Reklama

książka

Kot na receptę

Zaleca się kota
Sho Ishida

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Do tego gabinetu terapeutycznego w starej dzielnicy japońskiego Kioto niełatwo trafić. A jeśli już się uda, można się zdziwić zaordynowaną przez specjalistę niekonwencjonalną metodą leczenia. Przepisuje się tam tymczasowe towarzystwo kota. Dwudziestoparolatek zapracowany i upokarzany w pracy, gość w średnim wieku cierpiący nie tylko na bezsenność, perfekcjonistka, która szuka porządku w życiu, gejsza starająca się odzyskać równowagę po stracie – wszyscy oni przejdą terapię kotem. To jednak nie kot – uchylmy rąbka tajemnicy – jest lekiem. On jest tylko (aż) katalizatorem. Urok zwierzęcia jest skontrastowany z chaosem emocjonalnym, z którym mierzą się poddani terapii kotem. Zaleca się kota to książka pełna humoru; przeznaczona nie tylko dla wielbicieli kotów, choć dla nich szczególnie.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2025-04-29 08:01

Oceń: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Watykan odwołuje Światowy Dzień Dziecka. Jest decyzja papieża Leona XIV

2026-03-31 12:52

[ TEMATY ]

Watykan

Leon XIV

Adobe Stock

W związku z listem papieża Leona XIV dotyczącym Światowego Dnia Dziecka (12 lutego 2026 r.), Dykasteria ds. Świeckich, Rodziny i Życia, „po dokładnym rozważeniu i w porozumieniu z Ojcem Świętym, uznała za stosowne odwołać obchody II Światowego Dnia Dziecka, pierwotnie zaplanowanego w Rzymie w dniach 25-27 września 2026 r” - poinformowano w Watykanie.

„Wszystkie inicjatywy dotyczące duszpasterstwa dzieci będą mogły być realizowane, według uznania ordynariuszy, na poziomie diecezjalnym lub parafialnym oraz z udziałem rodzin, które są naturalnym miejscem rozwoju ludzkiego i duchowego każdego dziecka” - czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej tej instytucji watykańskiej. Ze swojej strony wspomniana dykasteria „kontynuuje swoje zaangażowanie w promowanie duszpasterstwa rodziny we wszystkich jej aspektach” - zapewniono.
CZYTAJ DALEJ

Rośnie liczba przestępstw z nienawiści wobec chrześcijan w Polsce

2026-04-02 07:27

[ TEMATY ]

przestępstwa z nienawiści do chrześcijan

Adobe Stock

Instytut Ordo Iuris przekazał Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) raport dokumentujący przestępstwa z nienawiści wobec chrześcijan w Polsce, które miały miejsce w 2025 roku. Najwięcej przestępstw to akty wandalizmu, niszczenia miejsc oraz obiektów kultu religijnego. W sumie Instytut odnotował 88 tego typu aktów.

Wśród zdarzeń opisanych w raporcie Ordo Iuris znalazło się m.in. oblanie benzyną i podpalenie przez dwóch mężczyzn rzeźby przedstawiającej Ostatnią Wieczerzę w Lublinie. Z kolei w Mieścisku doszło do zakłócenia Mszy Świętej, podczas której półnagi mężczyzna groził księdzu pobiciem, zniszczył krucyfiks i za jego pomocą zrzucił naczynia liturgiczne z ołtarza. Przebieg Mszy zakłócony został również w Gliwicach, gdy za ołtarz wdarł się młody mężczyzna z zakrwawionymi rękoma i zaczął przez mikrofon wyrażać antychrześcijańskie inwektywy. Podobnie w trakcie obrzędu religijnego w kościele w Strykowie pijany mężczyzna zachował się agresywnie i usiłował zaatakować jednego z obecnych wiernych, jak również w Lubaczowie, gdzie podczas Mszy Świętej odprawionej w Boże Ciało mężczyzna podszedł do ołtarza i rzucił butelką w tabernakulum. W Sieradzu natomiast podczas wizyty duszpasterskiej doszło do fizycznego ataku na katolickiego duchownego. Do podobnego zdarzenia w trakcie wizyty duszpasterskiej doszło w Iławie, gdzie duchowny był słownie znieważany i szarpany za sutannę. Ponadto, w marcu minionego roku nieznany mężczyzna usiłował rozbić siekierą drzwi na plebanię parafii na warszawskiej Pelcowiźnie.
CZYTAJ DALEJ

Ważna nominacja w diecezji sosnowieckiej

2026-04-02 16:05

[ TEMATY ]

diecezja sosnowiecka

bp Artur Ważny

ważna nominacja

wikariusz generalny

Diecezja sosnowiecka

Bp Artur Ważny podczas Mszy św. Krzyżma

Bp Artur Ważny podczas Mszy św. Krzyżma

Bp Artur Ważny mianował nowego wikariusza generalnego diecezji sosnowieckiej. Został nim ks. dr Krzysztof Bendkowski.

W Wielki Czwartek, podczas Mszy Krzyżma w sosnowieckiej katedrze, bp Artur Ważny mianował nowego wikariusza generalnego. Został nim ks. dr Krzysztof Bendkowski, który obecnie jest proboszczem parafii pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Sosnowcu-Ostrowach Górniczych.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję