Reklama

Polska

Kraków: Dni Jana Pawła II

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

Kraków

BOŻENA SZTAJNER

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

6 listopada w Krakowie rozpoczęła się siódma edycja Dni Jana Pawła II. Ich celem jest pokazanie dziedzictwa błogosławionego Papieża w społeczności akademickiej Krakowa i całej Małopolski. Przygotowano wiele ciekawych wydarzeń artystycznych, m.in. wieczory poetyckie, koncerty i wystawy.

„Bardzo dobrze, że uczelnie miasta Krakowa i całej Małopolski włączyły się w ten program – powiedział ks. prof. Władysław Zuziak, rektor krakowskiego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II. – Chcę zauważyć, że postać Jana Pawła II łączy nas z tego względu, że był studentem, docentem, profesorem i taką świetlaną postacią jest dla nas zarówno od strony intelektualnej, jak i teraz zwłaszcza od strony świętości”.

Dni Jana Pawła II zakończą się 8 listopada Mszą w Sanktuarium Błogosławionego Jana Pawła II w Krakowie.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2012-11-07 09:08

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jan Paweł II – dlaczego „wielki”?

[ TEMATY ]

wywiad

Jan Paweł II

Adam Bujak, Arturo Mari/Biały Kruk

Zarówno dorobek doktrynalny, jak i cywilizacyjny św. Jana Pawła II zasługują na nadanie mu przydomku „wielki”. Ale zdecydują o tym przyszłe pokolenia – w 6. rocznicę kanonizacji Jana Pawła II mówi o. prof. Jarosław Kupczak OP, teolog, kierownik Katedry Antropologii Teologicznej na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, dyrektor Ośrodka Badań nad Myślą Jana Pawła II UPJPII.

Przemysław Radzyński: W dwutysiącletniej historii Kościoła trzem papieżom potomni nadali przydomek „wielki” – Leonowi I, Grzegorzowi I i Mikołajowi I. Czy na taki tytuł zasługuje papież Polak? Często tak tytułują Jana Pawła II polscy biskupi, a wśród nich jego następcy na stolicy biskupiej w Krakowie – kard. Stanisław Dziwisz i abp Marek Jędraszewski.
CZYTAJ DALEJ

Szewna: zdewastowano ołtarz przygotowany na Boże Ciało. Wylano na niego fekalia i porwano baner z Jezusem

2026-06-04 21:03

[ TEMATY ]

Boże Ciało

Zrzut ekranu/Radio Ostrowiec FB

Ktoś dziś w nocy lub z samego rana zdewastował ołtarz w Szewnie przygotowany na Boże Ciało. Wylano na niego fekalia i porwano baner z wizerunkiem Jezusa. Policja ustala okoliczności… - informuje Radio Ostrowiec.

CZYTAJ DALEJ

50 lat parafii michalickiej

2026-06-07 17:14

Renata Czerwińska.

Parafia św. Michała Archanioła świętowała jubileusz 50-lecia.

Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił bp Arkadiusz Okroj. W świątyni zgromadzili się liczni kapłani, w tym księża z dekanatu, dawni proboszczowie oraz związani z parafią. Nie zabrakło przełożonych zgromadzenia księży michalitów i sióstr michalitek, licznych sióstr zakonnych, przedstawicieli władz samorządowych, a także służb mundurowych, którym patronuje św. Michał. Kościół wypełnili również liczni wierni.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję