Reklama

Szkoła Ewangelizacji i Rozeznania Duchowego

10 tygodni modlitwy i rozważań oraz 2 sesje w Łodzi - tak wygląda Eksternistyczne Seminarium Szkoły Ewangelizacji i Rozeznania Duchowego. 23 października Seminarium rusza po raz ostatni w tym roku.

Niedziela łódzka 44/2004

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Seminarium organizuje Ośrodek Odnowy w Duchu Świętym, działający przy kościele Ojców Jezuitów w Łodzi. Jego uczestnicy przez 10 tygodni czytają zaproponowane w podręczniku wprowadzenie na dany tydzień, po czym codziennie rozważają przez min. pół godziny zaproponowane treści. Biorą też udział w 2 sesjach. „Zaproszony jest każdy, kto stawia sobie poważne pytania o sens życia, jakość swojej wiary, relację do Chrystusa i stosunek do wspólnoty Kościoła oraz o owocność życia i posługiwania w Duchu Świętym” - wyznają organizatorzy.
Seminarium jest stałą formą ewangelizacji i formacji wewnętrznej. „Składa się na nią osobiste podjęcie drogi odnowy życia chrześcijańskiego poprzez przyjęcie łaski nawrócenia i uzdrowienia, następnie świadome przyjęcie dziedzictwa duchowego sakramentu chrztu poprzez wyznanie, że Jezus jest Panem; odnalezienie swojego miejsca we wspólnocie Kościoła i podjęcie darów i charyzmatów, otrzymanych w sakramencie bierzmowania; uczenie się rozeznawania duchowego, charakterystycznego dla ćwiczeń duchownych św. Ignacego Loyoli, oraz chodzenia w Duchu Świętym według świadectwa Maryi” - wyjaśniają organizatorzy.
Prowadzącym jest zawsze jezuita odpowiedzialny za Ośrodek Odnowy w Duchu Świętym. Obecnie Seminaria prowadzi o. Tadeusz Domeracki TJ wraz z zespołem animatorów, na podstawie podręcznika Życie w Duchu Świętym o. Józefa Kozłowskiego TJ i książek z serii Żyć Dobrą Nowiną.
Ostatnie tegoroczne Seminarium rozpoczęło się w sobotę 23 października. Sesje w Łodzi zaplanowane są na 20 listopada i 11 grudnia. Aby wziąć udział w eksternistycznej formie Seminarium, należy zgłosić się do łódzkiego Ośrodka Odnowy w Duchu Świętym.
W trwającej właśnie edycji seminarium biorą udział 183 osoby, z czego 40% mieszka w Łodzi. Są też po 3 osoby ze Szwajcarii i Niemiec.
Pierwsze eksternistyczne Seminarium łódzki Ośrodek zorganizował na początku 1998 r.
Do tego czasu odbyło się 31 edycji, w których uczestniczyło 4140 osób.
Więcej informacji na temat Seminarium można znaleźć na stronie http://www.odnowa.jezuici.pl/szkola/index.html

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2004-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

To on wybrał mnie

Niedziela Ogólnopolska 17/2025, str. 10-12

[ TEMATY ]

bł. Carlo Acutis

carloacutis.com

Carlo Acutis

Carlo Acutis

W wielu wywiadach mama przyszłego świętego – Antonia Salzano Acutis podkreślała, że bardzo ważny wpływ na katolickie wychowanie jej dziecka miała polska niania. Jako pierwsi w Polsce publikujemy wywiad z Beatą Anną Sperczyńską – nianią Carla Acutisa.

Krzysztof Tadej: Kiedy poznała Pani Carla Acutisa? Jak wyglądało Wasze pierwsze spotkanie?
CZYTAJ DALEJ

Szpital świętych. Tu zmarł Carlo Acutis, tu przyszły na świat dzieci św. Joanny Beretty Molli

2025-09-05 20:56

[ TEMATY ]

szpital

świadectwo

Włochy

Agata Kowalska/Karol Porwich

Wstawiennictwo świętych jest znakiem rozpoznawczym szpitala San Gerardo w Monzie.

Założony w 1174 r. przez św. Gerarda, stał się miejscem wielu wydarzeń naznaczonych świętością. To właśnie tutaj wydarzył się cud, który otworzył drogę do beatyfikacji rodziców św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Ludwika i Marii Zélie Martin.
CZYTAJ DALEJ

Maryja wskazuje i prowadzi do Jezusa

2025-09-07 17:42

Łukasz Romańczuk

Ołtarz kościoła w Borowie

Ołtarz kościoła w Borowie

Borów: Kościół wspominając narodziny Maryi przypomina, że Jej życie jest zapowiedzią i przygotowaniem miejsca dla przyjścia Chrystusa - mówił ks. Łukasz Romańczuk, podczas odpustu w dniu liturgicznego Narodzenia NMP.

Kościół w Borowie ma dwóch patronów. Jednym z nich jest Maryja, a drugim św. Wolfgang, którego w liturgii wspominamy pod koniec października. Podczas sumy odpustowej homilia wygłoszona przez ks. Łukasza Romańczuka wskazywała na Maryję, jako tę, która prowadzi do Jezusa. - Maryja, prosta dziewczyna z Nazaretu została wybrana na Matkę Jezusa. Jej przykład pokazuje, że małość nie jest przeszkodą dla Boga, ale szansą, aby moc Boża objawiła się w pełni - wskazał kaznodzieja, podając także za przykład św. Carlo Acutisa. - Ten młody chłopak z Włoch pokazuje każdemu z nas, że świętość jest dla każdego. Bóg uczynił go narzędziem, dzięki któremu jego życie i przeżywanie wiary staje się wzorem do naśladowania nie tylko dla ludzi młodych - wskazał ks. Romańczuk, dodając: - Mówił, że Eucharystia jest jego autostradą do nieba i w momencie, kiedy został kanonizowany, możemy śmiało powiedzieć, że jego pragnienie i nadzieje zostały spełnione.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję