Tereny, na których ruszą inwestycje, zlokalizowane są w południowo- zachodniej części dzielnicy Wola. Na pierwszej ponad dwuhektarowej działce położonej przy ul. Sowińskiego powstanie blisko 450 mieszkań, na drugiej – około trzyhektarowej przy ul. Worcella zostanie zbudowane około 650 mieszkań.
– Mieszkanie Plus to najważniejszy pakiet rozwiązań Narodowego Programu Mieszkaniowego, którego celem jest zwiększenie liczby mieszkań na wynajem w przystępnych cenach, z opcją dojścia do własności – mówi Andrzej Adamczyk, Minister Infrastruktury i Budownictwa – Cieszę się, że to właśnie na gruntach Poczty Polskiej jako pierwszej spółki Skarbu Państwa rozpocznie się realizacja inwestycji.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Działki na których będzie realizowana inwestycja zostaną wniesione przez Pocztę Polską S.A. w formie aportu, z kolei budowę mieszkań sfinansuje spółka BGK Nieruchomości.
– Nasza spółka realizuje program Mieszkanie Plus w ramach działań rynkowych, dlatego cieszy nas, że na zasadach komercyjnych pozyskaliśmy stołeczne grunty, doskonale położone i skomunikowane z warszawskim śródmieściem – podkreśla Bartłomiej Pawlak, członek zarządu BGK Nieruchomości S.A. – Liczę na to, że realizowana na gruntach Poczty Polskiej inwestycja pokaże, że warto sięgać po niewykorzystywane tereny spółek Skarbu Państwa, by budować na nich mieszkania dla polskich rodzin.
Reklama
Zgodnie z podpisaną pod koniec maja br. umową ramową, Poczta Polska zobowiązała się do przedstawiania wykazów nieruchomości, które po przeprowadzeniu szczegółowych analiz mogą zostać zakwalifikowane na potrzeby programu Mieszkanie Plus.
– Poczta dysponuje atrakcyjnie położonymi terenami, które od dłuższego czasu nie były wykorzystywane zgodnie z potencjałem – mówił Przemysław Sypniewski, prezes zarządu Poczty Polskiej S.A. – Podpisując tę umowę Poczta Polska wychodzi naprzeciw realizacji rządowego programu Mieszkanie Plus, pokazując, iż można dzisiaj realizować takie budownictwo na gruntach należących do Spółek Skarbu Państwa, z korzyścią dla Poczty Polskiej, BGK Nieruchomości jak i mieszkańców dużych i małych miast.
W części komercyjnej program Mieszkanie Plus zakłada budowę dostępnych cenowo mieszkań na wynajem z opcją dojścia do własności. Program pozwoli na efektywne wykorzystanie nieużywanych dziś gruntów, będących w posiadaniu m.in. Skarbu Państwa i spółek z jego udziałem.
– Odwrócenie niekorzystnych trendów demograficznych to jeden z nadrzędnych celów, jaki przyświeca polskiemu rządowi – zaznaczył Witold Słowik, wiceminister rozwoju – Mieszkanie Plus, stawiając w centrum poprawę jakości życia polskich rodzin, może się do tego przyczynić. Ten program będzie miał realny wpływ na wzrost społeczny i rozwój gospodarczy kraju.
Obecnie w budowie w ramach programu Mieszkanie Plus znajduje się ponad 1,2 tys. mieszkań. Do Białej Podlaskiej i Jarocina na początku lipca dołączyły inwestycje w Gdyni, Pruszkowie i Wałbrzychu. Liczba mieszkań w przygotowaniu, szacowana na podstawie umów inwestycyjnych podpisanych z partnerami samorządowymi, podmiotami prywatnymi i spółkami Skarbu Państwa, wynosi 10 tysięcy.