Ministranci z Parafii Matki Bożej Fatimskiej w Turku uczestniczyli w Dniu Skupienia w Uniejowie. Był to czas pełen radości, integracji, wspólnej modlitwy oraz budowania relacji – zarówno z Bogiem, jak i między sobą.
Wyjazd, który miał miejsce w dniach 8-9 maja, był dla jego uczestników okazją do oderwania się od codziennych obowiązków oraz przeżycia wyjątkowego czasu we wspólnocie.
Miejscem pobytu był gościnny dom Sióstr Wspólnej Pracy. Już pierwszego wieczoru nie zabrakło atrakcji – dzień ten upłynął pod znakiem relaksu i dobrej zabawy na uniejowskich termach. Wspólnie spędzony czas w wodzie dostarczył wszystkim wiele radości i śmiechu, a po aktywnym wypoczynku były kolacja oraz długie rozmowy przy stole.
Bazylika katedralna Wniebowzięcia NMP we Włocławku
Chór Filharmonii Narodowej z towarzyszeniem Orkiestry Musicae Antiquae Collegium Varsoviense (MACV) – zespołu muzyki dawnej, pod dyrekcją Bartosza Michałowskiego – dyrektora Chóru FN, wystąpi we włocławskiej katedrze. Wyjątkowy koncert z okazji 900-lecia Diecezji Włocławskiej odbędzie się w niedzielę 15 października o godz. 18. Wydarzenie artystyczne tej rangi pod patronatem biskupa włocławskiego Krzysztofa Wętkowskiego, już po raz trzeci organizuje Kuria Diecezjalna Włocławska we współpracy z ANWIL S.A. – sponsorem głównym.
Artyści wykonają arcydzieła muzyki baroku. W programie znajdą się więc utwory G.F. Händla – hymny koronacyjne Zadok the priest oraz The King shall rejoice, a także Magnificat A. Vivaldiego, czy znana Kantata 147 J.S. Bacha. Ponadto usłyszymy przepiękne Miserere mei, Deus G. Allegriego czy Tu es Petrus R.L. Pearsalla (w przeddzień kolejnej rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża). Całość zakończy słynne Te Deum M.A. Charpentiera.
Watykańska Fundacja Jana Pawła II wraz z Duszpasterstwem Akademickim Archidiecezji Częstochowskiej oraz Parafią pw. Ducha Świętego w Szczecinie zapraszają na spotkania z naocznym świadkiem życia i świętości św. Jana Pawła II, ks. prałatem Pawłem Ptasznikiem z Watykanu. Wydarzenie pt. „Dekada u boku Świętego” odbędzie się 25 maja w Częstochowie oraz 3 czerwca w Szczecinie. W przyszłości planowane są podobne spotkania w innych polskich miastach.
Częstochowskie spotkanie z ks. Ptasznikiem odbędzie się w poniedziałek 25 maja 2026 roku w kościele akademickim przy ul. Kilińskiego 132. Wydarzenie rozpocznie Msza święta o godz. 19:00 pod przewodnictwem i z kazaniem księdza prałata. Następnie, o godz. 20:00 rozpocznie się wieczór wspomnieniowy, w czasie którego ks. Ptasznik, po raz pierwszy w archidiecezji częstochowskiej, podzieli się osobistym świadectwem bliskiej współpracy, podróży apostolskich i watykańskiej codzienności z Papieżem Polakiem. Wydarzenie objął swoim patronatem abp Wacław Depo, metropolita częstochowski. Spotkanie z możliwością zadawania pytań przez zebranych poprowadzi ks. Tomasz Podlewski. Wydarzeniu towarzyszyć będzie obecność mediów. Wstęp wolny.
Biskup polowy Wojska Polskiego bp Wiesław Lechowicz w Lourdes
- Celem żołnierzy Wojska Polskiego nie jest wywoływanie wojen, ale stanie na straży pokoju. Maryja - Królowa Pokoju stoi więc po naszej stronie - powiedział bp Wiesław Lechowicz podczas porannej Mszy św. sprawowanej przy Grocie Massabielskiej w Lourdes dla polskich żołnierzy uczestniczących w Międzynarodowej Pielgrzymce Żołnierzy. Biskup polowy Wojska Polskiego wskazywał, że orędzie Maryi z Lourdes można streścić w trzech słowach: modlitwa, nawrócenie i pokuta.
Msza św. została odprawiona przy Grocie Objawień w Lourdes, miejscu, w którym w 1858 r. Maryja ukazała się św. Bernadecie Soubirous, przedstawiając się jako „Niepokalane Poczęcie”. W Eucharystii uczestniczyli żołnierze Wojska Polskiego biorący udział w Międzynarodowej Pielgrzymce Żołnierzy do Lourdes.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.