...ale anioły niezwykłe, bo św. Józefa. Do sanktuarium św. Józefa w Krzeszowie przyjechała 19 października I Pielgrzymka Mieszkańców Cieplic, Jeleniej Góry i okolic, tworzących ogólnopolską inicjatywę modlitewną „Anioły św. Józefa”.
Oficjalnie powstała ona 1 maja br. we wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika. W tej chwili należą do niej już 83 osoby, które raz w tygodniu ofiarowują św. Józefowi lilię dla uczczenia jego cnót, tworząc w ten sposób „Ogród Cnót św. Józefa”. Opiekunami grupy są o. Witalij i s. Damiana.
– Ta inicjatywa modlitewna powstała jako kontynuacja rekolekcji zawierzenia św. Józefowi, które odbywały się w tej parafii. Inicjatywa polega na tym, że w ciągu tygodnia rozważamy kolejne cnoty św. Józefa, które tworzą kwiat lilii dla niego – mówi o. Witalij z zakonu Ojców Pijarów, posługujący w parafii w Cieplicach. – Anioły św. Józefa zbierają się w każdą I środę miesiąca. Mamy uroczystą Mszę św. z procesyjnym wejściem z liliami trzymanymi w rękach przez uczestników, a następnie zostawiane są one przy figurze św. Józefa. Składamy też modlitewne intencje, w tym przesyłane drogą elektroniczną – mówi magdalenka s. Damiana.
W niedzielę 23 lipca, w przededniu obchodów św. Joachima i Anny (liturgiczne wspomnienie przypada 26 lipca), jako rodziców Maryi a tym samym dziadków Jezusa, w kościele pod wezwaniem św. Anny położonym na wzgórzu w pobliżu Krzeszowa, obchodzono uroczystość odpustową. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. Piotr Prajs. W gronie księży koncelebransów, obecny był także ks. Franciszek, który przybył ze swoimi parafianami z Czech.
Eucharystię poprzedziła modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia, prowadzona przez kustosza sanktuarium ks. prał. Mariana Kopkę. On też, zapowiadając intencje modlitewne, powitał wszystkich przybył na tą uroczystość parafian i gości.
Wiceszef MSZ Władysław Teofil Bartoszewski przekazał w poniedziałek, że dron, który w nocy z 19 na 20 sierpnia eksplodował pod Osinami (woj. lubelskie), prawdopodobnie nadleciał z terenu Ukrainy. Uważamy, że to był dron rosyjski, który przeleciał przez terytorium Ukrainy - powiedział.
W ubiegłym tygodniu, w nocy z wtorku na środę pod Osinami na Lubelszczyźnie doszło do incydentu, w którym obiekt latający spadł na pole kukurydzy i eksplodował. W wyniku eksplozji powybijane zostały szyby w pobliskich domach. Wicepremier, minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz poinformował później, że obiekt to rosyjski dron, oraz podkreślił, że zdarzenie jest prowokacją Rosji, do której doszło w szczególnym momencie, kiedy trwają dyskusje o pokoju w Ukrainie.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.