Reklama

Niedziela plus

Bydgoszcz

W promieniach Jej łaski

To wywyższenie Jezusa i Maryi nade wszystko w naszych sercach – powiedział podczas koronacji obrazu Pani Wąwelskiej z Dzieciątkiem bp Krzysztof Włodarczyk.

Niedziela Plus 37/2025, str. VIII

[ TEMATY ]

Bydgoszcz

Biuro Prasowe Diecezji Bydgoskiej

Obraz Matki Bożej

Obraz Matki Bożej

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Odnowione korony z XVIII wieku zostały nałożone na wizerunek z okazji 650-lecia parafii św. Marii Magdaleny. – Chcemy prosić, by nikt nas nie zwiódł. By nasze życie, tak jak do tej pory, było budowane na Chrystusie. Bo to sam Bóg położył ten fundament – podkreślił ordynariusz bydgoski. – To tu, przy Maryi, Patronce, w Jej wizerunku z Dzieciątkiem, zawsze jesteśmy ważni. Bo w promieniach Jej łaski jesteśmy wysłuchani. Będąc Jej dziećmi, zawsze jesteśmy kochani – dodał. – Jej obecność wpisywała się zawsze w wydarzenia niezwykle doniosłe. Takie, które dziś uczą nas, jak Maryję naśladować i także być dla innych – zaznaczył bp Włodarczyk. I apelował: – Spróbujmy żyć na ziemi, w naszych rodzinach zawsze dla kogoś. Nie oglądajmy się na innych. Czyńmy dobro i cieszmy się, jeżeli uczynimy coś dobrego, o czym nikt nie wie. Bo widzi to Chrystus, który za postawy bezinteresownej służby podziękuje nam wiecznym szczęściem. Ksiądz biskup przywołał także słowa zmarłego Ojca Świętego Franciszka, który w Roku Jubileuszu zachęcał, by tę drogę Maryi podejmować konkretnie jako pielgrzymi, nawiedzając Jej sanktuaria.

Parafia Wąwelno należała do archidiecezji gnieźnieńskiej, później do diecezji pelplińskiej, a od 2004 r. jest częścią diecezji bydgoskiej. Sam obraz Matki Bożej datowany jest na ok. 1680 r. Jak podają zapisy akt wizytacyjnych z XVII wieku, Matka Boża czczona była już we wcześniejszej świątyni. W nowej, wybudowanej w latach 1758-67, w głównym ołtarzu został umieszczony wizerunek Maryi z Dzieciątkiem. O obfitości łask za przyczyną Pani Wąwelskiej świadczą liczne wota.

Oprac. za: Biuro Prasowe Diecezji Bydgoskiej

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2025-09-09 14:26

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Powołuje, bo kocha

Niedziela Plus 11/2025, str. VIII

[ TEMATY ]

Bydgoszcz

Biuro Prasowe DB

Jak Bóg coś proponuje, stawia jakieś zadania, to do tego zawsze dodaje „zaliczkę” swej łaski – powiedział do uczestników Ogólnopolskiej Kongregacji Duszpasterstwa Powołań bp Krzysztof Włodarczyk.

Biskup bydgoski przewodniczył 1 marca Mszy św. w Ośrodku Duszpasterskim na Polach Lednickich. Wydarzeniu, które zaplanowano na czas od 28 lutego do 2 marca w tym miejscu oraz w Gnieźnie, towarzyszyło hasło: „Wspólnoty młodych polami nadziei dla powołań”. – Na podstawie Pisma Świętego można mówić najpierw o powołaniu ogólnochrześcijańskim. Wszyscy powinni na nie odpowiedzieć i realizować je w życiu – powiedział bp Włodarczyk. Wskazał, że jest to powołanie do komunii, czyli do wspólnoty z Bogiem Ojcem przez Chrystusa w Duchu Świętym.
CZYTAJ DALEJ

Święty Justyn

Drodzy Bracia i Siostry!
CZYTAJ DALEJ

Szpital w Lublinie wydał oświadczenie ws. dziecka, które przeżyło aborcję. "Zostało ochrzczone"

2026-06-01 16:23

[ TEMATY ]

aborcja

oświadczenie

szpital w Lublinie

dziecko nienarodzone

Vatican Media

Szpital wojewódzki w Lublinie wydał oświadczenie w sprawie urodzenia żywego dziecka po aborcji. Jak się okazuje, decyzją matki dziecko zostało ochrzczone. Jego życia jednak nie udało się uratować.

W odpowiedzi na pytania w ramach dostępu do informacji publicznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie potwierdziła, że w okresie od 1 stycznia do końca 2025 roku jedno dziecko przeżyło swoją aborcję, o czym pisaliśmy w czwartek.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję