Reklama

Niedziela Świdnicka

Stworzone na Jego obraz

„Córka Króla” to wydarzenie organizowane przez wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym Diecezji Świdnickiej, które od lat przyciąga uczestniczki pragnące pogłębić swoją relację z Bogiem. Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem: „Pójdź za Mną”.

Niedziela świdnicka 13/2026, str. IV

[ TEMATY ]

Strzegom

Ks. Mirosław Benedyk/Niedziela

Uczestniczki wydarzenia

Uczestniczki wydarzenia

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W siódmej edycji strzegomskiej konferencji, 14 marca, udział wzięło blisko 300 kobiet. Jak podkreśliła Agnieszka Lesiów, spotkanie było przestrzenią modlitwy, słuchania Słowa Bożego i budowania wspólnoty. – Chodzi nie tylko o jednorazowe wydarzenie, ale o impuls do przemiany życia i podjęcia konkretnej drogi z Bogiem – zaznaczyła główna organizatorka.

Bóg jest Osobą

Wydarzenie rozpoczęło się od Eucharystii w miejscowej bazylice. Następnie uczestniczki przeniosły się do Strzegomskiego Centrum Kultury. Po wspólnym uwielbieniu animowanym przez diakonię muzyczną Effatha jako pierwsza z konferencją wystąpiła s. Joanna Nowińska – biblistka i wykładowczyni akademicka. Niegdyś związana ze Zgromadzeniem Sióstr Miłosierdzia, dziś zaangażowana w działalność ewangelizacyjną i rekolekcyjną. W swoim wystąpieniu wprowadziła uczestniczki w temat relacji człowieka z Bogiem i odpowiedzialności za własne wybory.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Prelegentka podkreśliła, że Pan Bóg nie jest ideą ani uczuciem, lecz Kimś żywym, wolnym i wiernym, który zaprasza człowieka do prawdziwej relacji, a człowiek nie kreuje Boga według własnych wyobrażeń, lecz odkrywa Go takim, jakim On jest. Przypomniała też, że człowiek został stworzony na obraz i podobieństwo Boga, dlatego jego życie ma godność, sens i kierunek. – Bóg nie jest rozpłyniętą ideą, Bóg nie jest promieniowaniem, które się udziela (...). Bóg jest osobą – zaznaczyła.

Reklama

Siostra tłumaczyła, że Bóg nie opuszcza człowieka nawet w jego słabości, lecz cierpliwie szuka go i chce go podnosić. – Masz w sobie przeczucie prawdziwego Boga, bardzo, bardzo głęboko na dnie. Boga dobrego, Boga kochającego, ponieważ wszyscy jesteśmy na Jego obraz i podobieństwo – przypomniała.

Proces wiary

Z kolei Marcin Jakimowicz, dziennikarz i lider wspólnoty modlitewnej, wyjaśnił, że człowiek potrzebuje czasu, by naprawdę uwierzyć, że jest umiłowanym dzieckiem Boga, a nie kimś, kto musi na miłość zasłużyć. Pokazał to na przykładzie Mojżesza, wskazując, że Bóg prowadzi człowieka przez długi proces dojrzewania, także przez słabości, upadki i trudne doświadczenia. – Człowiek zniewolony wewnętrznie nie może przynieść wolności ludziom zniewolonym zewnętrznie. Mojżesz musiał wychować się jako książę, aby mógł wyzwolić lud – wyjaśnił. Zwrócił też uwagę, że Pan Bóg nie działa schematycznie, lecz jako żywa Osoba prowadzi każdego inaczej, z cierpliwością i wolnością.

Dopełnieniem konferencji było wystąpienie bp. Piotra Wawrzynka z Legnicy. Hierarcha zwrócił uwagę na potrzebę rozeznawania Bożego prowadzenia i wierności natchnieniom Ducha Świętego w codziennym życiu.

Dla wielu uczestniczek spotkanie było doświadczeniem umocnienia i odkrycia na nowo obecności Boga w codzienności. – Przychodzę tutaj, żeby wiedzieć, gdzie mam spotkać Boga i żeby uczyć się z Nim rozmawiać. Życie daje różne trudności, a tutaj możemy poczuć radość i miłość Bożą. Wszystko z Nim, nic bez Niego – powiedziała Małgorzata z Bystrzycy Kłodzkiej.

Strzegomskie spotkanie po raz kolejny pokazało, że kobiety potrzebują przestrzeni, w której mogą zatrzymać się, posłuchać i na nowo usłyszeć wezwanie Jezusa: „Pójdź za Mną”.

2026-03-24 14:46

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Muzyczne serce świata

Niedziela świdnicka 35/2023, str. VI

[ TEMATY ]

Strzegom

Krystyna Smerd

Polonez mieszkańców i gości na strzegomskim rynku na zakończenie Międzynarodowego Festiwalu Folkloru

Polonez mieszkańców i gości na strzegomskim rynku na zakończenie Międzynarodowego Festiwalu Folkloru

W sierpniu Strzegom po raz kolejny stał się muzycznym sercem świata. 31. edycja Międzynarodowego Festiwalu Folkloru przyciągnęła zespoły z całego globu, celebrujące różnorodność kultur.

Od 9 do 13 sierpnia Strzegom ponownie stał się areną prezentacji kultur ludowych z różnych zakątków świata. Tegoroczna, 31. edycja przyciągnęła zespoły z tak odległych miejsc, jak Chile, Indie czy Kolumbia. W festiwalu uczestniczyły także zespoły z Turcji, Irlandii Północnej, Ukrainy i pobliskiej Słowacji. Tradycyjnie uczestnicy wzięli udział w niedzielnej Eucharystii.
CZYTAJ DALEJ

Obejrzyj przedpremierowo film "Mistyczka"!

2026-07-04 07:05

[ TEMATY ]

film

Mat.prasowy

Wakacje to czas odpoczynku. W Rafael Film wierzymy, że z Bogiem można odpocząć naprawdę! Dlatego zapraszamy na wyjątkowy cykl spotkań kinowych z filmami, które zmieniają życie!

„Lato z Rafaelem” to historie pełne wiary, nadziei i miłości, poruszające tematykę duchowości, relacji międzyludzkich, przebaczenia oraz poszukiwania sensu życia. To kino, które nie tylko dostarcza emocji, ale także daje przestrzeń do refleksji i wspólnoty, ale przede wszystkim pomaga dostrzec to, co w życiu najważniejsze.
CZYTAJ DALEJ

Dzień Marynarza Rzecznego we Wrocławiu

2026-07-05 22:23

ks. Łukasz Romańczuk

Ks. Jan Kleszcz oraz bp Jacek Kiciński

Ks. Jan Kleszcz oraz bp Jacek Kiciński

W Katedrze Wrocławskiej odprawiono Mszę świętą w intencji Polskiej Żeglugi Śródlądowej. Eucharystii przewodniczył bp Jacek Kiciński CMF.

Ks. Jan Kleszcz, kapelan Polskiej Żeglugi Śródlądowej przypomniał, że początki polskiej marynarki rzecznej sięgają roku 1919, gdy gen. Antoni Listowski, bliski współpracownik Naczelnika Państwa, powołał do życia Flotyllę Pińską. - Szumnie nazwane jest to flotyllą, bo to przecież było raptem trzy motorówki, którymi się posługiwali. Ale przede wszystkim ta flotylla to ludzie. Ludzie mocno związani z żeglugą śródlądową, tożsami z polską tradycją, wielcy patrioci.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję