Reklama

Niecodzienny mecz

Niedziela łowicka 25/2004

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu 13 maja o godz. 15.00 odbył się niecodzienny mecz piłki nożnej pomiędzy Reprezentacją Artystów Polskich w składzie: Maciej Dowbor, Tomasz Kalczyński, Adam Wolski, Marek Nowakowski, Maciej Robakiewicz, Dariusz Piskorz, Robert Cichoń, Wiesław Tupaczewski, Robert Tarnachowicz, Maciej Kubica, a reprezentacją WSD w Łowiczu w składzie: Bernat Sylwester, Piotr Rudnicki, Witold Górski, Paweł Wiktor Wiktorowski, Łukasz Paszkowski, Karol Chrapulski, Tomasz Tomasik, Roman Sękalski, Tomasz Sikorski, Bogdan Skóra, Norbert Gajewski, Grzegorz Słomiński, Łukasz Antczak, Tomasz Muszyński. Mecz toczył się w bardzo trudnych warunkach. Tuż przed samym rozpoczęciem przestał padać deszcz. Był to spektakl zaciętej sportowej walki, padło aż 5 bramek. Po pierwszej połowie wynik był remisowy i nic nie wskazywało na festiwal bramek w drugiej. Końcowy wynik to 4: 1 dla seminarium. Trzema bramkami popisał się Paweł Wiktor Wiktorowski, czwartą strzelił Piotr Rudnicki. Dla drużyny gości bramkę strzelił Tomasz Kalczyński. Dziękuję naszym gościom za bardzo ciekawe spotkanie sportowe i możliwość przyjaznej i sympatycznej rozmowy po meczu. Mecz był pożegnalnym dla 6 naszych najstarszych kolegów diakonów. Dziękuję im bardzo za piękny przykład dojrzałości na boisku i w życiu, przez całe 6 lat. Składam im także serdeczne życzenia wielu łask Bożych w rozpoczynającym się dla nich kapłaństwie. Pragnę również podziękować wszystkim kibicom, którzy przybyli z pobliskich parafii i dopingowali naszą drużynę. Dziękuję też Radiu Plus za pomoc w zorganizowaniu tego spotkania. Wszystkim składam serdeczne Bóg zapłać.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2004-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

USA: wciąż niepewny los Gabriela, którego surogatka uratowała przed aborcją

2026-08-14 19:19

[ TEMATY ]

aborcja

surogatka

henriethaan/pixabay.com

Wciąż niepewny jest los Gabriela, którego surogatka uratowała przed aborcją. Chłopiec urodził się na dwa tygodnie przed terminem, tuż po tym jak sąd w Teksasie wydał wyrok gwarantujący mu opiekę medyczną i leczenie wady serca. Gabriel przebywa pod opieką w szpitalu dziecięcym w Dallas. Surogatka, która odmówiła aborcji dziecka, której na wieść o uleczalnej wadzie serca chłopca, domagali się jego biologiczni rodzice, nie mogła zobaczyć dziecka po urodzeniu. Walka o jego przyszłość wciąż trwa.

Postawa amerykańskiej surogatki, która rozpoczęła walkę o życie dziecka wbrew oczekiwaniom jego biologicznych rodziców, wywołała debatę o granicach praw rodzicielskich i macierzyństwie zastępczym, która wyszła daleko poza granice Stanów Zjednoczonych. Pochodząca z Alaski McKenna West, która jest pielęgniarką i samotnie wychowuje dwoje dzieci oświadczyła: „Każde życie ma znaczenie. Żadna kobieta nie powinna być zmuszana do zakończenia życia dziecka, które nosi w swym łonie, w tym ja”.
CZYTAJ DALEJ

Poświęcono największą w Europie figurę Maryi. „Kieruje nas ku Bogu”

2026-08-15 15:25

[ TEMATY ]

poświęcenie

Maryja

figura

15 sierpnia

Konotopie

największa

w Europie

Vatican Media

Poświęcenie największej w Europie figury Maryi w Konotopiu

Poświęcenie największej w Europie figury Maryi w Konotopiu

Największa w Europie figura Maryi została poświęcona 15 sierpnia w miejscowości Konotopie w Polsce. Podczas uroczystości biskup Krzysztof Wętkowski podkreślił, że ponad 55-metrowy monument ma prowadzić ludzi ku Bogu jako miejsce modlitwy, podaje Vatican News.

Podziel się cytatem – powiedział biskup diecezji włocławskiej Krzysztof Wętkowski w homilii podczas Mszy świętej i poświęcenia figury Maryi w Konotopiu. Wskazał, że „ta monumentalna figura Maryi stoi w pobliżu kaplicy, w której od dziesięcioleci czczona jest Matka Boża Bolesna”. To do niej zdążają pielgrzymi z okolicznych miejscowości.
CZYTAJ DALEJ

Mówią w 800. językach. Co ich jednoczy? Kościół!

2026-08-16 08:05

Vatican Media

Wierni w Papui-Nowej Gwinei mówią w 800 językach

Wierni w Papui-Nowej Gwinei mówią w 800 językach

W Papui-Nowej Gwinei, gdzie używa się ponad 800 języków, Kościół buduje więzi ponad podziałami plemiennymi i angażuje się w rozwiązywanie konfliktów. Diecezja Bougainville świętuje właśnie 125 lat ewangelizacji. „Głęboko wierzę, że najpotężniejszym czynnikiem jednoczącym nasz kraj jest nasza chrześcijańska tożsamość” – mówi agencji Fides ks. Christian Sieland, krajowy dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych.

Pierwsi misjonarze maryści przybyli do Pokpok w 1901 roku, a dwa lata później do Buin. Rozpoczęta wówczas misja przetrwała II wojnę światową i kryzys na wyspie Bougainville’a. Dziś diecezja liczy ponad 200 tys. wiernych w 35 parafiach.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję