonywać zapisów u ks. Mariana Balickiego, diecezjalnego duszpasterza ludzi kultury (parafia św. Józefa, ul. Mickiewicza 3, 37-400 Nisko, tel. (0-15) 841-20-14). Można się też kontaktować z Bronisławą Bylinowską - przewodniczącą niżańskiego Towarzystwa Kultury Chrześcijańskiej „Logos” (tel. (0-15) 841-27-65). Termin zgłoszeń mija 4 grudnia.
(Piotr Jackowski)

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2004-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Prawda oznacza wierność Boga objawioną w Jezusie

[ TEMATY ]

Ks. Krzysztof Młotek

Glossa Marginalia

Adobe Stock

Spotkanie w Milecie ma ton testamentu. Paweł wzywa starszych z Efezu, ponieważ nie wraca do miasta. Efez jest stolicą prowincji Azji, portem oraz centrum kultu Artemidy. Wspólnota uczniów rośnie tam pośród napięć, sporów oraz praktyk magicznych. Dzieje opisały już palenie ksiąg magicznych jako znak zerwania z dawnym życiem.
CZYTAJ DALEJ

Biskupi USA poświęcą kraj Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

2026-05-19 19:14

[ TEMATY ]

Serce Jezusa

Najświętsze Serce Pana Jezusa

Adobe Stock

Biskupi USA poświęcą kraj Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Uroczystość odbędzie się 11 czerwca, kilka tygodni przed 250. rocznicą podpisania Deklaracji Niepodległości.

Akt poświęcenia odbędzie się w podczas wiosennej sesji plenarnej Konferencji Episkopatu Stanów Zjednoczonych (10-12 czerwca) w Orlando, na Florydzie. W ramach zgromadzenia, biskupi wysłuchają rozważań na temat Najświętszego Serca, i będą koncelebrować Mszę Świętą.
CZYTAJ DALEJ

Warszawa: Na Placu Zamkowym manifestacja Solidarności pod hasłem „Razem dla Polski i Polaków”

2026-05-20 12:47

[ TEMATY ]

Warszawa

manifestacja

Solidarnosć

PAP/Szymon Pulcyn

W środę w Warszawie pod hasłem „Razem dla Polski i Polaków” związkowcy z NSZZ „Solidarność” zorganizowali antyrządową manifestację, podczas której domagają się m.in. referendum w sprawie unijnej polityki klimatycznej. Protestujący zgromadzili się na Placu Zamkowym skąd przejdą przed siedzibę Sejmu.

Manifestacja rozpoczęła się o godzinie 12.00. Związkowcy wyruszą z Placu Zamkowego ulicami: Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Alejami Ujazdowskimi i Matejki. Po drodze zatrzymają się przed Pałacem Prezydenckim. Do parlamentu powinni dotrzeć około godziny 15.00.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję