Reklama

Serwis kościelny

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Kalendarium peregrynacji

Od 9 do 22 sierpnia kopia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej nawiedziła parafie: pw. Chrystusa Króla w Biłgoraju, Dąbrowica, Bukowa, Korytków Duży, Frampol, Goraj, Radzięcin, Trzęsiny, Zwierzyniec, Topólcza, Szczebrzeszyn, Gorajec, Mokrelipie, Radecznica.
Od 22 do 29 sierpnia peregrynacja odbędzie się w parafiach: Tworyczów, Deszkowice, Klemensów, Nielisz, Staw Noakowski, Złojec, Wielącza.
Katolickie Radio Zamość prowadzi bezpośrednie transmisje z uroczystości nawiedzenia kopii Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej codziennie od godz. 17.00 do 19.00

Zamość

Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej przekazała kolejne dary dla szpitali w Tomaszowie Lubelskim i Hrubieszowie. Placówki otrzymały wózki inwalidzkie, chodziki dla dzieci, przyrządy do masażu oraz materace przeciwodleżynowe. Caritas zakupiła też jednorazowe igły i strzykawki.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Zamość-Krasnobród

Młodzież z zamojskiej Odnowy w Duchu Świętym zorganizowała 31 lipca nocną pielgrzymkę do Krasnobrodu. Pielgrzymkę zakończyła Eucharystia w sanktuarium maryjnym. W nocnym wędrowaniu uczestniczyło kilkadziesiąt osób. Kolejna pielgrzymka do Krasnobrodu wyruszy z 28 na 29 sierpnia.

Hrubieszów-Lublin-Jasna Góra

3 sierpnia żołnierze 2. Pułku Rozpoznawczego z Hrubieszowa wyruszyli z Lublina na Jasną Górę. Żołnierze uczestniczyli w jubileuszowej, 10. Pieszej Pielgrzymce Żołnierzy 2. Korpusu Zmechanizowanego. Wśród ok. 250 żołnierskich pątników było 45 żołnierzy z Hrubieszowa.

Biłgoraj

Ruch Anonimowych Alkoholików w Biłgoraju zorganizował spotkania w ramach obchodów miesiąca trzeźwości - mityngi otwarte i imprezy sportowe. 8 sierpnia została odprawiona Msza św. w intencji osób dotkniętych problemem alkoholowym.
Członkowie biłgorajskiego Ruchu AA uczestniczyli też w Ogólnopolskim Zlocie Ruchów Trzeźwościowych, który odbywał się w Licheniu.

2004-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Świdnica. Maryja przyszła do cierpiących. Niezwykłe nawiedzenie Hospicjum Ojca Pio

2026-08-28 23:45

[ TEMATY ]

Świdnica

diecezja świdnicka

Świdnica ‑ Hospicjum św. o. Pio

Peregrynacja Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej

Archiwum Hospicjum i ZOL Ojca Pio

Bp Adam Bałabuch i ks. prał. Jan Gargasewicz modlili się z podopiecznymi Domu Ojca Pio przed Jasnogórską Ikoną.

Bp Adam Bałabuch i ks. prał. Jan Gargasewicz modlili się z podopiecznymi Domu Ojca Pio przed Jasnogórską Ikoną.

Kopia Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej nawiedziła 28 sierpnia Hospicjum i Zakład Opiekuńczo-Leczniczy Ojca Pio. Dla chorych, ich bliskich oraz personelu było to spotkanie pełne modlitwy, wzruszenia i nadziei.

Jasnogórska Ikona przybyła do placówki w samo południe, podczas trwającego nawiedzenia parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa na świdnickich Kraszowicach. Z inicjatywą, aby Maryja odwiedziła także osoby, które ze względu na stan zdrowia nie mogły uczestniczyć w uroczystościach parafialnych, wystąpił proboszcz ks. kan. Jan Tracz. Wizerunek Jasnogórskiej Pani powitali bp Adam Bałabuch oraz dyrektor NZOZ Caritas Diecezji Świdnickiej ks. prał. Jan Gargasewicz. Następnie obraz został uroczyście wniesiony do Domu Ojca Pio.
CZYTAJ DALEJ

Bp Ważny do katechetów: jesteście na pierwszej linii frontu

2026-08-29 12:47

[ TEMATY ]

katecheta

bp Artur Ważny

religia w szkole

Biuro ds. komunikacji społecznej Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu

- Bycie świeckim nauczycielem religii przestało być bezpieczną przystanią, a stało się - nie z waszej winy - pierwszą linią frontu - powiedział bp Artur Ważny do katechetów diecezji sosnowieckiej. Biskup mówił wprost o ich niepokoju, zmęczeniu i poczuciu odrzucenia związanym ze zmianami dotyczącymi nauczania religii w szkołach. Jednocześnie przekonywał: obecny kryzys może stać się dla Kościoła początkiem „misji bardziej ewangelicznej, a mniej instytucjonalnej”.

Biskup sosnowiecki przewodniczył w sobotę Mszy św. podczas inauguracji nowego roku szkolnego 2026/2027 dla katechetów. Spotkanie odbyło się w kościele Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Sosnowcu i jest częścią stałej formacji świeckich i zakonnych katechetów diecezji.
CZYTAJ DALEJ

Londyn: Marsz dla Życia przeciw legalizacji wspomaganego samobójstwa

2026-08-29 16:29

[ TEMATY ]

aborcja

Londyn

Wielka Brytania

Vatican Media

W sobotę 5 września ulicami Londynu przejdzie Marsz dla Życia – największe doroczne wydarzenie brytyjskiego ruchu pro-life. Odbędzie się zaledwie sześć dni przed kolejną próbą legalizacji wspomaganego samobójstwa.

Tegoroczne hasło marszu brzmi: „Aborcja rani rodzinę”. Organizatorzy chcą w tym roku mówić nie tylko o kobiecie i nienarodzonym dziecku, ale również o konsekwencjach aborcji dla ojców, rodzeństwa, dziadków i relacji rodzinnych.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję