Reklama

Niedziela Małopolska

Ręce pełne roboty

Niedziela to czas przede wszystkim dla rodziny – przekonuje Dominik Ryłko.

Niedziela małopolska 26/2024, str. I

[ TEMATY ]

Kraków

Monika Hyla/Niedziela

W pikniku uczestniczyli m.in. wolontariusze Caritasu

W pikniku uczestniczyli m.in. wolontariusze Caritasu

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W ramach Archidiecezjalnego Święta Rodziny Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie oraz sanktuarium św. Jana Pawła II Wielkiego w Krakowie zaprosili wszystkie rodziny na Piknik Rodzinny, który odbył się 23 czerwca na terenach zielonych przy sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie na Białych Morzach. Wydarzeniu towarzyszyły obchody ,,Światowego Dnia Uchodźcy” organizowanego we współpracy z Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

Krakowianie Elżbieta i Dominik Ryłko z córką Julią rodzinnie uczestniczyli w święcie. – Warto robić takie rodzinne pikniki, bo przychodzi mnóstwo ludzi, a niedziela to czas przede wszystkim dla rodziny – przekonuje Dominik Ryłko i dodaje: – Najbardziej podobały mi się konkursy, zwłaszcza te z ruchu drogowego. – Było przefajnie – śmieje się Julka, zadowolona z dobrej zabawy i dodaje: – Najbardziej podobały mi się dmuchańce i strzelanie z łuku!

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Z tej wyjątkowej okazji organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla uczestników, takie jak: gry i zabawy, konkursy, pokaz pracy służb mundurowych, malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków, watę cukrową, lody, dmuchańce. Na stoiskach można było zobaczyć np. jak działa wóz strażacki oraz zmierzyć się z rozmaitymi wyzwaniami konkursowymi. Nie zapomniano o Dniu Ojca i z tej okazji dzieci mogły przygotować własnoręcznie zrobione laurki dla taty. Dodatkowo na wszystkich gości czekał smaczny poczęstunek.

Reklama

Wolontariusze z Caritasu zgodnie twierdzili, że frekwencja była bardzo duża i mieli ręce pełne roboty. Podczas pikniku przeprowadzano akcję krwiodawstwa „Kropla dobra”, stwarzając wszystkim chętnym możliwość wsparcia tej wartościowej inicjatywy. Dwie zbroje symbolizowały stanowisko informacyjne przybliżające zasady działania Rycerzy św. Jana Pawła II Wielkiego Komandorii Krakowskiej. Rodzinne spotkanie ubogacił występ zespołu Promyczki Dobra z Nowego Sącza.

To była doskonała okazja, aby poznając cenne inicjatywy krakowskiego Kościoła, spędzić czas w rodzinnej atmosferze. Nikt, kto dołączył do wspólnej zabawy, nie żałował, a trzygodzinne, pełne atrakcji wydarzenie szybko minęło.

Organizatorami Pikniku Rodzinnego byli: Sanktuarium św. Jana Pawła II, Caritas Archidiecezji Krakowskiej, Fundacja Towarzyszenia Rodzinie im. prof. Stanisława Grygiela, Instytut Dialogu Międzykulturowego. Wszystkie instytucje, które przyczyniły się do organizacji Święta Rodziny, i szczegóły imprezy znajdują się na stronie: https://idmjp2.pl/2024/06/piknik-rodzinny-w-ramach-archidiecezjalnego-swieta-rodziny/

2024-06-25 14:15

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kraków: pielgrzymi gromadzą się tłumnie pod sanktuarium Jana Pawła II

[ TEMATY ]

Kraków

Andrzej Mikulski

Na kilka chwil przed kanonizacją rzesze pielgrzymów gromadzą się na błoniach przed Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie. „Będziemy mieć nowego orędownika!” – powiedział KAI kustosz sanktuarium, ks. prałat Jan Kabziński.

„Emocje są podwyższone, ale przede wszystkim czujemy radość, że papież Franciszek ogłosi za chwilę naszego błogosławionego Jana Pawła II świętym. Jak widać na zewnątrz atmosfera również wspaniała – ludzie przybywają po to właśnie, żeby dziękować Panu Bogu za nowego świętego” – mówił tuż przed rozpoczęciem uroczystości kanonizacyjnych kustosz Sanktuarium Jana Pawła II. „Ludzie przychodzą przede wszystkim, żeby wpatrując się w Jana Pawła II, naśladować go, ale i wypraszać dla siebie potrzebne łaski” – stwierdził ks. prałat Kabziński. „Jak żył, jeździliśmy za nim – teraz po latach to takie przypomnienie tych przeżyć, które nas wtedy spotkały” – tłumaczą swój przyjazd do Krakowa pielgrzymi ze Skały. Z kolei pielgrzymi z Poznania wskazują na wielkie emocje: „Wręcz zapiera mowę, człowiek tuż przed tak wielkim wydarzeniem stara się znaleźć chwilę wyciszenia”. Od godz. 10.00 na specjalnym telebimie transmitowany będzie obrzęd kanonizacji bł. Jana Pawła II i bł. Jana XXIII oraz homilia papieża Franciszka. Po niej sprawowana będzie Msze św. dziękczynna za kanonizację Świętych Papieży.
CZYTAJ DALEJ

Papież do młodzieży w Monako: Liczy się miłość, nie lajki

2026-03-28 14:58

[ TEMATY ]

młodzież

Leon XIV w Monako

Vatican Media

Wewnętrznej pustki nie wypełni się tysiącami lajków czy nawet przemocowymi formami przynależności – powiedział Leon XIV do młodzieży i katechumenów w Monako. Dodał, że tylko miłość trwała i wierna oraz gotowość do ofiary dają sercom pokój. Nie bójcie się oddać wszystkiego Bogu i braciom – apelował Ojciec Święty.

W kościele świętej Dewoty, patronki Monako, młodej dziewczyny, która broniła swojej wiary aż po męczeństwo, Leon XIV spotkał się z młodzieżą księstwa oraz katechumenami, przygotowującymi się do przyjęcia w Wielkanoc sakramentu chrztu świętego.
CZYTAJ DALEJ

Spójrz w lustro i zobacz dar. Dzień skupienia dla kobiet.

2026-03-28 23:27

Marzena Cyfert

Uczestniczkom dnia skupienia towarzyszył wizerunek Matki Bożej z Tihaljiny

Uczestniczkom dnia skupienia towarzyszył wizerunek Matki Bożej z Tihaljiny

Pod hasłem „Obdarowana” odbył się III Diecezjalny Dzień Skupienia dla kobiet. Spotkanie miało miejsce w kościele św. Maksymiliana M. Kolbego we Wrocławiu.

Uczestniczkom towarzyszył wizerunek Matki Bożej z Tihaljiny, obok którego postawione zostało lustro, stanowiące jeden z mocniejszych znaków dnia skupienia. Przypominało kobietom, że każda z nich – jak Maryja – jest obdarowana łaską i zaproszona do życia pełnego światła.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję