Reklama

Niedziela Sosnowiecka

Ulecz nasze serca

Kiedy nazywamy Maryję „Uzdrowieniem Chorych”, wyrażamy naszą wiarę w Jej opiekę nad chorymi i cierpiącymi – powiedział do Amazonek ks. kan. Andrzej Stasiak.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Już po raz 17. do Najświętszej Maryi Panny Anielskiej Pani Dąbrowy Górniczej i Matki Zagłębia przybyły Amazonki. Kobiety po mastektomii dziękowały za dar zdrowia i prosiły Anielską Królową o łaski dla siebie i swoich rodzin.

Pielgrzymka odbyła się w bliskości Dnia Kobiet, tj. 12 marca. Wzięły w niej udział panie zrzeszone w sosnowieckim stowarzyszeniu Amazonek oraz osoby z innych miast Zagłębia i Śląska, m.in. z Jaworzna, Zawiercia, Katowic i Zabrza. Mszy św. przewodniczył ks. kan. Andrzej Stasiak.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

– W Litanii Loretańskiej obdarzamy Maryję licznymi tytułami. Każdy z nich ma swoją historię i swoje znaczenie. Tytuł „Uzdrowienie chorych” pojawił się w Kościele w XVI wieku. Związany był początkowo z rzymskim kościołem św. Marii Magdaleny, w której znajdował się cudowny wizerunek Matki Bożej Uzdrowienia Chorych. Kiedy nazywamy Maryję „Uzdrowieniem Chorych”, wyrażamy naszą wiarę w Jej opiekę nad chorymi i cierpiącymi. Równocześnie wyznajemy naszą wiarę w to, że Jej modlitwa do miłosiernego Boga może uprościć chorym łaskę uzdrowienia. Niech Maryja wyprasza te łaski u swego Syna szczególnie wam, dotkniętych krzyżem cierpienia, abyście niosąc go wytrwale świadczyły o Jego miłości – powiedział w kazaniu ks. kan. Andrzej Stasiak.

– „Najświętsza Maryjo Panno Anielska – Matko Zagłębia! Stajemy przy Tobie, by przez Twoje matczyne serce zawierzyć Bogu nasze życie. Matko Bolesna pod krzyżem Chrystusa stojąca, ucz nas podejmowania w całkowitym zawierzeniu Bogu swojego krzyża cierpienia i choroby. Wniebowzięta Królowo Anielska, dodawaj nam odwagi i siły, byśmy nie tracili nadziei w chwilach próby. Uzdrowienie chorych, ulecz nasze serca, by nie brakło w nas miłości i wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka!” – takie słowa znalazły się w Akcie Zawierzenia Amazonek podczas pierwszej pielgrzymki do dąbrowskiego sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w 2007 r. Dziś ta tradycja jest kontynuowana przez stowarzyszenia Amazonek działających na terenie Zagłębia.

Po Eucharystii odbyła się druga część pielgrzymki – agapa, na której spotkały się przedstawicielki stowarzyszeń ze Śląska i Zagłębia.

2023-03-21 06:52

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Po prostu „Żelazny”

Niedziela sosnowiecka 11/2020, str. IV

[ TEMATY ]

patriotyzm

żołnierze wyklęci

tablica pamiątkowa

Dąbrowa Górnicza

Piotr Lorenc

Ks. Andrzej Stasiak poświęca pamiątkową tablicę

Ks. Andrzej Stasiak poświęca pamiątkową tablicę

1 marca w bazylice pw. Najświętszej Marii Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej odbyły się uroczystości upamiętniające Żołnierzy Wyklętych.

Kiedy mówimy o Żołnierzach Wyklętych trzeba podkreślić, że to byli także żołnierze niezłomni. Nie tylko ci, którzy walczyli z bronią w ręku, ale także ci, którzy innym przekazywali prawdę o ojczyźnie. Dziś żyjemy w wolnej Polsce dzięki nim. I stoi przed nami wyzwanie, które jesteśmy im winni, by nasze problemy rozwiązywać w naszym, domu, naszej ojczyźnie, korzystając z mądrości i doświadczenia poprzednich pokoleń. Wolność jest zadana – to jest sprawa, o którą trzeba walczyć, ale i dbać – powiedział ks. Andrzej Stasiak, kustosz bazyliki Najświętszej Maryi Panny Anielskiej podczas Mszy św. w intencji ojczyzny i Żołnierzy Wyklętych.
CZYTAJ DALEJ

Siedem ostatnich słów Jezusa z krzyża - "Niewiasto, oto syn Twój; Synu, oto Matka twoja"

2026-03-30 20:57

[ TEMATY ]

Siedem ostatnich słów Jezusa z krzyża

Karol Porwich/Niedziela

Matka Boża Bolesna

Matka Boża Bolesna

Siedem słów Jezusa wypowiedzianych z krzyża Kościół od wieków rozważa w Wielkim Tygodniu. Są jak siedem kroków prowadzących nas w głąb tajemnicy miłości Boga, która objawia się nie w potędze, ale w ofierze.

Przechodząc dzień po dniu drogę Wielkiego Tygodnia, spróbujmy zatrzymać się przy każdym z tych słów i pozwolić, aby stały się one modlitwą naszego serca.
CZYTAJ DALEJ

USA/ Biały Dom: chcemy, by wierni mieli dostęp do miejsc świętych w Jerozolimie

2026-03-30 20:50

[ TEMATY ]

Ziemia Święta

Izrael

Vatican Media

Rzeczniczka Białego Domu Karoline Leavitt poinformowała w poniedziałek, że USA chcą, by wierni mieli dostęp do miejsc świętych w Jerozolimie. Dzień wcześniej izraelska policja nie pozwoliła wejść do Bazylki Grobu Pańskiego łacińskiemu patriarsze Jerozolimy.

- Rozmawiałam dzisiaj rano z sekretarzem (stanu Marco) Rubio. Wyraziliśmy wobec Izraela nasze zaniepokojenie, związane z zamknięciem tych świętych miejsc. Chcemy, żeby wierni mogli mieć do nich dostęp - powiedziała Leavitt na konferencji prasowej.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję