Reklama

Głos z Torunia

Polecamy

Spotkanie ze sztuką w Toruniu

2023-11-14 13:55

Niedziela toruńska 47/2023, str. VI

[ TEMATY ]

Toruń

Fundacja Vide et Crede

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W ramach Festiwalu „Kosmos Sztuki” 24 listopada o godz. 16.30 w Sali Kameralnej CKK Jordanki odbędzie się panel dyskusyjny „Poezja jako powiernica prawdy w schyłkowym chaosie zachodniej cywilizacji”.

Moderatorem panelu będzie ks. Jan Sochoń, poeta, filozof, krytyk literacki, teolog i eseista.

W dyskusji uczestniczyć będą: dr hab. Przemysław Dakowicz, poeta, krytyk literacki, eseista, historyk literatury, prof. Wojciech Kudyba,– poeta, krytyk i historyk literatury, Jakub Pacześniak, poeta i tłumacz.

Ideą festiwalu Kosmos Sztuki jest przedstawienie artystów i ich sztuki, reprezentujących różne dziedziny. Wyjątkowym aspektem festiwalu będzie jego interdyscyplinarność, a umiejscowienie działań w różnych przestrzeniach będzie wyraźnym znakiem przekraczania granic sal wystawowych i koncertowych.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jak w Toruniu żegnano marszałka

Niedziela toruńska 19/2015, str. 8

[ TEMATY ]

Toruń

Józef Piłsudski

Ze zbiorów Towarzystwa Naukowego w Toruniu

Przedwojenny pomnik Józefa Piłsudskiego w Toruniu

Przedwojenny pomnik Józefa Piłsudskiego w Toruniu

Przywódca państwa polskiego, do którego odrodzenia w 1918 r. i ocalenia 2 lata później przyczynił się w ogromnej mierze, zmarł 12 maja 1935 r. Nazajutrz biskup chełmiński Stanisław W. Okoniewski zarządził, aby w kościołach odprawiono nabożeństwa żałobne, a do dnia pogrzebu codziennie w południe uderzano w dzwony

Przedstawiciele władz wojskowych i organizacji społecznych 13 maja uchwalili wybudowanie w Toruniu pomnika w postaci Muzeum Ziemi Pomorskiej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, a w teatrze miejskim odbyła się akademia żałobna. Następnego dnia w ratuszu podczas żałobnego posiedzenia połączonych korporacji miejskich, Rady Miejskiej i Zarządu Miejskiego przyjęto uchwałę o nadaniu marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu pośmiertnego tytułu Honorowego Obywatelstwa Miasta Torunia.

CZYTAJ DALEJ

Papieska intencja na grudzień: za osoby z niepełnosprawnościami

2023-11-28 17:18

[ TEMATY ]

Franciszek

Grzegorz Gałązka

W grudniu Franciszek chce zwrócić naszą uwagę na wszystkie osoby z niepełnosprawnościami. W wideo opublikowanym przez Papieską Światową Sieć Modlitwy wzywa do pamiętania o nich nie tylko przed Bogiem, ale i w życiu społecznym. Chodzi tu zarówno o instytucje świeckie, jak i kościelne, a wreszcie o każdego z nas.

Ojciec Święty w przedstawieniu intencji na nadchodzący miesiąc zauważa szczególne potrzeby, jakie są często udziałem osób z niepełnosprawnościami. Poniżej prezentujemy całą wypowiedź papieską:

CZYTAJ DALEJ

Na prośbę lekarzy papież Franciszek odwołał swoją podróż do Dubaju

2023-11-28 19:56

[ TEMATY ]

Franciszek

PAP/EPA/GIUSEPPE LAMI

Na prośbę lekarzy papież Franciszek odwołał swoją podróż do Dubaju na konferencję klimatyczną ONZ w dniach 1-3 grudnia - poinformowało biuro prasowe Watykanu we wtorek. Powodem jest stwierdzony w tych dniach stan zapalny dróg oddechowych - wyjaśniono.

Papież przyjął z wielkim żalem prośbę lekarzy - dodał Watykan w komunikacie przekazanym dziennikarzom. (PAP)

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję