Reklama

Niedziela Sandomierska

Stół, który jednoczy

W Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu przy świątecznym stole spotkali się ludzie starsi, samotni i bezdomni, w sumie ponad trzysta osób.

Niedziela sandomierska 1/2024, str. V

[ TEMATY ]

Tarnobrzeg

Ks. Wojciech Kania/Niedziela

Przy wspólnym stole zasiadło ponad trzysta osób

Przy wspólnym stole zasiadło ponad trzysta osób

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wydarzenie rozpoczęło się od przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju biskupowi sandomierskiemu Krzysztofowi Nitkiewiczowi, p. Dariuszowi Bożkowi, prezydentowi miasta oraz zaproszonym gościom, którego dokonali harcerze.

Następnie prezydent Dariusz Bożek, złożył przybyłym życzenia świąteczne.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

– Trzymam w ręku światło, które przyjechało z Betlejem, z miejsca gdzie, powinno ono świecić pokojem i spokojem wszystkim ludziom. Przyjechało jednak z miejsca gdzie teraz tego pokoju i spokoju nie ma. Pamiętajmy, że święta Bożego Narodzenia są tymi świętami, które my także czynimy spokojnymi, radosnymi i pokojowymi. Życzę Państwu, żeby Chrystus towarzyszył nam w czasie tych świąt. Czasami wiele nas dzieli, ale może zapomnijmy o tych podziałach w czasie świąt i bądźmy prawdziwie jedną rodziną i wspólnotą – życzył prezydent miasta.

Dziękując za zaproszenie, bp Nitkiewicz odwzajemnił świąteczne życzenia.

– Dzięki życzliwości władz Tarnobrzega znaleźliśmy gościnę w hali MOSiR, która chroni nas przez dzisiejszą wichurą i deszczem. Możemy być razem, cieszyć się sobą nawzajem i dzielić opłatkiem, by następnie zasiąść do wspólnego stołu. Takim samym gościnnym domem powinno być nasze serce. Niech każdy znajdzie w nim miejsce, tak jak my wszyscy znaleźliśmy miejsce w sercu Dzieciątka Jezus. Służmy sobie nawzajem w miłości, a Pan Bóg będzie nam błogosławił – powiedział bp Nitkiewicz, który następnie poświęcił opłatki.

Po poświęceniu opłatków wszyscy zebrani zasiedli do świątecznego posiłku. W trakcie spotkania posługę przy stołach pełnili uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 im. kard. Stefana Wyszyńskiego, natomiast oprawę muzyczną zapewniła młodzież ze Studia Piosenki Tarnobrzeskiego Domu Kultury.

2024-01-02 12:12

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Odkrywając przodków

Niedziela sandomierska 49/2022, str. II

[ TEMATY ]

Tarnobrzeg

Ks. Wojciech Kania/ Niedziela

Gratulacje odbiera Joanna Szmuc, dyrektor szkół katolickich

Gratulacje odbiera Joanna Szmuc, dyrektor szkół katolickich

W Muzeum Zamku Tarnowskich rozdano nagrody w organizowanych w mieście konkursach.

Obecny rok w Tarnobrzegu był podwójnie romantyczny, jeśli można tak powiedzieć. Obchodziliśmy bowiem, tak jak cała Polska, Rok Romantyzmu, a w naszym mieście Rok Walerii i Jana Feliksa Tarnowskich, założycieli Kolekcji Dzikowskiej, której częścią w 1929 r. stał się rękopis Pana Tadeusza. Oba fakty przyświecały projektowi „Ożywiona biblioteka”, który przez kilka działań miał przybliżyć młodemu pokoleniu dzieło wieszcza i zachęcić do przełamania się i sięgnięcia po tę lekturę – mówiła Jolanta Kret, prezes Fundacji „Serce Lasowiackie”. Uroczyste wręczenie nagród oraz podsumowanie realizowanych projektów odbyło się w Muzeum – Zamek Tarnowskich w Tarnobrzegu. Fundacja „Serce Lasowiackie” zrealizowała w tym roku cztery projekty: „Śladami Lasowiaków”, „Ożywiona biblioteka”, „Taniec łączy pokolenia” oraz piknik integracyjny, dofinansowane przez Prezydenta Miasta Tarnobrzega oraz Starostę Powiatu Tarnobrzeskiego. W ich ramach przeprowadzone zostały dwa konkursy plastyczne skierowane do uczniów tarnobrzeskich szkół. – „Niezwykły Słomka, niezwykłe przygody” polegał na stworzeniu komiksu, przywołującego lekturę Pamiętników włościanina. Drugi konkurs „Nie tylko słowem malowane” odnosił się do Pana Tadeusza. Trzeci natomiast „Krzewiciel dobrych obyczajów” jest kontynuacją plebiscytu na ucznia odznaczającego się owymi dobrymi obyczajami, o których pisał Jan Słomka, wyróżniającego się postawą etyczną, społeczną, a przy tym wysokimi osiągnięciami w nauce – mówiła Jolanta Kret.
CZYTAJ DALEJ

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.
CZYTAJ DALEJ

Jacek Salwiński laureatem Nagrody im. Klemensa Bąkowskiego

2026-04-01 23:42

Biuro Prasowe AK

Podczas Walnego Zjazdu Towarzystwa Miłośników Historii i Zabytków Krakowa w Pałacu Krzysztofory, kard. Grzegorz Ryś wskazywał, że Kościół w Polsce i w Krakowie został zainicjowany przez męczeństwo dwóch wielkich świętych: Wojciecha i Stanisława.

Na początku spotkania prezes ks. Dariusz Raś powitał zgromadzonych członków i gości, podkreślając znaczenie środowiska skupionego wokół Towarzystwa. Zwrócił uwagę, że refleksja nad historią Krakowa nie może ograniczać się jedynie do wspominania przeszłości. – Postrzegamy nasze miasto – zgodnie z doktryną UNESCO – jako rzeczywistość pozostającą w ciągłym rozwoju. Także to miejsce, Muzeum Krakowa, przypomina, że nie chodzi jedynie o wspominanie przeszłości, ale o aktywne kształtowanie jej przyszłości – powiedział.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję