Reklama

Modlitwa o świętość

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W parafii Chrystusa Króla w Łodzi, w 20. roku istnienia wspólnoty parafialnej, szczególnie uczczono Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.
2 października o godz. 18.00 ks. kan. Edward Dudziński - proboszcz parafii, w koncelebrze wikariuszy odprawił uroczystą Mszę św. w intencji kapłanów pracujących w parafii, i z niej pochodzących oraz w intencji ich rodzin. Intencję zamówiła parafialna wspólnota Wieczernika modlitwy za Kapłanów, składająca się z 15 grup (łącznie z dwiema ministranckimi i dwiema w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Krzemienieckiej 7/9).
Homiletyczne rozważanie o świętości stanu kapłańskiego wygłosił ks. Robert Jantczak - misjonarz z Argentyny, pochodzący z parafii Chrystusa Króla. Podkreślił on, że zaledwie po 6 latach formacji, kapłan może ukazywać drogi do świętości ludziom, gdy sam dąży do uświęcenia. Ks. Robert zwrócił uwagę na nasz odbiór posługi kapłańskiej. Świętość kapłańska nie polega na tym, że kapłan ładnie śpiewa, pięknie odprawia Mszę św., lecz na wiernej służbie Najwyższemu Kapłanowi, do którego powinien on przyciągnąć ludzi. Kapłan musi być człowiekiem modlitwy. Eucharystia winna być dla niego centrum życia.
Po Mszy św. rozpoczęło się modlitewne czuwanie, prowadzone do godz. 7.00 rano następnego dnia przez członków wspólnot parafialnych. Nieustannej modlitwie różańcowej przewodniczyły animatorki Wieczernika Modlitwy za Kapłanów: Maria Piotrowska i Maria Plucińska. W adoracji wzięło udział ponad 100 osób.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2003-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowenna do Dzieciątka Jezus

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Dzieciątko Jezus

Karol Porwich/Niedziela

Nowenna odmawiana przed Świętami, może pomóc nam lepiej przygotować się na ten wyjątkowy czas Bożego Narodzenia. Niech tegoroczne świętowanie będzie wypełnione Bożą Miłością. Nowennę do Dzieciątka Jezus odmawiamy przed uroczystością (16-24 grudnia) lub w okresie Bożego Narodzenia.

Przyjdź, Panie Jezu
CZYTAJ DALEJ

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.
CZYTAJ DALEJ

Bp Zbigniew Wołkowicz został wybrany Administratorem Archidiecezji Łódzkiej

2025-12-20 22:07

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

Bp Zbigniew Wołkowicz został wybrany Administratorem Archidiecezji Łódzkiej

Bp Zbigniew Wołkowicz został wybrany Administratorem Archidiecezji Łódzkiej

Kolegium Konsultorów Archidiecezji Łódzkiej wybrało biskupa Zbigniewa Wołkowicza – biskupa pomocniczego tejże diecezji na Administratora Archidiecezji Łódzkiej.

Jak wyjaśnia Oficjał łódzkiego Sądu Metropolitalnego - Kolegium Konsultorów - jest to gremium kapłanów, którzy są wyłaniani spośród rady kapłańskiej. Z kolei rada kapłańska to jest gremium, w skład którego wchodzą ci kapłani, którzy są z wyboru, ci, którzy są z urzędu i ci, którzy są mianowani przez biskupa diecezji. Z tej grupy wyłania się właśnie kolegium konsultorów, które zwykle ma około 8-9 kapłanów. Wchodzą w jego skład zawsze biskupi pomocniczy i inni kapłani, którzy wchodzą w skład też rady kapłańskiej. – zauważa ks. prof. Grzegorz Leszczyński.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję